Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 30. čer 2024 18:02:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 258 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Další
 Miltoniopsis 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Nino, to byla moje první orchidej a taky jsem ji umořila svojí péčí.....takže nemám dnes žádnou,ale na jaře už mám políčeno co si pořídím....


pon 29. lis 2010 18:56:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Miltoniopsis
nina píše:
No, Danicko, mě jich odešlo už alespoň sedum, alespoň podle uchovaných štítků. Mo a moc se mi líběj a tak vždycky neodolám a koupím. Snad se mi podaří konečně zajistit, aby zůstaly. Teď jsem naposled asi před třemi týdny koupila v IKEA jednu. Vypadá velmi dobře, tak uvidím.
Příloha:
PB194548.JPG

V těchto statistikách nehodlám soutěžit, ale jen tím, že jsem to vzdal. Prostě tyhle opravdu všude nejdou.


pon 29. lis 2010 20:12:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Miltoniopsis
vera pokorna píše:
Nino a ted v zimě, kolik st. máte v místnosti u Miltoniops.? Svítíte jim a větráčkujete?
Díky

Ne, ani nesvítím, teda svítím, ale obyč světlem. A ani nevětráčkuju, ale už o tom přemýšlím, kor teď na zimu, to se nedá tak větrat a pohyb vzduchu je tedy nic. Stupňů je tam tak od 18 noc, 21-22 den. A každý den kontroluju novou Miltonku a chvěju se bázní, jestli je v pořádku. Nechce se mi ji vytahovat z květináče, když tak kvete.


úte 30. lis 2010 23:12:12
Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Preji vsem pekne rano!

Chtela jsem si doplnit vychodni okno Miltonii, ale koupila jsem Miltonii (Miltoniopsis)... Nesla tedy na vychodni okno, ale na severni okno do loznice, kde mame celorocne maximalne 20 stupnu. Okno je velke, nicim nezstinene.

Doma jsem ji vydnala z ochranneho obalu a prstem stourla do substratu. Vsechno bylo suche... korinky byly uplne beloucke. Tak jsem ji opatrne trochu zalila. Korinky hned zezelenaly...
Pote jsem na internetu a i tady vsechno pilne precetla od Miltoniopsis - a trochu me vystrasilo to, ze tyto orchideje byvaji uvnitr kvetinace zasazeny do nejakeho nacucaneho 'mechu'. Vecer jsem teda do kvetinace zapichla spejli, abych zjistila vlhkost... Cela zastrcena cast byla dneska rano mokra... Tak ted mam dilema... zjistit, co je uvnitr, nebo pockat a opakovat pokus spejli za par dni?
Pokousela jsem rozhrnout ten horni kurovy substrat, ale dal byla porad jen kura.

Jeste bych mela rict, ze bydlim v Nizozemi - nevim, jake tady maji praktiky - zatim orchidejky (faly) zakoupene a darovane tady prezily mou hroznou peci (az ted na jare jsem se o ne zacala poradne starat a radostne zacaly rust).

Takze - ta moje miltoniopsiska ma 2 kvetni stvoly rozkvetle, 1 vylezajici... sklada se ze tri 'trsu' a vsechny listy jsou stejne zelene bez viditelnych poskozeni; je zasazena v nepruhlednem kvetinaci. Nema asi cenu rikat, ze je nadherna a ze omamne voni... ;)

Mam nebo nemam zkoumat, v cem je zasazena?

(Mozna mam jen takovou tu zapalenou zacatecnickou snahu nic nepokazit... :D)


sob 09. dub 2011 7:42:40
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Nevím, jak jsou na tom rostliny zakoupené v Holandsku, ale ty které bývají u nás, většinou odtamtud pocházejí a tak se raději podívejte. Určitě jí dopřejete lepší substrát než měla.
Okno bych Vám doporučil raději jihovýchodní. Mají rády hodně světla a po zmrzlých jí můžete letnit venku. A neposledně nejmíň populární rada, květy raději odstraňte, protože celá ta akce + květy, je pro kytku velké vysílení.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 09. dub 2011 11:50:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Ja uz mam treti-puvodni dve jiz odpocivajici naveky byly koupene s kvetem a ta posledni odkvetla,ale uz to ma take spocitane.holt tyhle krasky jsou pro mnohe orech.


sob 09. dub 2011 12:44:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Olaw - dekuji Vam moc za odpoved. Kdesi uvnitr citim, ze bych ji mela presadit... kvetu mi lito je... Je lepsi ustrihnout i ten kvetni stvol, ktery jeste uplne nedorostl, nebo ho muzu nechat?

Cetla jsem, ze Miltoniopsis by se mel pestovat pri teplote do 20 stupnu v lete a ze pry snasi i polostin (?)... Na vychodnim okne je dopoledne hodne teplo... mam tam pfalky a listy maji vzdycky hodne zahrate. (Schvalne tam ted merim teplotu, kdyz uz tam nesviti slunicko - a je tam 24 stupnu). Jedna phalka ma dva listy spalene - pobyvala na vychodnim okne v sousedstvi jizniho okna. Na oknech nemame zadne zavesy ci zaclony. Jedine do severniho okna nejdou nikdy prime slunecni paprsky...

Tak jsem se vypovidala... zajedu si pro substrat (jeste ho nemam, vahala jsem vzit baleni 70 litru kury :() a udelame si kvetinkou damsky wellness dychanek... :D

Jeste jednou dekuju a preju krasny den.


sob 09. dub 2011 13:24:57
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Když píšeš o těch 70 l kůry - tak bacha, neber mulčovací kůru! Musíš koupit orchidejovou! (Floria, Rosteto nebo něco takového)


sob 09. dub 2011 13:31:35
Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Zdenka - dekuju za upozorneni.

U nas jsem videla jen orchidejovy substrat na bazi raseliny. Prodavacka mi rekla, ze prosycha dobre. Koupila jsem ho (protoze jiny jsem nesehnala) a jednu orchidej do nej presadila. Od te doby ma nove koreny, kvetni stvol zacal rust rychleji a rasi ji novy listek... Tak jsem z tech substratu uplne jelen... vlastne nevim presne, kde tady shanet kuru pro orchideje, kdyz v okoli meho bydliste ji nemaji... :?: :( Budu si muset nejak poradit...


sob 09. dub 2011 14:17:01
Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Jeste jsem si ted vzpomnela, ze tu nekdo v jednom z temat (myslim, ze to byl Miro) psal, ze substrat jeho orchideje byl citit jako po savu... Tak jsem si ocuchala vsechny orchideje...a ta nova miltoniopsiska je citit po necem divnem, nezdravem... substraty ostatnich orchideji nejsou citit nicim... :shock: Je to zle znameni??? :?


sob 09. dub 2011 15:18:17
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 258 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: