Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:10:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 Cymbidium devonianum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Ještě venku není. Ani jiná Cymba. Brzy ale půjdou všechny.


úte 24. kvě 2011 20:27:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
pavla píše:
pafka píše:
pavla píše:
Jak čtu, věnujete se tady různým botanickým cymbidiím, ne jen devonianu, tak se zeptám - máte někdo C. bicolor a nebo C. ensifolium?
Mám je čerstvě, jsou venku s hybridy, tak snad si nebudou stěžovat.
Bicolor je pořádně velké a listy jsou strašně tuhé, ensifolium ja takový prcek.

Já mám bicolor, ven ho nedávám, je to mimino a chce hodně teplo a celkem vlhko,( teprve tak začalo přirůstat) rozhodně ho nepěstuji jako hybridní cymbo, které je s přestávkami venku už měsíc.


Hodně teplo - kolik asi? Mám tam novou rostlinu, cca 5 cm, nerada bych o ni přišla. Ale předchozí pěstitel mi řekl, že může klidně ven a na sluníčko...

Já ho mám v 25°- 28°C (vitrína), na slunko určitě může, ale musí být celkově teplo, při teplotě 18°C- 20°C mi nerostlo


úte 24. kvě 2011 20:40:41
Profil

Registrován: úte 21. pro 2010 18:53:31
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Nemate nahodou nekdo zklusenosti cymbidiem sinense? :?: Ja ho mam, docela roste, ale nemuzu prijit na to co chce aby kvetl!


stř 25. kvě 2011 13:15:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Jak pokvete nevím. Žádnou zvláštní péči jí nevěnuji. Stejně jako s ensifoliem.


stř 25. kvě 2011 18:09:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Díky oběma za rady.
Bicolor dám zítra na balkon k ananasu, snad se jim bude spolu líbit a ensifolium zatím nechám, kde je.


stř 25. kvě 2011 19:37:13
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Ještě mě napadla jedn věc - jaké nejvyšší teploty snese C. bicolor? Abych ho pro změnu na tom jižním balkonu neupekla.


čtv 26. kvě 2011 18:04:54
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Mila.J píše:
ensifolium mám od C.H. Orchids přez rok. Zázračné přírůstky to nejsou,ale asi půjde. Mělo by být spíš studenější.


Milo, prosím, jak Ti roste? Mně poporostlo cca o 5 mm :( . Nevím, jestli je mu horko, zima, moc slunka málo slunka. Nemůžu o něm nikde nic najít. Nemělo by toto chladnomilnější cymbo spíš někde v chládku? Venku je při hicech 30 i ve stínu - kytky z toho musí taky být paf - jeden den 13 nad nulou, za 4 dny 30°C...


pon 11. črc 2011 15:35:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Pavlo, má několik pěkných nových výhonů. Vzhledem k velikosti rostliny slušná násada. Moc rychle ale nerostou. Nevím, jestli stihnou dorůst, celý cyklus, během jednohu roku. To se ale někdy stává. Takhle se mi chovají i ty ostatní čínské. Nevím, jestli je to u nich normální, nebo je to špatně. Rostli by asi rychleji, kdybych je řádně zaléval. Mám je také venku. Jsou pod stíněním, pod tryskami. V těch vedrech by chtěli víc vody. Mají to být druhy chladnější, proto je mám přes zimu v chladnu. Teď to neřeším, stejně nikde moc chladno nemám. Tak i kdyby raději, mají smůlu. Katastrofa to ale asi nebude. Občas trvá, než se zjistí jak naně. Tyhle vypadají odolně, tak hned nezdechnou pro každou blbost.
Teď mi prvně kvete jiná rostlina . Vím odkud ji mám, mám ji dýl, jméno nemám. Může jít zjistit. Je to také jedna z těchto čínských. Ale jiná, než jsem koupil z C.H.orchids . Musela přijít do evropy dřív , než ty všechny, co se tu teď pohybují. Vůbec jsem nevěděl co to je, myslel jsem , že je to nějaký hybryd a jejda. Až rozkvetou ostatní květy vyfotím, snad se podívám po určení. Každopádně roste.


pon 11. črc 2011 20:09:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Se zálivkou také zápasím - pořád se mi zdá vlhké... Přemýšlím, jestli do ní mám vrtat a kontrolovat kořeny. Ale zatím vypadá dobře, i když neroste, tak ještě počkám. Chladněji bych ji možná mohla umístit, ale zas mám strach z větru. Budu o tom uvažovat. Dát ji tam, kde mi prosperuje D. kingianum.
Jsem zvědavá na fotky.
A C. bicolor jsem dala na jižní balkon a kupodivu, vůbec si nestěžuje :D


úte 12. črc 2011 19:24:53
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Cymbidium devonianum
Cymbidium goeringii mi taky roste velmi pomalu. Skoro by se dalo říct, že neroste. Nevím čím to je, ale je období, kdy blázní a pak se zastaví a roste hrozně pomalu.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 12. črc 2011 20:08:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: