Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:24:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Pěstování oncidia 
Autor Zpráva

Registrován: stř 27. srp 2008 17:58:58
Příspěvky: 2
Příspěvek Pěstování oncidia
Ahoj, dostala jsem oncidium, je to moje první orchidej a bohužel nevím její přesný název, ale spodní největší okvětní lístek je velký žlutý, ostatní drobné ,,tygrované". Poradtě mi prosím, jak tuto krásku pěstovat, kde ji mít umístěnou, jak hodně a jak často zalévat... Všimla jsem si, že některé pahlízy jsou svraštělé :( , snad se s tím dá ještě něco dělat... Děkuji za rady, Hanka


stř 27. srp 2008 18:08:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Pěstování oncidia
Odhaduji, že pokud to byl dar, bude se asi s největší pravděpodobností jednat o některý z hybridů, které jsou k dostání na našem trhu(hypermarkety atp.) Tyto rostliny jsou obecně velmi odolné a spolehlivě kvetou. Oncidia patří mezi druh orchidejí, které mohou být po jarním otužování a nepatrném přistínění umístěny na plném slunci. Velice dobře snáší letnění. Co se týká svraštělých pahlíz - záleží jak moc jsou tyto svraštělé, protože to je normální jev, po šoku ze změny prostředí a nedostatečném zálivkovém režimu (v marketech). Ale po zavedení do kultury v bytě nebo ve skleníku se pahlízy rychle vrátí k normálu. Pěstování tohoto druhu je bez větších obtíží a při dodržení zálivky, hnojení a v zimě klidové periody, se celkem spolehlivě každoročně dočkáte květů.

_________________
Ať se daří.


stř 27. srp 2008 20:30:40
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Pěstování oncidia
Zdravím, pravděpodobně se jedná o hybrid "Susan Kaufman", byla to i jedna z mých prvních orchidejí a já ji tehdy svojí péčí zlikvidovala. Takže opatrně se zálivkou, pozor na běžná hnojiva pro orchideje, která podle mých zkušeností zasolují substrát. Nejlepší zkušenost mám s hnojivem Wuksal super, které má v nabídce většina větších zahradnictví (1ml na 1 litr).Bez hnojení to fakt nejde. A jak psal Radek - letnění (ale to už je letos téměř po sezóně). Velkým problémem oncidií v bytě bývají svilušky, takže při prvním náznaku (pavučinky,drobní červení roztoči) postříkat přípravkem Omite (nebo něčím jiným na svilušky - jen olejové ekologické postřiky na ně vůbec neplatí) a hlídat. Ať se kytičce daří.


pon 01. zář 2008 14:31:21
Profil

Registrován: stř 27. srp 2008 17:58:58
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Pěstování oncidia
Děkuju za odpovědi, snad to s kytičkou společně zvládneme :-)


pon 01. zář 2008 15:21:09
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: