Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 20:57:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Catasetum schmidtianum 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Domnívám se, že když je to denticulatum x denticulatum, tak je geneticky čisté, jen jsou asi vybírány nějaké zváště vhodné klony. Jestli myslíte botanické jako sběr, to asi dostupné nebude. Je pravda, že v SVO opravdu kříží vybrané jedince, aby dosáhli co nejlepších květů.


čtv 29. zář 2016 16:39:36
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Jde asi o výběr ze zajímavých kultivarů a jejich křížení mezi sebou za účelem dosažení co nejatraktivnějších květů. Je to jakési denticulatum vyselektované člověkem :P Ono s tou atraktivností je to takové zvláštní. Vždy se líbí to co je nové, neokoukané. Po letech se ale někdy stane atraktivní zase to, co mezitím upadlo v zapomnění- alespoň u kaktusů to takhle funguje. Mě spíše odradila ta čekací doba a tak se zkusím k němu dostat nějak jinak. Pokud nic jiného nevyjde tak si objednám na jaře než pojedou do Evropy. Myslím, že sehnat třeba odnož z importu se mi asi nepodaří :P .


čtv 29. zář 2016 17:54:32
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Tak kytka v košíku vytlačila kořen někde uprostřed, zatím ji jen rosím a mám ji v teple. Až to bude ježek jak u pana Záruby, tak to namočím :D


Přílohy:
Catasetum schmid_kořen.jpg
Catasetum schmid_kořen.jpg [ 174.66 KiB | Zobrazeno 3558 krát ]
úte 18. říj 2016 14:27:55
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
samamalo píše:
Tak kytka v košíku vytlačila kořen někde uprostřed, zatím ji jen rosím a mám ji v teple. Až to bude ježek jak u pana Záruby, tak to namočím :D

To je fajn že Vám roste a má kořeny v pořádku. S tou vodou ale fakt opatrně :P


úte 18. říj 2016 17:54:57
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
zaruba píše:
Zdenka píše:
Je pravda, že je více variant pěstování těchto rostlin. Často se to dělá tak, že se rostlina zcela zbaví starých kořenů a v dormanci čeká na narašení. Docela to takto funguje, ovšem je potřeba mít na to asi nějakou tu zimní zahradu nebo skleník.

Dovoluji si malou reakci na tento popis jedné z možností jak pěstovat Cataseta. Já bych tento způsob doporučil pouze "přelévačům" :P Těm totiž během zimy uhnijí všechny loňské kořeny které jsou potom rostlině pouze na obtíž, protože od nich akorát mohou zahnívat pahlízy.
Pokud ale rostliny v zimě zaléváme velmi střídmě a na jaře také tak rostlině zůstanou zdravé loňské kořeny a ty pak rostlinu vyživují spolu s těmi novými. Navíc "kartáčové kořeny" vyrůstají většinou až v dalším roce na starých kořenech.
Výše popisovanou technikou ustřihneme rostlině vlastně kořeny, které se v následujícím roce mohly podílet na výživě- takže pro rostlinu to prospěšné asi nebude :lol: .

Z Catasetum schmidtianum chronologicky pro všechny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§


Naposledy upravil zaruba dne sob 22. říj 2016 8:37:21, celkově upraveno 1



sob 22. říj 2016 8:28:05
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Zdenka píše:
Víte pane Zárubo, to asi zcela pravda nebude. Je to dlouhá léta praktikovaný tradiční způsob. Používá se běžně a opravdu není jen pro přelévače. Naopak předpokládá suchou dormanci. stejně vše.Ale s vámi se opravdu hádat nebudu. Vy víte všechno nejlíp

Chronologicky.

Prapůvodní začátek nesváru Zdenka - Záruba. Aby bylo jasné kdo se jak chová a kdo by se měl koho zastávat
Přeji hezký den všem účastníkům tohoto fóra


sob 22. říj 2016 8:30:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Pane Zárubo, myslím, že nemluvím jen za sebe, prosím odejděte. Přestaňte nám kazit náladu, neříkal jsem Vám to jen já, ale dost lidí, sice ne přímo, ale asi jste nepochopil. Tak ještě přímo - ODEJDĚTE. Nestojíme tu o Vás a je nás zaručeně většina. Přestaňte přidělávat práci adminovi a nám kazit víkend. Děkuji ;-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 22. říj 2016 9:28:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Orchidejky: V demokracii rozhoduje o odchodu většina všech registrovaných. Na jednu stranu pláčete jak málo je lidí na fóru a na druhou je vyháníte a chováte se tímto způsobem! Asi by jste byl nejradši kdyby tu zůstalo 10 celebrit. Měl jsem o Vás lepší představu. Odešel bych na přání slušných a inteligentních. Nikdo takový mne ale zatím nepožádal.
Přeji hezký den i Vám :P

Přečtěte si reakci Pana orchidejky na dva citáty s tučně psanými dovětky ve sporu ZDENKA- Z8RUBA. Myslím, že kamínky zapadají přesně do mozajky!!!!!!!!!!!!!!!!!! Že by p. M měl nakonec pravdu?


sob 22. říj 2016 9:36:21
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Nezlobte se, ale jste fakt únavný!


sob 22. říj 2016 9:49:10
Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Záruba fakt otravnej běžte do politiky a nebo do


sob 22. říj 2016 10:13:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: