Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 6:52:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Catasetinae
Děkuji oběma za radu, hnojím spíš méně než více.


stř 07. dub 2010 21:31:08
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Catasetinae
Není to sice ve správné kolonce ale když to bude i jinde nevadí. Těch údajů je na netu hodně. V zahraničí jsou ty hodnoty mnohem větší než je u nás běžné.
Cymbidium až 600uS
Phalaenopsis 250uS
Cattleya 250uS až 300uS
Paph. species kolem 100uS hybridy hlavně velkokvěté zelené až 200uS i více. Ale sekce Brachypetalum tam stačí 50-70uS.
Je mnoho rodů a tam je dobré zvažovat kolik. Právě Catasetinae v době růstu a tvoření pahlízy chce dost hnojit ale kolik Vám neřeknu. Nemám to sám vyzkoušené. Určitě snesou v době největšího růstu do 200uS.
Za sebe kolik hnojím. Cymb. (mám jedno) dohnojuji od oka . dešťovka + hnojivo. Je to rozdíl pokud máte vodovodní vodu a kde je hodnota 500uS a více.
Phal. nemám ale dřív jsem hnojil bez měření jako Paph. ale jistě chtějí víc.
Cattleya 250- 300uS
Paph. 150-200uS
Ostatní navázané taky 150uS ale nemám jinou volbu při množství rostlin.
Je třeba zvažovat taky jsou li kytky vlhké nebo suché. U suchých volit menší koncentraci.


stř 07. dub 2010 21:38:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Catasetinae
Díky, pro orientaci mi to bohatě stačí, také to budu muset nějak promyslet. nemůžu každou kytku hnojit extra, to by mi nezbyl čas ani na chození do práce. :P


stř 07. dub 2010 21:47:24
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetinae
Přesně tak. Dřív jsem papučům zvlášť chystal slabší koncentraci, ale nějak mne to zmáhá. Teď dostávají s ostatními, jen hledím, aby to nebyla zrovna koncentrace vysoká.
EvaJ píše:
Díky, pro orientaci mi to bohatě stačí, také to budu muset nějak promyslet. nemůžu každou kytku hnojit extra, to by mi nezbyl čas ani na chození do práce. :P


čtv 08. dub 2010 9:27:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Catasetinae
virens píše:
Není to sice ve správné kolonce ale když to bude i jinde nevadí. Těch údajů je na netu hodně. V zahraničí jsou ty hodnoty mnohem větší než je u nás běžné.
Cymbidium až 600uS
Phalaenopsis 250uS
Cattleya 250uS až 300uS
Paph. species kolem 100uS hybridy hlavně velkokvěté zelené až 200uS i více. Ale sekce Brachypetalum tam stačí 50-70uS.
Je mnoho rodů a tam je dobré zvažovat kolik. Právě Catasetinae v době růstu a tvoření pahlízy chce dost hnojit ale kolik Vám neřeknu. Nemám to sám vyzkoušené. Určitě snesou v době největšího růstu do 200uS.
Za sebe kolik hnojím. Cymb. (mám jedno) dohnojuji od oka . dešťovka + hnojivo. Je to rozdíl pokud máte vodovodní vodu a kde je hodnota 500uS a více.
Phal. nemám ale dřív jsem hnojil bez měření jako Paph. ale jistě chtějí víc.
Cattleya 250- 300uS
Paph. 150-200uS
Ostatní navázané taky 150uS ale nemám jinou volbu při množství rostlin.
Je třeba zvažovat taky jsou li kytky vlhké nebo suché. U suchých volit menší koncentraci.

Jen dodávám, že tohle platí pro dobře rostoucí rostliny. Přesazené oddělky s málo kořeny, malé semenáče je lépe raději nehnojit vůbec, nežli to přehnat. Při nízké vlhkosti vzduchu v bytě jsou rostliny na přehnojení citlivější.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 08. dub 2010 11:02:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
Ahoj všem,

stejně jako EvaJ děkuju za úžasný informace a jsem nalomený si ten měřič vodivosti pořídit taky. Myslím, že je zajímavý si ověřit, jak s kterým hnojivem naložit v souvislosti s vodou. Jinak jsem zde pročetl diskuze o substrátech a o tom v čem orchidky povětšinou pěstujete a přiznám se, že jsem i na zahraničních fórech vyčetl, že se catasetinae pěstují v kravském trusu. Když jsem doma svůj záměr přednesl, nesetkal se s nadšením :D , ale jak jsem pochopil, když to přemrzne a vyvětrá to nějaký čas venku, dá se to aplikovat i do bytu?

Jinak se zeptám ještě k tomuto vláknu - když je cycnoches, měl by na podzim shodit listy, které předtím zežloutnou. Co když si ale takový cycnáč postaví hlavu a rozhodne se, že se nevydá k zimnímu spánku. Je chyba ho přestat zalévat a ke shození listů ho v podstatě přinutit, nebo jeho paličatost ignorovat a pokračovat v běžném režimu... :?:

Přeju všem hodně sluníčka. Držte se.


čtv 08. dub 2010 14:07:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Catasetinae
Virensi, díky za přehled.


čtv 08. dub 2010 14:37:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetinae
toroa- Kravský hnůj do substrátu se dá použít. V minulosti jsem také trochu dával. Už to nedělám. Vždy jsou to jemné častice zhutňující substrát, při větším množství hrozí právě zhutnění substrátu i přehnojení. Řádně delší dobu sušený nesmrdí.
Pokud máš podmínky, za kterých může Cycnoches růst i v zimě, tak není snad problém. V opačném případě to bude horší.


čtv 08. dub 2010 20:04:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
to Mila.J: jj podmínky jsou, jen jsem nabyl dojmu, že aby začal růst puk musí rostlina projít "dormancí" - ale je snad i možné že tomu tak není a že by hodila puk i pahlíza, která spánkem neprošla .... zkušenosti ukážou. Diky.


čtv 08. dub 2010 20:22:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetinae
To patně ano. Stává se ale běžně, že rostlina nestihne do podzimu ukončit růst. Ukončí ho o nějaký měsíc později a kvete pak. Bohužel se přesně podle kalendáře neřídí. To je individuální.
toroa píše:
to Mila.J: jj podmínky jsou, jen jsem nabyl dojmu, že aby začal růst puk musí rostlina projít "dormancí" - ale je snad i možné že tomu tak není a že by hodila puk i pahlíza, která spánkem neprošla .... zkušenosti ukážou. Diky.


čtv 08. dub 2010 21:18:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: