Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:14:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
 Catasetum pileatum 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Tak to je bomba :shock:


pát 16. črc 2010 8:13:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Tak to je ůžasné. Pořád s těmito druhy nemám dostatečné výsledky, stále musím zkoušet nové postupy. Jste názorný příklad, že to jde.


pát 16. črc 2010 10:24:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
A už jsem zase nasr....štvaný. :lol: :lol: :lol: Jaký substrát u nich máš a trochu podrobněji(prosím). Mně zatím narůstá z toho zachráněnýho a ještě mám jednu pahlízu, co se mi rozjela na třech místech, ale mně zkrátka nedozrají a rok co rok je mám menší a menší. Taky mi přijde, že máš trochu zasolený substrát, zaléváš i studniční vodou? Asi jim to nevadí. Říká se o nich, že toho snesou hodně, ale mě asi ne...... :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 16. črc 2010 20:21:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 25. dub 2010 22:53:24
Příspěvky: 150
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Kde bych vzal studnu? Pouzivam vodu z reverzni osmozy (zarizeni me stalo asi 5 tisic: http://www.rowa-wasser.de/systemanlagen.htm?ID=1.
Substrat zasoleny rozhodne nei, to je hodne korenu na povrchu, nektere suche.
Vzdyt to znas , neco cloveku jde, neco ne...Ja nevim, v cem to je, cim dele mam orchideje, tim vic si myslim, ze na substratu, hnojeni a vlhkosti/roseni zas tak nezalezi. Mel jsem dve pokojove vitriny s casovym spinacem na specialni svetla, ultrazvukovy zvlhcovac ktery spinal v intervalech nevim jak casto, ventilator na pohyb vzduch, ale kytky tam sly jen ty opravdu nenarocny na svetlo, spousta jich nekvetla a nakonec jsem vitriny zrusil a mam jen parapet. Neco si tim padem clovek nemuze dovolit, ale zase jine veci jo (svetlomilne). Nejdulezitejsi je podle me svetlo, pak spravna frekvence zalevani spravnou vodou (reverzka vede) a teplota-rozdily.
Posli fotku, jak Ti jde to catasetum, uz se zmatorilo?


pát 16. črc 2010 21:54:52
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
A tu osmózu používáš pro celý rozvod doma? Ta první fotka, je loňská pahlíza a ta druhá je z předloňskou. Začali narůstat obě dvě, ale stejně si myslím, že nebudou dostatečně vyzrálé.....


Přílohy:
P1010252.JPG
P1010252.JPG [ 190.3 KiB | Zobrazeno 4655 krát ]
P1010255.JPG
P1010255.JPG [ 187.65 KiB | Zobrazeno 4624 krát ]

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/
sob 17. črc 2010 0:21:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Dejv- zavedením mlhovače do většího skleníku jsem řadě rostlinám pomohl. Svítím hodně, hlavně v tom menším je to naprostá nutnost. V zimě mi slunko nesvítí nikam. S významem světla tedy nelze než souhlasit. Už jsem se tu krátce zmínil o změně přisvětlení v malém skleníku. V současné době tam slunko svítí přes polykarbonát stropem po poledni asi čtyři hodiny. Ráno přisvětluji asi 2,5 hodiny stále . Před nedávnem jsem začal přisvětlovat ještě asi 20min kolem 17h. Rozdíl je obrovský.Nebývale stoupla asimilace. Níže položené - více nasvětlené,rostliny zalévám kupodivu častěji než horní, i když je nahoře více tepla a více denního světla. Množstvím světla se to vysvětlit nedá, ten rozdíl není velký, mnohdy ráno svítím dýl. Patně tedy dost záleží na rozdělení časů přisvětlování během dne. Co se spektra týče , to je vůbec komplikovanější, ale v tomto případě dennímu světlu velmi pomáhají sodíkové výbojky.
S přenositelností těchto poznatků je to jistě komplikované, celková kvantifikace množství světla a dalších faktorů není snadná, ale závěr ohledně rozložení světla během dne by se uplatnit dal. Na těch pescatoreích, cochleantesích, dracule... To rozhodně znát je.


sob 17. črc 2010 20:51:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Pokud je to v malém měřítku(do 200W), tak by to ještě jakž takž šlo, ale víc už je bohužel nad rámec mé peněženky. nemám jenom orchideje. Bohužel elektřinou i topím, takže se mi kolečko na hodinách protáčí, jak kotouč na pile... :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 17. črc 2010 22:26:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Olaw- Nevím, jestli bohužel, nebo bohudík topíte elektřinou. Přímotopem bych v domě netopil kvůli ceně, topíme zejména klimatizací. Ale v případě, že topíte elektřinou, nechápu tu zdženlivost. Ve sklenících mám hlavní zdroj tepla světla, i když si uvědomuji, že je pro mne trochu dražší, přesto , že většinou v nízkém taryfu. Další díl tepla jsou také tepelná čerpadla, tedy levnější teplo.Přesto svítím, protože ten druhý efekt- světlo má smysl. Vám v bytě ale snad může být jedno svítit 200w nebo 800w. Je to stejně zdarma. Spotřebovaná el. energie se mění v teplo, takže o to míň bude topit běžné topení. Je tedy ekonomicky celkem jedno, jestli elektřinu spotřebuje výbojka, nebo topná spirála. S výbojkou máte obrazně dvě mouchy jednou ranou.Horší to mají ti, co netopí elektřinou, nemají nízký taryf. Svítit v té drahé sazbě už opravdu dost stojí.


ned 18. črc 2010 21:11:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Dnes jsem vyvázal Catasetum na zamechovaný klacek, tak jsem zvědavý, čemu se bude dařit lépe. Jestli v květináčku a nebo na klacku? Časem se pozná....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 15. srp 2010 22:57:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Tak mám opět smíšené pocity z mého Cataseta. Začlo mi "cosi" vyrážet na té nejmenší pahlízce, která snad raději neměla ani růst. Zatím se to snad i tváří jako květní stvol. Pokud by to byl, tak bych byl sakra překvapený, protože se podívejte, z čeho to roste. Pokud je to nová rostlina, tak z toho nebudu už vůbec nadšený, když se má pomalu chystat k zazimování. No, za sebe můžu říct, že to s nima neumím. :lol: :lol: :lol:
Obrázek

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 20. lis 2010 23:11:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: