Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:07:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Catasetum schmidtianum 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
samamalo: Confidor je insekticid- tudíž na svilušky je neúčinný. Na svilušku je zapotřebí nějaký akaricid, třeba Vertimec- s tím mám zkušenost, působí systémově na všechna stádia. Dá se koupit např. v OBI. Pak bude existovat spousta dalších víceméně dotykově působících receptur- jak píše Paní Zdenka.


sob 29. říj 2016 16:13:25
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Pavel ho má i na svilušky http://kakteen.cz/index.php?klic=kid985cz-confidor-70wg


sob 29. říj 2016 17:48:27
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
samamalo: Tak to Pavlovi budu muset vyčinit, že takhle mate lidi :P Kdysi byl tento přípravek vyvinutý na svilušku chmelovou na chmelnicích. Pak se ale ukázalo že je na ni neúčinný a nakonec ho používají zejména kaktusáři proti kořenovce a vlnatce. Svilušku možná trochu oslabí, ale mě se jím nikdy nepodařilo se jí zbavit. Jako kaktusář mám s tímto přípravkem docela dost zkušeností. Naproti tomu Vertimec je na svilušku perfektní, na červce je ale neúčinný.
Spíše než u Pavla bych hledal na http://www.cropscience.bayer.co.za/en/P ... 70-WG.aspx , nebo na agromanual.cz
Sám Bayer ho uvádí jako insekticid a svilušku neuvádí. Na svilušku jsou akaricidy- Vertimec, Floramite, Nisorun ap. Zbytečně budete stříkat něčím co ji nezlikviduje.

Tady je příklad toho, kdy někdo něco uvádí (dokonce i veliká kaktusová firma ke které se těžko mohu rovnat), ale pravda je někde jinde.
Vlastní zkušenosti jsou nenahraditelné.


sob 29. říj 2016 18:57:32
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Příloha:
Poznámka: Rostlina po odkvětu - seschlá
P1200321.JPG
P1200321.JPG [ 97.48 KiB | Zobrazeno 5137 krát ]
Příloha:
Poznámka: Rostlina po mírném namočení.
P1200344.JPG
P1200344.JPG [ 91.89 KiB | Zobrazeno 5137 krát ]
zaruba píše:
Zdenka píše:
Je pravda, že je více variant pěstování těchto rostlin. Často se to dělá tak, že se rostlina zcela zbaví starých kořenů a v dormanci čeká na narašení. Docela to takto funguje, ovšem je potřeba mít na to asi nějakou tu zimní zahradu nebo skleník.

Dovoluji si malou reakci na tento popis jedné z možností jak pěstovat Cataseta. Já bych tento způsob doporučil pouze "přelévačům" :P Těm totiž během zimy uhnijí všechny loňské kořeny které jsou potom rostlině pouze na obtíž, protože od nich akorát mohou zahnívat pahlízy.
Pokud ale rostliny v zimě zaléváme velmi střídmě a na jaře také tak rostlině zůstanou zdravé loňské kořeny a ty pak rostlinu vyživují spolu s těmi novými. Navíc "kartáčové kořeny" vyrůstají většinou až v dalším roce na starých kořenech.
Výše popisovanou technikou ustřihneme rostlině vlastně kořeny, které se v následujícím roce mohly podílet na výživě- takže pro rostlinu to prospěšné asi nebude :lol: .

Předem se omlouvám za návrat k již diskutovanému tématu. Určitě nemám v úmyslu pouštět se do starého sporu, ale ta citace je nutná k tomu co chci uveřejnit k této tematice a rozhodně to není namířeno proti Paní Zdence.
Těch metod pěstování je opravdu více. Mě před nedávnem kvetlo Catasetum pileatum "Oro Verde". Kvetení rostlinu hodně vysílilo. Když jsou rostliny tohoto rodu hodně seschlé tak je občas namočím i v zimě. Rostliny se částečně napijí i v zimě a do jarního rašení jdou v lepší kondici. Je ale potřeba aby mezi zálivkami vše zcela proschlo a ještě se delší dobu sušilo. Také zmíním, že v zimě mám v ZZ tak 18°C ve dne a asi 15°C v noci, což je důležité.
Posílám snímek rostliny nyní před zálivkou a za dva dny po zálivce, aby byl vidět rozdíl v napitosti pahlíz. Z toho je patrné, že rostlina má funkční i staré kořeny, které jsou schopny vyživovat tuto i v příštím roce. Proto mi nepřipadalo pro rostlinu jako optimální řešení staré kořeny na podzim odstřihnout i přesto, že to je lety odzkoušená a praktikovaná metoda. To je vše co jsem chtěl k tomuto tématu sdělit.


stř 14. pro 2016 9:36:28
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
U schmidtiana se mi zdálo, že to v tom košíku docela vysychá. Kořeny lezly ven, ale měly jen malou zelenou špičku. Tak jsem to obalil mechem a celé zasunul do květináče.
Co se týče hnojení,dal jsem mu 3 kuličky granulovaného kravince, ale asi to bude málo.
Kolik simensů to vydrží ?

Včera jsem koukal na YouTube, jak to tam krmí ta "královna kataset" a tam nasypala tolik osmocote, že bych se bál to nasypat pod celer.


Přílohy:
Catasetum schmidtianum _15012017.jpg
Catasetum schmidtianum _15012017.jpg [ 169.67 KiB | Zobrazeno 4789 krát ]
ned 15. led 2017 12:10:57
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Oni jsou docela žrouti, dospělé kytce jsem toho osmocotte dala odměrku. Vydrží to, uvolňuje se postupně. S kravincem bych byla opatrnější, tam bych obnovila tuhle dávku až tak po dvou - třech měsících, podle velikosti kytky


ned 15. led 2017 13:53:32
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
samamalo píše:
U schmidtiana se mi zdálo, že to v tom košíku docela vysychá. Kořeny lezly ven, ale měly jen malou zelenou špičku. Tak jsem to obalil mechem a celé zasunul do květináče.
Co se týče hnojení,dal jsem mu 3 kuličky granulovaného kravince, ale asi to bude málo.
Kolik simensů to vydrží ?

Včera jsem koukal na YouTube, jak to tam krmí ta "královna kataset" a tam nasypala tolik osmocote, že bych se bál to nasypat pod celer.

Já myslím, že je normální, když v zimě se růst zpomalí a tudíž mají malou zelenou špičku. Asi bych se nesnažil vodou v tuto dobu růst urychlit, protože je to riskantní. Spíše bych ho nechal v takovém stavu, do doby, kdy světla viditelně přibude- pokud ho nemáte pod umělým osvětlením. S hnojením bych to také nepřeháněl vzhledem k tomu jak málo zelené hmoty rostlina vytvořila.
Radit mi jde dobře, na tom se myslím shodnou i ostatní účastníci tohoto fóra :lol: :lol: , ale své C. denticulatum už jsem o výhon připravil :cry: .


ned 15. led 2017 17:08:25
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Tak schmidtianum se dopracovalo do tohoto stavu, asi už víc neporoste, když se to nahoře, tak zakulatilo, že ?
Měl jsem ho jen v košíku, tak jsem to vsunul do průhledného květníku.


Přílohy:
catasetum schmidtianum_08052017.jpg
catasetum schmidtianum_08052017.jpg [ 157.01 KiB | Zobrazeno 4559 krát ]
pon 08. kvě 2017 6:57:19
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
To smekám, to jste to dopěstoval úplně úžasně. Vždyť nová pahlíza je veliká jako ten mrzáček bez kořenů a ještě přes zimu. Podle tvaru pahlízy mi připadá, že jste ho musel přisvětlovat? Skoro mi připadá, že kytku máte v takové kondici, že by mohla do zimy udělat ještě jednu pahlízu a pak opadají obě společně. Teď už bych ho zaléval jako ve vegetaci.


Naposledy upravil zaruba dne pon 08. kvě 2017 11:11:26, celkově upraveno 1



pon 08. kvě 2017 7:21:20
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetum schmidtianum
Skvěle, gratuluji. Mělo by si aspoň nějakou dobu odpočinout a vyhnat nov výhon, zdá se, že ještě nejmíň jednu sezonu potrvá, než svůj růstový cyklus srovná na naše roční období. Ale narostlo fakt dobře


pon 08. kvě 2017 8:09:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: