Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 4:10:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
 Catasetum pileatum 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
A fčil vážně, prošel jsem si vlákno ať se neptám, na to, co už tu bylo. Našel jsem poznámku , že v Roezlianě č. 39 je článek o pěstění pileata v bytových podmínkách. Laskovostí kolegy z Moravy mi byla tato doručena. No...... pěstitelka z Mnichova , protože bylo horko přestala konrolovat množství vody při zálivce, protože si myslela, že se vypaří, kytky rostly a kvetly. Za tři měsíce zjistila, že stoji do půlky květináčů ve vodě. Nastal údiv, že neshnilo. Myslim, že mohla alespoň trochu popsat zahradníkův rok.
Kolegovi z Moravy se omluvím, že jsem ho honil.


pát 21. říj 2016 17:46:03
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
V plném růstu snesou vody docela hodně, ale tohle mne taky překvapuje. Asi to byla trochu i klika, zkoušet to raději nebudu


pát 21. říj 2016 17:52:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
samamalo píše:
A fčil vážně, prošel jsem si vlákno ať se neptám, na to, co už tu bylo. Našel jsem poznámku , že v Roezlianě č. 39 je článek o pěstění pileata v bytových podmínkách. Laskovostí kolegy z Moravy mi byla tato doručena. No...... pěstitelka z Mnichova , protože bylo horko přestala konrolovat množství vody při zálivce, protože si myslela, že se vypaří, kytky rostly a kvetly. Za tři měsíce zjistila, že stoji do půlky květináčů ve vodě. Nastal údiv, že neshnilo. Myslim, že mohla alespoň trochu popsat zahradníkův rok.
Kolegovi z Moravy se omluvím, že jsem ho honil.


ta pahlíza, co je na obrázku, má nějaké kořeny ? Omlouvám se, ale v záplavě jiných vzkazů, jsem se u té vaší přestala orientovat. Nejvíc bych se teď bála hniloby podle těch hnědých fleků. Někdo to řezal docela razantně. Chce to pozorovat, zda se to nešíří a podle toho rozhodnout. Poškozené místo se dá také zasypat skořicí, to je taková rychlá první pomoc při poškození rostliny - doma ji má snad každý. Tipla bych si, že se tlačí nový výhon - keiki. Pokud ano, je potřeba tu keiki udržet u rosltiny co nejdéle to půjde, aby měla alespoň nějaké kořeny a pak teprve oddělit od této pahlízy. Bude to boj na delší dobu.


pát 21. říj 2016 18:02:40
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Na tohle používám prostředek, který se jmenuje Desident Cavicid. Já vím, zní to šíleně, používají to zubaři na desinfekci nástrojů. Ale mám to fakt vyzkoušené, na hnilobný fleky to funguje dobře a kytky to nepoškozuje.


pát 21. říj 2016 18:08:21
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Kde se taková věc sebere? Může to mít např. můj běžný sériový zubař? :P
Martina


pát 21. říj 2016 18:17:59
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Koupíš to v lékárně


pát 21. říj 2016 18:21:59
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Ta desinfekce Vás napadla v souvislosti s nekrotickými skvrnami na pahlíze ? Je to zaschlé a dál se to nešíří, ovšem může nastat katastrofa až přijde voda.
To že se objevil pupen nyni je normální jev nebo zpravidla to vydrží až do jara a pak se to rozjede ?


pát 21. říj 2016 18:55:52
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Já to původně koupila na desinfekci nůžek. Ale při nějaké příležitosti jsem propadla čirému zoufalství a použila na rostlinu. Zafungovalo to, tak to používám. Specielně u Catasetum incurvum se mi stalo, že mi přišla pahlíza s černými fleky. Tímhle jsem to zastavila, propadlo se to trochu a zaschlo. Dál se to nešířilo a nová pahlíza je zdravá a letošní taky. Takže dva roky a drží se čistá


pát 21. říj 2016 19:14:25
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Já bych ten pupen teď asi nijak v růstu nepodporovala. Je vysoko a kdo ví, jestli to není nějaká setrvačnost ještě z doby, kdy byla rostlina kompletní a nerozdělená. To netuším. Ale tohle období už je fakt pozdní. Nechala bych ji v nějakých mírně teplých podmínkách a na sucho. Pokud bude chtít rašit dál, bude jí to ještě fat dlouho trvat. A s nějakým rosením bych byla hodně opatrná. Teď nic a pokud by narašila - no, co k tomu říct, já bych fakt čekala na ty kořeny. Ale víte jak to je. Co pěstitel, to názor.


pát 21. říj 2016 19:18:13
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
No k věci kytky má, ale parádní.
Nerosím , jižní okno teplota 18-20 v noci, přes den, co to dá. Jen padaly názory, že pokud se to bude hodně scvrkávat, tak na položít na mech. A nebylo tam nic začalo se to vyvíjet až nyní a pořád to nabývá.


pát 21. říj 2016 19:45:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: