Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 13:19:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 cymbidium 
Autor Zpráva

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek cymbidium
Dobry den, mám jednu veľkú prosbu. Dostala som do starostlivosti cymbidium v pomerne zlom stave. Cele leto bolo na priamom slnku, substrat bol ako kamen (pieskovy), a korene boli viac menej suche. Pokušala som sa ju zachraniť, presadila som ju do ineho substratu, rozdelila som ju na tri časti ( v každej sú tri hľuzy a dva výhony). Dokonca bola ešte napadnutá štítničkami. Tie som zlikvidovala postrekom. Po čase sa mi hľuzy začali scvrkavať, až nakoniec uplne vyschli. Odchádzajú mi aj mladé výhony, ktoré vyrastali z týchto hľúz. Nemám vôbec skúsenosti s týmyto orchideami, učím sa za pochodu a veľmi rada by som, keby sa mi pozbierali. Kedy môžem dať tieto rastliny von?Aká je najnižšia povolená nočná teplota, aby rastlinky neodišli vonku?
Ďakujem veľmi pekne
Katarína


úte 12. kvě 2009 11:03:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: cymbidium
Cymbidium,musí po zmrzlých ven,nejlépe zavěsit do koruny ovocného stromu tak aby na ni svítilo východní,nebo západní sluníčko,trošku přihnojit a do prvních mrazíků nechat venku.Pokud zůstane v bytě,nevykvete,Právě střídání nízkých teplot v noci a teplých dnů v srpnu indikuje květení.


úte 12. kvě 2009 12:20:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: cymbidium
Cymbidium snese krátkodobě teploty až k +5, ale pokud je rostlina slabá a špatné kořeny, dala bych je opravdu ven až po zmrzlých. Moje jsou venku na východní lodžii letos už od dubna.


úte 12. kvě 2009 15:25:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: cymbidium
asi se to nemělo rozdělovat, víc pahlíz a větší trsy mají šanci na přežití a i lépe porostou a posléze i snad pokvetou. Cymbidium má docela rádo zalévání (přiměřeně), ale nesmí stát ve vodě a vzduch, ale teď když je tak zdevastované, asi bych dala kůrový substrát s rašeliníkem (kořeny jsou po něm jako diví, ale nemusí být) nebo hobliny, aby mohl ke kořenům vzduch, do polostínu na vzdušné teplé místo a rosit střičkou substrát. Hobliny vydrží vlhké déle. Nejlépe někde pod stříškou, na balkoně, aby do něj nepršelo a čekat na kořínky.
Sama se pořád učím, tak snad dostanete i erudovanější rady. Hodne zdaru. H.


úte 12. kvě 2009 15:31:44
Profil

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: cymbidium
Veľmi Vám všetkým ďakujem za ochotu. Budem robiť čo môžem aby som ich zachránila. Vyskúšam ten rašeliník a uvidím čo sa bude ďalej diať. asi je naozaj prvoradé vybudovať zdravý a pevný koreňový systém. Tak idem na to. ešte raz ďakujem
Katarína


úte 12. kvě 2009 16:02:26
Profil

Registrován: sob 12. úno 2011 23:09:59
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: cymbidium
Zdravím všechny pěstitele, potřebuji radu, dostala jsem cymbidium jako dárek, ale začínají mi postupně žloutnout a usychat listy, mám ji v chladu, zálivka co 14 dní,je po odkvětu, prosím o radu, děkuji


pon 14. úno 2011 19:12:32
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: cymbidium
Teď by chtělo přesadit a pomalu zvyšovat teplotu. Substrát je zde popsán v jiném linku Cymbidium.


úte 15. úno 2011 7:55:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: