Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 28. čer 2024 8:49:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 258 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Další
 Miltoniopsis 
Autor Zpráva

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Tak mi to nedalo a trochu jsem rozstourala substrat te me kvetinky... a ony jsou koreny uvnitr opravdu v nejakem mechu ci kapradi ci co... proto to je tak hrozne citit vlhkem a snad i hnitim... :?
Momentalne mam doma jen ten substrat na bazi raseliny... slo by ho smichat s perelitem? Nebo jeste jit oloupat nejake stromy v okoli... :roll: Presadit ji proste musim.. cim driv, tim lip pro koreny... :cry:


sob 09. dub 2011 17:03:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Petro, jestli nic doma nemáš, vysyp rostlinu z květináče, ošetři kořeny (uhnilé odstranit, dobré pořádně omýt) a jen ji zabal kořeny do novin nebo do papírových utěrek. Dva tři dny takto v pohodě vydrží, jestli byla přemokřená, tak jí to i prospěje. Mezitím zkus někde koupit kůru a zasaď ji jak do nové kůry, tak do nového květináče. před zasazením bych kořeny ještě vykoupala v slabém roztoku hypermanganu (slabý = světlounce růžový). A bohužel, květní stvoly ustříhnout hned.


sob 09. dub 2011 20:06:22
Profil ICQ

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
EvaJ - dekuju za radu.

Prave jsem 'dooperovala'. Byla jsem si pro kuru z topolu (buky ani borovice tady nerostou), prevarila jsem ji. Smichala jsem ji s onou raselinou pro orchideje a perlitem.

Kytka byla v hroznem stavu... vlastne vsechny puvodni koreny byly shnile... Odstranila jsem substrat v pokrocilem stavu rozlozeni, koreny jsem poradne oplachla vodou, abych videla, ktere jeste ziji a absorbuji vodu... Byly to jen ty nove, vrchni... vsechny dlouhe koreny byly shnile... nedavam ji moc sanci, chudince... A kladu si otazku, jak se nekdo odvazuje prodavat kytky v takovem stavu... a vubec privadet kytky do takoveho stavu... :!:

Zasadila jsem teda vsechny ty koreny do te smesi a doufam, ze do sebe z toho raselinoveho substratu dokazou natahnout nejake ziviny. Ustrihla jsem zatim jen ten rozvity kvetni stvol... Dalsi ma 3 poupata uz zbarvena do barvy kvetu, ten treti teprve rasi... :( Kytku jsem dala pod vychodni okno k falkam, aby ji trochu zvedly naladu...

Ted jsem si uvedomila, ze jsem jeste chtela zasypat koreny skorici... a zapomnela jsem na to. Cetla jsem nekde, ze pomaha na zaceleni ran na korenech... :roll: Tak vaham... vyndat z kvetinace... nevyndat...
Ach jo... mam ji teprve od vcerejska... :cry:


sob 09. dub 2011 20:24:24
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Petro, taky jsem si koupila takovýho chudáčka bez kořenů.....i když mu nezbyl ani jeden už vyhazuje dvě ¨nové pahlízy(měla jsem ho je v rašeliníku), tím pádem snad budou i nové kořeny...nevzdávej to.....jaro mu pomůže ;)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


sob 09. dub 2011 20:27:49
Profil

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Kaacka - dekuju za povzbuzeni. Nebudu ztracet nadeji... :)
Dala jsem ji do teplejsi mistnosti, zalevat budu tak za dva dny... ted jsem ji poradne ocistila koreny vodou a pod kvetinacem je dost oblazku s vodou. Bude na ni svitit tak 3 hodky denne slunicko, tak snad ji to udela dobre.
Akorat jsem nemela jiny kvetinac, nez ten jeji puvodni... poradne jsem ho vyplachla. Tak uvidime... No, budu ji drzet palce. :|


sob 09. dub 2011 20:31:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltoniopsis
Petro, nezalévej ji alespoň 7-10t dnů, aby se zacelily rány. Jinak se ti tam může opět objevit hniloba kořenů. pak teprve začni pomalu rosit na substrát.


sob 09. dub 2011 20:36:21
Profil ICQ

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
EvaJ - dekuju za radu!! :) Takze nema cenu ji uz ted znovu vyndavat a omyvat a zasypat koreny skorici? A ty dva zbyvajici kvetni stvoly ufiknout?

Omlouvam se za uplne zaneseni diskuze svymi dotazy... ale nikde jinde jsem nenasla tolik ruznych rad a tipu. :oops:


sob 09. dub 2011 20:39:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltoniopsis
PetraZ. píše:
EvaJ - dekuju za radu!! :) Takze nema cenu ji uz ted znovu vyndavat a omyvat a zasypat koreny skorici? A ty dva zbyvajici kvetni stvoly ufiknout?

Omlouvam se za uplne zaneseni diskuze svymi dotazy... ale nikde jinde jsem nenasla tolik ruznych rad a tipu. :oops:

omyté už jsou, možná bych to ještě jednou vysypala a tu skořici použila (a dřevěné uhlí, jestli máš, můžeš dát i kousky do substrátu) a květní stvoly, to je na tobě, ale rostlina se lépe vzpamatuje bez nich.


sob 09. dub 2011 21:06:57
Profil ICQ

Registrován: sob 09. dub 2011 7:24:48
Příspěvky: 15
Příspěvek Re: Miltoniopsis
EvaJ - jeste jednou dekuju. Nasla jsem drevene uhli, tak jsem ji jeste jednou poradne ocistila, zasypala uhlim, uhli pridala do substratu... a dokonce jsem nasla jeden kvetinac... Tak ted nezbyva nez cekat. DEKUJU za rady!


ned 10. dub 2011 8:35:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltoniopsis
držím palce :P


ned 10. dub 2011 19:30:10
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 258 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron