Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 12:23:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Catasetinae
dejf,pileatum se mi moc líbí,máte ho opravdu krásné a taky dodám,že není vůbec nudné , bílé.. ;)


pon 26. dub 2010 19:46:11
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetinae
Taky bych rád věděl, jak ho pěstujete. Já tu to svoje pěkně likviduju. Vůbec mi nejde a to jsem o nich všude slyšel, že rostou na čemkoliv a nemá se s nima člověk moc mazlit. Prý je to nezmar, hlavně ve své domovině.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 26. dub 2010 20:19:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Catasetinae
Já mám od podzima Cycnoches loddigesii a od letošního března Cycnoches chlorochilon. Loddigesii mělo dvě pahlízy s listy, ty shodilo někdy koncem prosince a teď mu roste nová pahlíza a chlorochilon mělo dvě pahlízy bez listů a během 14 dnů mu začala růst nová pahlíza.
Oba mají pokojovou teplotu a parapet jihovýchodního okna.


pon 26. dub 2010 20:34:16
Profil

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
Ahoj všem,

pileatum je moc pěkné a bílá obzvláště. Taky se hlásím mezi zájemce. Já před časem pořídil ctsm pileatum penang - sweetheart, neboli "kristovo srdce". Zatím se probírá a raší. Podle mě je tvarově totožné s pileatem. Jinak "oro verde" je taky parádní. Nevím, ale mě pileata příjdou jako nejhezčí cataseta.

Jinak se taky přimlouvám o zkušenosti ostřílených pěstitelů, hlavně laboruju se zálivkou, dočetl jsem se, že když má puk ccA 5 cm a delší kořeny, zalivka má být i 3 x týdně, což mě příjde jako extrém. To by muselo uhnít. Na druhou stranu to moje vycucává matečnou pahlízu, protože se mírne svraštila a to šustí na ní je ji teď o trochu volnější. Ale mám strach více zalívat. No je to pro mě maturita. :mrgreen:

Jinak já nakonec pokusil osud a pořídil chlorochilona, ovšem z importu a to bez listů, puku a s pár malými starými kořeny. Poradí někdo jak pahlízu probrat aby obrazila? Jak je to vlastně s množením? To bude pravděpodobně stará pahlíza, takže když se oddělí tak po nějakém čase je šance, že obrazí. Díky.


úte 27. dub 2010 19:49:55
Profil

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
A ještě drobnost, na Dejvové fotce je vidět, že jsou malinké kapky lepkavé šťávy na listech. U cycnodesu se mi to taky udělalo a tak jsem v domění, že jsou listy požrané od něčeho pátral po škůdci. Takové kapky se mi dělají na lusku katlejí, na květech, ale na listech jsem se s tím ještě nesetkal....


úte 27. dub 2010 19:55:50
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Catasetinae
toroa: u cycnochesu mám ty kapky taky. Škůdce, tam žádný není, evidentně mu to nevadí, tak to neřeším.


úte 27. dub 2010 20:29:50
Profil

Registrován: ned 25. dub 2010 22:53:24
Příspěvky: 150
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Re: Catasetinae
To jsem rad, ze je tady tolik priznivcu techhle rodu! Me prijdou dost zajimave jak tvarem (pahliz i kvetu), tak zivotnim cyklem. Take je sympaticke, ze opadaji a nezabiraji zas tolik mista :)
Ja je mam s katlejema u jihovychodniho okna az u skla, bez stineni. Substrat katlejovity (cim dal vic zjistuju, ze na substratu zas tak nezalezi- pouzivam skoro na vsechno smes borove kury, dreveneho uhli a polystyrenu - tak 2:1:1, od urcite doby zadne bukove listi, zadny raselinik) ale trochu jemnejsi a minuly rok jsem pridal trochu perlitu. Myslim, ze je zasadni nechat jim v klidu udelat pekne koreny- a pak zacit zalevat a pak ,kdyz maji ty koreny tak 3cm ,tak zalevat, ale nechat proschnout. Hnojim vic nez katleje, ale trochu se bojim. Scvrkle pahlizy se po zaliti hezky napnou, vetsinou zaliju, az kdyz malilinko scvrkavaji. Jinak nevim, co jinyho, ja ted bojuju spis s novyma encycliema (randii a phoenicea) , nejak nechtej delat koreny a uz je nacase, listy skoro vsechny opadaly... Nemate radu?
Posilam dnesni (nekvalitni) foto soucasnych pileat- uz vyhanej na kvety. :!:


Přílohy:
pileatum-2010.jpg
pileatum-2010.jpg [ 109.4 KiB | Zobrazeno 5169 krát ]
úte 27. dub 2010 21:58:18
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Catasetinae
Tak ty vypadají luxusně! Gratulace!!!


úte 27. dub 2010 22:50:19
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Catasetinae
No, já se to moje C. pileatum snažím probudit v rašeliníku. Loňská pahlíza mi odešla úplně, tak zkouším, jestli se neprobudí před a předpředloňská.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 27. dub 2010 22:55:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
to Olaw: takže do nějaké misky dát namočenej a vymačkanej rašeliník a tu pahlízu na něj položit na bok a nebo jen zapíchnout na stojato? Nemůžeš to prosím vyfotit třeba mobilem, ať vím jak na to a dřiv ji neodstřelím než probudím. Díky moc.


úte 27. dub 2010 23:55:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron