Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 22:28:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Cambria - pěstování 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led 2011 18:06:34
Příspěvky: 44
Bydliště: Šilheřovice, okr. Opava
Příspěvek Cambria - pěstování
Dobrý den,
chci se zeptat na pár věcí. Přikládám fotku, podle vašich příspěvků, které jsem si pročetla, jsem rostlinu tipla na Burrageara Nelly Isler?
Teprve po roce vykvetla 9-ti květy a má další stvol se 3-mi květy.
Je normální, že kvetla měsíc? Po odkvětu mám počkat nebo stvol odstřihnout?
Objevily se mi na ní malinké černé tečky a malí podlouhlí černí brouci. Listy po nich seschly, některé jsem odstranila. Už jsem je postříkala dle vaší rady Fast M. Zdá se, že jsou pryč.
Protože má krabaté listy, asi ji špatně zalévám.
Teď jsem ji přesadila, byla v neprůhledném květináči. A zalévat ji budu méně, byla dost vlhká.
Jak jsem se dočetla - mám ji hnojit na list místo v zálivce? Taktéž i Phaly?
Zároveň i tápu v umístění. Všechny orchideje mám v kuchyni, jihozápad. Nejvíce mi tam jdou. Mám ji po odkvětu dát jinam, kde je více chladno? Mám obecně obavu otvírat u květin okno, aby se nenachladily, ale jak jsem zde četla, Cambria snese více chladu?
Ostatní rostliny mám samé Phaly., takže si s pěstováním Cambrie nejsem moc jistá.
Moc děkuji za radu!! :)


Přílohy:
Cambria-9 květů.jpg
Cambria-9 květů.jpg [ 72.27 KiB | Zobrazeno 6651 krát ]
ned 16. led 2011 12:04:22
Profil

Registrován: ned 05. pro 2010 17:36:24
Příspěvky: 135
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Cambria - pěstování
jejda tuto mám jí v polostínu mezi dvěma okny JZ. Tato orchdejka je telomilná,Zálivka musí být přesná na den jinak se budou harmonikovatět listy.Hnojvo na rúst použiji až jí proleju vodou a pak aplikuji růstové hnojvo.
Po odvětu stvol odstřihuji. Jelikož jí mám skoro rok tak asi víc neporadím. Jinak jsem jí dala do hrubšího substátu.

_________________
Mějte se sluníčkově Renča


pon 17. led 2011 18:47:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: