Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 10:37:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Burrageara ´Nelly Isler´ 
Autor Zpráva

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Burrageara ´Nelly Isler´
Nevíte někdo jaké má podmínky pro pěstování tato orchidej? Našla jsem toho docela málo ,spíš jen fotky. Máte někdo zkušenost, umístění , substrát , zálivka,děkuji :)


čtv 18. srp 2011 16:26:08
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Polostín, temperované prostředí, přez zimu suššeji ale ne úplné sucho.


čtv 18. srp 2011 17:22:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 09. čer 2011 23:09:42
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Patří mezi širokou skupinu Cambrií a je v ní údajně nejvíce zastoupen rod Odontoglossum, dále Oncidium a Miltonia. Já ji mám teprve pár měsíců, ale zrovna mi nakvétá, takže se má asi dobře. Mám ji na balkóně, má ráda letnění venku a noční pokles teploty o 5-10st. Hodně světla, ale ne přímé slunce-popálilo by listy. V létě udržovat substrát stále mírně vlhký, ale ne přemokřený. Rosení má ráda, ale asi jen v létě za tepla. V zimě sušeji, teploty kolem 15st. Substrát mám kůru-asi 2/3 a 1/3 cocochipsy-vše jemnější asi tak do 1cm. Voní ;) .


Naposledy upravil jitol dne čtv 18. srp 2011 21:56:44, celkově upraveno 1



čtv 18. srp 2011 17:41:05
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Díky moc za rady :)


čtv 18. srp 2011 19:20:50
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Já Burrageary mám přes 10 let a s tím rosením na list bych byl opatrný.


čtv 18. srp 2011 20:57:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 09. čer 2011 23:09:42
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Míra píše:
Já Burrageary mám přes 10 let a s tím rosením na list bych byl opatrný.

Dobrá dobrá, dám si také pozor, ale rosím ji jen za opravdu teplého počasí teď v létě...(mám ji hned vedle Miltoniopsisů, tak rosení u Burragearry končím ;) ), jen ve vedrech jako byli třeba dnes a je v pohodě. Někde jsem to četla, že to v létě mají rády. V zimě je to jasné, to by mě ani nenapadlo.


čtv 18. srp 2011 21:53:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Ahojte. Včera som si domov priniesla novú Nelly Isler a Miltoniopsku sirôtkovú z obchodu. Obe sú práve kvitnúce. Mám ich hned presadiť, alebo počkať do odkvitnutia? Kvety kludne oželiem, pokial to rastline spraví dobrú službu. Nelly sa mi vždy páčila, ale vzhladom k mojim neúspechom s Miltoniopsiskami som sa ju až do včera neodvážila kúpiť. Jedná sa o to, že ked kvtináč poťažkám, je docela lahučký. Predpokladám preto, že je tam nacpané sphagnum a asi zaberá aj dosť objemu. Ešte som ich nepoliala, tak neviem. Ale mám obavy, aby obe zase nedopadli ako predchádzajúce miltoniopsisky, ktorým korene v strede pod rastlinou odhnili a po okraji kvetináča zase preschli, lebo špajdlu som zapichla asi do 1/3 od rastliny, teda viac menej do vnútornej časti substrátu, vysychalo to pomerne dlho (na to že bolo leto), ale naopak, ked začala chradnúť a chcela som ju presadiť, už bolo neskoro, lebo korene pri vonkajšom okraji kvetináča zase boli naopak úplne suché :(. Už sa nevzpamätala. Ešte napíšem, že som dorobila nahriatym klincom aj dodatočné otvory do kvetináča, aby lepšie prúdil vzduch. Nechcem spraviť rovnakú chybu a zabiť ich, preto prosím o radu, čo s nimi teraz. Veľká Vďaka.


sob 12. lis 2011 14:46:32
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Můj názor je přesadit pokaždé, výjimkou je rostlina přímo od zkušeného pěstitele, kterého znám.


sob 12. lis 2011 15:04:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Zdenka, díky moc, takže si pripravím substrát. Stačí, ak to dám do borovicovej kôry, ale drobnejších kúskov, asi tak 0,5 cm velkých + trošičku drveného polystyrému + sem tam vlákno machu ? A nedám tam žiadne prachové častice. A na spodok kvetináča dobrú drenáž z väčších kúskov polystyrénu ? Táto zmes sa mi u väčšiny Cambrii a Oncidíí osvedčila. A zalivať asi nie zvrchu, ale radšej namočiť kvetináč do podmisky s vodou a nechať ako dlho nasávať ? Dík.


sob 12. lis 2011 15:44:43
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Burrageara ´Nelly Isler´
Myslím, že to máš dobře vymyšlené. Mělo by to fungovat dobře. Po přesazení asi tak tři až čtyři dny nechat v suchu, aby se zahojily rány. Jinak v pohodě, jak píšeš. Způsob zálivky má každý různý, já namáčím, ale rostlinu je dobré v květináči nějak ukotvit, aby se nevyplavila. Namočenou nechávám asi půl hodiny, ale záleží na tvých domácích podmínkách. Ale zjevně máš víc rostlin, tak si s tím určitě poradíš :P


sob 12. lis 2011 17:05:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron