Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 21:15:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Zdravím,
ale nějak nepadla zmínka o přesazení kytky. Nekonalo se ?


ned 26. bře 2017 10:26:37
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetinae
Nepřesazovala a ani to nemám v úmyslu, už jsem to psala v únoru.


ned 26. bře 2017 13:53:16
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Catasetinae
pafka píše:
Hnojivo se jmenuje Orchid Focus, je na květ a uváděná koncentrace je 5ml na 2 litry vody, tak ji dodržuji, ale občas v létě, když zalívám muškáty Kristalonem na muškáty s obvyklou koncentrací , tak tam cvrknu taky. Ta kytka poměrně dost žere. :D

Děkuji :-)


ned 26. bře 2017 14:28:13
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Udělalo se trochu světla, teploty šly nahoru a už se objevily svilušky. Děláte preventivní postřik ?
Přitom je zajímavé , že to Cat. schmidtianum co jsem zalil a postříkal tím Confidorem je čisté. A Wine Delight sotva vytlačil tak 5 cm výhon už tam byly. Asi tam byly od podzimu a jen čekaly :twisted:


stř 05. dub 2017 18:52:49
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
samamalo píše:
Udělalo se trochu světla, teploty šly nahoru a už se objevily svilušky. Děláte preventivní postřik ?
Přitom je zajímavé , že to Cat. schmidtianum co jsem zalil a postříkal tím Confidorem je čisté. A Wine Delight sotva vytlačil tak 5 cm výhon už tam byly. Asi tam byly od podzimu a jen čekaly :twisted:

Já se snažím všechno bedlivě sledovat a když je někde objevím tak pak stříkám vše. Preventivně stříkám pouze na kaktusech, protože na některých druzích ani není přes trny vidět epidermis.
Možná se přestěhovaly ty svilušky na nepostříkanou rostlinu protože jim ten Confidor nevoní :lol: :lol:


čtv 06. dub 2017 6:13:07
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Catasetinae
Já stříkám na jaře preventivně. Jak ty potvory jednou začaly, šlo to strašně rychle.


čtv 06. dub 2017 18:21:37
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Kataseta jsou samé překvapení, když už se zdá, že pohoda, tak se ozve jejich přirozenost, chtějí na kompost a probudí tak vzpomínky minulé. Z radosti, že to roste jsem si pořídil i Catamodes lehký flíček na pahlíze jsem ignoroval, kytka pustila dva nové výhony z jedné pahlízy a druhé se dole probouzelo očko. Nicméně hnědý flíček se počal zvětšovat, až jsem nabyl dojmu, zachvátí celou pahlízu. Tož jsem ho ufikl, nicméně to bylo jakési korkovatění, což je vidět na řezu pahlízy.
Měl sem vydržet ?


Přílohy:
Catamodes.jpg
Catamodes.jpg [ 175.06 KiB | Zobrazeno 3083 krát ]
Catamodes_pohled.jpg
Catamodes_pohled.jpg [ 198.88 KiB | Zobrazeno 3083 krát ]
Catamodes_řez pahlízou.jpg
Catamodes_řez pahlízou.jpg [ 193.49 KiB | Zobrazeno 3083 krát ]
čtv 04. kvě 2017 18:59:45
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
samamalo: Nějak tomu nerozumím. Ta pahlíza na obrázku je přeci dole mrtvá. Ona byla součástí té kytky co je na horním obrázku? Píšete že jste ji uřízl v místě té skvrny a já vidím na řezu spoustu vláken. To jste ji zlomil, nebo máte tak tupý nůž?
Asi by bývalo bylo lepší zkusit skvrnu vyoperovat a řez ošetřit buď lihem nebo peroxidem a zasypat dřevěným uhlím. Myslím, že to není pouze korkovitost ale nějaká pomalu se šířící hniloba které je lepší se zbavit. Zbyla Vám ale zdravá pahlíza a dva rašící výhony takže to nebude tak tragické a o kytku nepřijdete. Je to podobné jako s tím mým C. schunkei. Tam ale šlo o rychlou bnilobu kdy během dvou dnů zhnědla celá pahlíza zevnitř. Cataseta mají tu nevýhodu, že se nehodí do běžných orchidejových podmínek.
Spíše prosperují v suchém kaktusovém skleníku nebo za oknem panelákového bytu. Často trpí přeléváním při nižších teplotách a vysokou vzdušnou vlhkostí. V suchém vzduchu se zase musí hlídat před sviluškou, která si na listech ráda pochutná :)


čtv 04. kvě 2017 20:55:35
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetinae
Něco podobného jsem měla na Ctstm. incurvum. Skvrnu jsem ošetřila pomocí Desident Cavicid. Zaschlo to a dál nepokračovalo. Kytku pořád mám, přirostly dvě nové pahlízy a letos se chystá poprvé vykvést. Je to nějaký druh suché hniloby nebo jak to nazvat. Na druhou stranu se mi to letos stalo s hybridem, tam se to nezastavilo a zbyla mi jen půlka pahlízy. Nechávám ji, jestli probudí vyšší očko. Spodní očka byla hnilobou zničená, odřízla jsem to. Velkou naději tomu nedávám. Takže dvě zkušenosti a každá dopadla jinak. A včil mudrujte :-)


pát 05. kvě 2017 5:49:41
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
Zdenka píše:
Něco podobného jsem měla na Ctstm. incurvum. Skvrnu jsem ošetřila pomocí Desident Cavicid. Zaschlo to a dál nepokračovalo. Kytku pořád mám, přirostly dvě nové pahlízy a letos se chystá poprvé vykvést. Je to nějaký druh suché hniloby nebo jak to nazvat. Na druhou stranu se mi to letos stalo s hybridem, tam se to nezastavilo a zbyla mi jen půlka pahlízy. Nechávám ji, jestli probudí vyšší očko. Spodní očka byla hnilobou zničená, odřízla jsem to. Velkou naději tomu nedávám. Takže dvě zkušenosti a každá dopadla jinak. A včil mudrujte :-)

Jsou to takové pro mne neidentifikovatelné houbové choroby. Někdy to také po určitou část roku spí a když nastanou vhodné podmínky tak to pomalu pokračuje. Každopádně pokud to jde tak je lepší to alespoň z části odpreparovat a ošetřit. Docela dobré výsledky mám v tomto směru s obyčejným 3% peroxidem vodíku a pak to dřevěné uhlí, nebo jak píšete skořici- tu jsem ale nikdy nezkoušel. Voda je na zelených částech Catasetineae vždy určitým rizikem, proto se snažím, aby zelené části Cataset s vodou přišly do styku minimálně. Rostliny vodu více tolerují pokud je teplo a slunečno.


pát 05. kvě 2017 6:13:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: