Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 7:40:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Catasetinae
Tak já ji vyndám a umístím do něčeho vhodnějšího.

V zimě jsem to sanquineum nezalévala vůbec. A stejně jedna pahlíza - starší odešla. Ale teď to raší, tak neřeším. Zkusím pak dát v létě ven do polostínu.


úte 30. bře 2010 21:21:50
Profil

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
Já mám Cycnodes Wine Delight a na podzim zhodil listy a je pravda, že jsem se dočetl, že se po zhození listů nezalévá celou zimu až do doby, dokud nový puk nevypustí kořeny. Ale zimovat by měl v chladnu. Já ho sice v chladnu měl, ale ne úplným, takže jsem ho občas mírně zalil, ale jen při okraji květináče, aby se voda nedostala k pahlízám. Probudil se skoro v půli února a byl to pro mě nečekaný start. Puk rostl skoro před očima a jak měl malé kořeny, zvýšil jsem zálivku a asi i to ho tak nastartovalo. Taky myslím že po takové vyprahlé zimě má rád více vody. Taky jsem se díval na přírodní foto a je pravda, že tyhle rostliny rostou hodně na dřevě. Ale třeba takovej trouchnivej pařez, je asi pořád vlhkej, takže by tomu odpovídal i ten přísun vody. Ale nejsem v tomto směru odborník, spíš se tak zamýšlím nad tím co to má v přirozené domovině a jak by se to dalo, nebo mohlo pěstovat doma. Jinak cataseta jsou nádherný. To Catasetum sanquineum je přímo nádherný! Já vloni mohl koupit cyc. chlorochilon, ale neměl jsem odvahu, protože to byla jedna velká pahlíza, bez listů a kořenů - prostě takový zelený vřeteno - prý se to tak z ciziny transportuje. Přišlo mi, že je nereálné z toho něco vykouzlit. Dnes to vidím jinak a pochopil jsem, že jsem promarnil výzvu, myslím že by to hodilo puk a parádně vyrostlo, ale není všem dnům konec :)


úte 30. bře 2010 22:59:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Catasetinae
Nepochybně není, takhle jsem zaváhala na Kociánce, kde měli krásný cycnoches, teď už si nejsem jistá, jestli to byl přesně wine delight. Tak snad příště :lol:


stř 31. bře 2010 11:50:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Catasetinae
Katce- patně to byl Whine Delight.
Toroa- zřejmě jsem v minulosti měl také tohle křížení. Odešel patrně kvůli zakapávání . Teklo mi do skleníku, právě na něj. Po ukončení růstu to vadí. Myslím, že tak jak uvádíš, to bude dobré. Jen mám obavy, že žádná z těchto rostlin nebude moc studená. Spíš je považuji za dost teplé. S chlazením bych byl velmi opatrný i přes zimu.


stř 31. bře 2010 17:02:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Catasetinae
Taky ho "mám zapsaný" jako teplomilný - temperovaný. Takže ty zimní teploty až tak nízký ne.


stř 31. bře 2010 18:18:51
Profil

Registrován: pon 15. bře 2010 13:16:50
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Catasetinae
to Katka: já ten cycnodes koupil taky na Kociánce a je to whine delight. No trochu jsem taky váhal, protože pro mě to bylo "pole neorané" ale dnes jsem moc rád, byl v dobré kondici a roste perfektně. Pokud byste měla zájem, mohl bych se zeptat, zda je ještě jeden k mání.

No jinak teplomilný by měl být, a to chlazení nebylo až tak veliké. Ale asi je otužilý ze skleníku. :)

to Mila.J už jsi se dočkal nějakého kvetení z catasetinae?

Klidně byste se mohli pochlubit i nějakou fotkou, bo katlejí a dalších je všude tuna, ale toto je naprostá rarita.


stř 31. bře 2010 19:21:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Catasetinae
Toroa - díky za nabídku, v klidu počkám na podzim, budu mít důvod zase na Kociánku jet, tam se mi líbilo :mrgreen:


stř 31. bře 2010 19:39:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Catasetinae
EvaJ píše:
teta - určitě vyndat z květináče a přesadit. K přepravě se používá jen sphagnum a v tom by u nás uhnily kořeny. Někdy je to docela fuška to z rostliny vůbec vymotat.



Evi, měla jsi pravdu. Byl tam nacpaný jen rašeliník. Tak jsem ho opatrně vymotala. To by mi asi opravdu nevydrželo, protože bych s tím nepočítala. Díky za upozornění.


stř 31. bře 2010 19:52:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Catasetinae
Ahojky já si loni na podzim v Drážďanech koupila catesetum,mám hov obyváku na jižním okně,přes zimu jsem ho nezalévala,nyní denně rosím a lehce přihnojuji


Přílohy:
IMG_1596.JPG
IMG_1596.JPG [ 94.15 KiB | Zobrazeno 5300 krát ]
stř 31. bře 2010 20:05:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Catasetinae
Krásně roste, super!


stř 31. bře 2010 20:49:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: