Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 23. čer 2024 21:54:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 258 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Další
 Miltoniopsis 
Autor Zpráva

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
EvaJ - dekuju. :D

Ted me napada... za jak dlouho pujde videt, jestli se to rostlince libi, nebo ne? Zatim se nic nezmenilo - krome jednoho listu, ktery byl naruseny - pahliza do nej udelala diru. Tenhle list zacina zloutnout, ostatni se vubec nezmenily. Jsou to teda jen 2 dny... U phalky to bylo tak, ze se nejakou dobu nic nemenilo, a pak najednou zacala rust ze vsech stran... :!:


pon 11. dub 2011 12:12:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltoniopsis
pokud se tady nic dít nebude, tak je to OK. Možná to bude trvat déle než u phalů.


pon 11. dub 2011 18:52:56
Profil ICQ

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
EvaJ - moc dekuju za Vas cas a rady. Rostlinka se zatim nijak nemeni... jeden list varhanovati... nasla jsem zelenou spicku u jednoho korinku - ale nevim, jestli uz tam byla pri presazovani... No, jsem napnuta jak ksandy... :D
Napadlo me, jestli bych nemela rosit povrch substratu... je tu preci jen teplo... tak 18-25 stupnu. Kvetinac je dost hluboky... nevim, jestli to taky nebyla chyba... ale uz ji presazovat nebudu.

Tak jeste jednou dekuju! A mate moc krasne orchideje! :)


úte 12. dub 2011 17:28:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Petro, vydrž a alespoň pět dní ji opravdu nech bez vody, pak teprve začni rosit substrát. Případně dej pod ní misku s vodou, ale květináč musíš postavit třeba na obrácenou podmisku, aby nestál ve vodě. Tím zvýšíš trochu vzdušnou vlhkost.


úte 12. dub 2011 17:42:55
Profil ICQ

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Tak je to uz 5 dni, co jsem tu svoji kvetinku presadila a vpodstate nedoslo k zadnym negativnim zmenam - alespon z meho pohledu... Listy maji stale stejnou barvu, jsou pevne, vzprimene. Jeden trochu varhankovani. Vidim jeden bily korinek se zelenou spickou a zacina se otvirat jeden kvet... :oops: Ano, odstrihla jsem jen jeden kvetni stvol... Nevim, jestli je to dobre, ci spatne ... :?:
Od zacatku stoji kvetinac v misce s vodou a s keramzitem. Na povrch substratu jsem taky dala par kulicek keramzitu - moje myslenka je, ze je trochu orosim a ony tam budou drzet vlhkost (kdyz jsem jeste nezalevala). :?:

Vcera jsem se byla podivat v tom samem zahradnictvi - chtela jsem tam ocichat i ty ostatni miltoniopsis... a ejhle, nebyla tam zadna... nasla jsem je primo pred kasou v regale, kde hlasaly slevu 50%! No, tak to je teda kauf... :| Kytky vypadaly hrozne... jakoby volaly o pomoc... :roll:


pát 15. dub 2011 8:04:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Opět zachraňované Miltoniopsis v rašeliníku - a kupodivu je jim opět do květu.Jsou tam už pár měsíců.
Příloha:
P6025886.JPG
P6025886.JPG [ 94.66 KiB | Zobrazeno 4796 krát ]
Příloha:
P6025887.JPG
P6025887.JPG [ 74.94 KiB | Zobrazeno 4796 krát ]
Těší mě, že nezahynuly.


úte 21. čer 2011 22:30:04
Profil

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
EvaJ píše:
asi před půl rokem jsem žádála Pavla o radu, jak se starat o Miltoniopsis, který mi dost strádal, harmonikovatěly mu listy a celkově nic moc. Tak dnes se můžu pochlubit, zálivku a umístění jsem už vychytala. Od května je venku, celodenně ve stínu, s mírným prouděním vzduchu. Mám z něj fakt radost ! Pavle, ještě jednou díky za počáteční rady.


waw, aj ja som sa doteraz oň nestarala práve ideálne, lebo som ho kúpila ako Miltoniu, a podľa toho sa aj zariadila :roll: samozrejme nevyhovovalo. idem čítať, čo píšete vy tu :idea:
Najviac ma momentálne trápi, čo s ním cez nastávajúce chladné mesiace. Ahojte. Na nete sa všade píše, že substrát nesmie byť preliaty, ale ani nikdy preschnúť - proste, že to polievanie musí byť také pravidelné. Ale čo v zime? Sú to chladnomilné druhy a nezdá sa mi, že by bolo dobre kombinovať umiestnenie na chladné stanovište a zároveň stále vlhký substrát. Niekde som čítala dokonca to, že v zimných mesiacoch dať do chladu a nepolievať. Ale obávam sa harmonikovatenia listov...


pát 16. zář 2011 22:14:16
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Miltoniopsis
asfaloth píše:
EvaJ píše:
asi před půl rokem jsem žádála Pavla o radu, jak se starat o Miltoniopsis, který mi dost strádal, harmonikovatěly mu listy a celkově nic moc. Tak dnes se můžu pochlubit, zálivku a umístění jsem už vychytala. Od května je venku, celodenně ve stínu, s mírným prouděním vzduchu. Mám z něj fakt radost ! Pavle, ještě jednou díky za počáteční rady.


waw, aj ja som sa doteraz oň nestarala práve ideálne, lebo som ho kúpila ako Miltoniu, a podľa toho sa aj zariadila :roll: samozrejme nevyhovovalo. idem čítať, čo píšete vy tu :idea:
Najviac ma momentálne trápi, čo s ním cez nastávajúce chladné mesiace. Ahojte. Na nete sa všade píše, že substrát nesmie byť preliaty, ale ani nikdy preschnúť - proste, že to polievanie musí byť také pravidelné. Ale čo v zime? Sú to chladnomilné druhy a nezdá sa mi, že by bolo dobre kombinovať umiestnenie na chladné stanovište a zároveň stále vlhký substrát. Niekde som čítala dokonca to, že v zimných mesiacoch dať do chladu a nepolievať. Ale obávam sa harmonikovatenia listov...

Tyhle hybridní miltonie (dříve) nebo miltoniopsis (nyní) nejsou chladnomilné. Vyžadují celoročně vyrovnané teploty ve dne mezi 20 - 25 stupni s nočním několikastupňovým poklesem. Jejich chladnomilnost spočívá v tom, že nesnáší letní teploty kolem 30st. Také nemají rády přímé oslunění a suchý vzduch. S tou rovnoměrnou vlhkostí substrátu u orchidejí je to relativní. Většinou jsou rostliny přelévány a tak přijdou o kořeny. Pokud mají vody málo, jejich jemné kořínky zasychají. Prostě tenhle typ rostlin není zrovna jednoduchý na pěstování v bytě a kdo ho zvládne, tak má za sebou pěstitelskou maturitu.
Ještě k názvosloví-dost lidí tu stále řeší otázku zda miltonie nebo miltoniopsis. Ve skutečnosti se jedná o tytéž rostliny, protože z původního rodu Miltonia (nyní jen brazilské druhy) byl vyčleněn rod Miltoniopsis zahrnující druhy z And. Tyto maceškovité druhy se v převážné míře podílely na vzniku dnešních hybridů.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 16. zář 2011 23:24:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Mám dva tyto hybridy řadu let a mám to naprosto obráceně. Jsou v teplotách přes zimu okolo 12°C a prospívají perfektně. Chtějí substrát s větším obsahem rašeliny a zálivku přiměřenou, neměly by nikdy zcela vyschnout. To samé mám s Den. phalaenopsis. Všude se píše teplomilná rostlina a mám je také v chladnu a jdou lépe. Jeden rok jsem je dal do teplého skleníku a nestály za nic. Rostliny si nechají opravdu hodně líbit ale musí se přizpůsobit to ostatní.


ned 18. zář 2011 6:59:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 30. srp 2011 15:02:26
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Míra píše:
Mám dva tyto hybridy řadu let a mám to naprosto obráceně. Jsou v teplotách přes zimu okolo 12°C a prospívají perfektně. Chtějí substrát s větším obsahem rašeliny a zálivku přiměřenou, neměly by nikdy zcela vyschnout. To samé mám s Den. phalaenopsis. Všude se píše teplomilná rostlina a mám je také v chladnu a jdou lépe. Jeden rok jsem je dal do teplého skleníku a nestály za nic. Rostliny si nechají opravdu hodně líbit ale musí se přizpůsobit to ostatní.


A cez zimu ich tiež polievaš tak, aby nikdy moc nepreschli? Ja mávam Dendrobium nobile dole v práčovni, a tam je stále otvorené okno, takže cez zimu tam býva 12-15°C, páči sa mu to a na jar krásne kvitne. Lenže nobile cez zimu vôbec nepolievam. A tú rašelinu dávaš zmiešanú s kôrou? Pre miltoniopsisy aj pre dendr. phalaenopsis?


ned 18. zář 2011 17:17:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 258 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: