Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 16:29:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
 Catasetum schmidtianum 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Příloha:
P1190526.JPG
P1190526.JPG [ 101.1 KiB | Zobrazeno 2831 krát ]


úte 13. zář 2016 9:37:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
zaruba píše:
Zdenka: Díky že jste sem ty obrázky dala. Já myslím že u debat o pěstování mají snímky rostlin o kterých se mluví své místo i když zrovna nekvetou.
Teď si to neberte osobně, není to namířeno proti Vám.
V životě jsem se přesvědčil, že nejvíce radí ti co nic neumějí. Nemyslím tím ani pěstitele orchidejí ale platí to obecně :P

Někdy mi to tak taky připadá.......


úte 13. zář 2016 10:12:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
[quote="zaruba"]... a žádné kořeny neuřezávám.

Citace:
Tak abych jenom nenabádal k přesazování ve vláknu Catasetum schmidtianum, tak jsem se rozhodl, že tuto rostlinu také přesadím. Aby bylo vidět, že se s těmi rostlinami tolik nepárám- jak občas doporučuji- tak jsem to trochu zdokumentoval :P
Vím, že rostlina nasadila na květ a zásah do kořenové soustavy je dost brutální, ale myslím, že kytka to ustojí. U kaktusů se kdysi před zimou zkracovaly kořeny cca na 1/3 a pak se přezimovalo na sucho a byly s tím dobré výsledky. Kořenový systém se více rozvětví :P Brutální řez provedený kvůli snížení rostliny při sázení do nižší misky jsem provedl ostrým nožem a zaprášil dřevěným uhlím.
Za kvalitu fotek z mobilu se omlouvám.


úte 13. zář 2016 14:00:28
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Zdenka: Jestli vůbec nejste schopna chápat smysl vět které se napíšou v kontextu tak to je mi docela líto.
Váš důkaz mých rozporů je úplný nesmysl!!!!
To, že jsem uřízl část kořenů, abych směstnal ten zbytek do tvarově jiné nádoby a nazval jsem to brutálním zásahem do života rostliny je věc jedna. Rozhodně si ale nemyslím, že je to "prospěšným zásahem pro rostlinu". Prezentoval jsem to spíše jako důkaz toho co zdravá rostlina dokáže vydržet.
To, že odmítám odstraňování všech zdravých kořenů z loňských pahlíz Cataset a nemyslím si, že je to optimální technika pro danou rostlinu, kterou preferují "tradiční pěstitelé"- podle Vašich slov- je věc druhá. Změnit názor mne mohou přesvědčit pouze věcné argumenty a nikoli prohlášení typu "že to tak někdo dělá"
Má citace kterou jste vytrhla z textu se týkala techniky úplného odstranění kořenů což je myslím každému na tomto fóru jasné- pouze mimo Vás.
Předem se omlouvám za ta slova, ale začínám uvažovat nad tím, jestli vaše myšlení je skutečně na takové úrovni jak s diskuse vyplývá a nebo jste pro "výhru" schopná udělat cokoli!

Všechny rozumné argumenty které Vás mohly přimět k zamyšlení nad tím co jsem napsal jsem vyčerpal a myslím, že dál ta diskuse nemá cenu ani pro mne ani pro ostatní "pozorovatele"
Jestli jsem Vás jako ženu některými svými výroky urazil tak se omlouvám, ale jsem "hádavý typ" a za pravdou si jdu dokud to má smysl :P


úte 13. zář 2016 15:23:51
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
To už je fakt jen úsměvné


úte 13. zář 2016 15:32:30
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Mně to nedá a musím reagovat. Mám pocit , že prostě kdo "nejede" podle přesných tabulek , zvyklostí a nevím co ještě (omlouvám se , ale nevím jak to jinak nazvat :roll:)tak je okamžitě přesvědčován , napadán argumenty atd.... a pokud si stojí za svým, tak se to zvrhne v hádku. Pokud ten člověk , v tomto případě p. Záruba má prokazatelně perfektní výsledky v pěstování , tak proč to nejsme schopni přijmout a nebrat to jako vychloubání atd.. Od toho přeci forum je :?: :?: Mám obavy aby to neskončilo jako s Marťanem, ten pro své názory v tomto foru raději skončil a to mně fakt mrzí, tak a je to , napsala jsem co si o tom všem myslím :cry:


úte 13. zář 2016 19:12:03
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Já už tomu fakt nerozumím. Nenapsala jsem ani náznakem, že by měl pan Záruba něco dělat jinak. Že by měl cokoliv na svém způsobu měnit. Že by měl něco uříznout. Ani to, že on by měl dbát rad kohokoliv. Jen jsem si dovolila napsat, že existuje i jiný způsob. Tak nic. Už to vzdávám. Evulka, kde jsem prosím něco takového uvedla? Dokonce jsem si ani nedovolila pochybovat o rozumových schopnostech kohokoliv. Vážně to nechápu.


úte 13. zář 2016 19:28:36
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
No nevím , ale mně to zrovna jako vzájemné předávání zkušeností nepřišlo :? a asi mi do toho nic není , ale fakt mám pocit , že se nějak ztrácí taková ta pohoda , no a to mi chybí , je to prostě můj názor. Možná je to tím , že souhlasím s názory p. Záruby tak proto reaguji, no už jsem to napsala 8-) nikomu nechci ublížit , nikoho nesoudím , ale myslím , že je lepší napsat co si myslím veřejně , než psát soukromé zprávy.. hezký večer všem a hlavně zdraví ;)


úte 13. zář 2016 19:43:16
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Ani tomuhle nerozumím :-) Žádné soukromé zprávy jsem nikomu nepsala.


úte 13. zář 2016 19:58:13
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Zdenko, přeju pevné nervy.
Martina


úte 13. zář 2016 20:04:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: