Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 22:41:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 změny květů 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek změny květů
Ahoj při neděli. Taky se vám cymbidia chovají jako chameleon? :?: Koupila jsem si krásný hybrid, zatím můj první, květy z obchodu vydržely 2 měsíce, začínají odkvétat teď a zjistila jsem, že změnily barvu středu. Nově vykvetlé z již narašených stvolů jsou o něco menší a víc proužkaté (asi jsem míň hnojila, než bylo třeba?)i když jsou taky krásné. Poupata vydržela a rozvinula se hezky. Můžete mi prosím poradit jak moc hnojit a zalévat, abych to nepřehnojila a neulila? Teď ho zalévám tak 2x týdně, protože rychle vysychá, je narvané v malém květináči tak, že leze ven a jsou zvenku na plastu patrné obrysy kořenů, takže až odkvete, budu přesazovat. Hnojím poloviční konc. jednou týdně. Už lezou i nové špičky hlíz. Dík za rady a tipy.


Přílohy:
Poznámka: původní květy
aP1010042.jpg
aP1010042.jpg [ 69.62 KiB | Zobrazeno 8122 krát ]
Poznámka: vlevo původní květy se ztmavlým pyskem spějící k odkvětu, vpravo nově vykvetlé.
aP5120207.jpg
aP5120207.jpg [ 58.03 KiB | Zobrazeno 8166 krát ]
ned 15. bře 2009 9:34:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek jak přesazuje Brian "the orchid guy"
Jen pro srandu, videjko z abecedy zahrady, jak se taky dá rozdělit cymbidium. :shock: Přišlo mi to poněkud brutální, ale kdyby člověk žil na Floridě, kde to roste jako plevel, tak by mu to asi nepřišlo. :D


ned 15. bře 2009 9:38:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek to video
http://www.youtube.com/watch?v=myyB3LlV ... ed&search=

už blbnu, tady je to slíbené video.K


ned 15. bře 2009 9:39:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: změny květů
Já bych si usekl pazoury... :shock:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 24. led 2010 16:19:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: změny květů
Při přesazování pozor na velikost květináče, já osobně mám Cymbidium v hliněném a hlavně musí být jen o velice malinko větší než původní, Cymbo právě musí uprostřed jakoby vylézat z květináče nad substrát, jinak nekvete, to samé při přesazení do velkého nechává růst kořeny a pahlízy a nekvete,substrát z kůry s přídavkem hlíny (já dávám ten co v obchodech vydávají za orchidejový)a může se i perlit, trochu cupovaného mechu nebo rašeliníku a perlitu, já tam mám dokonce i hrudky jílu , musí ale dobře odvádět vodu, cymba mají celkem slušnou spotřebu vody takže zalívám tak ,aby byly pořád vlhké, pokud Ti kvete , tak 1x za 14 dní pohnojit a po odkvětu nechat odpočinout v chladu tak 15°C s méně zálivky a nehnojit, po zmrzlých ven a sklidit na konci září nebo v případě slušných teplot až v říjnu, venku dost zalívat,aby nevyschlo po zvyknutí na slunce může mít i přímé nebo ho v půlce srpna na to slunce postavit (vyzrávají pahlízy). barva si myslím ,že je změnou osvětlení buď svítíš ty nebo na ně svítili v pěstírně.


ned 24. led 2010 17:41:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: změny květů
Pafko, naprosto souhlasím a Katka nádherná barva....


ned 24. led 2010 19:35:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: změny květů
Nějak jsem narazila na toto staré téma. Všímám si toho pravidelně, ale ne u všech cymbidií. A navíc se mi zdá, že jak cymbo odkvétá, intenzivněji voní (asi se zoufale snaží přilákat nějakého opylovače)


úte 03. kvě 2011 15:31:37
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: změny květů
Katka píše:
Ahoj při neděli. Taky se vám cymbidia chovají jako chameleon? :?: Koupila jsem si krásný hybrid, zatím můj první, květy z obchodu vydržely 2 měsíce, začínají odkvétat teď a zjistila jsem, že změnily barvu středu. Nově vykvetlé z již narašených stvolů jsou o něco menší a víc proužkaté (asi jsem míň hnojila, než bylo třeba?)i když jsou taky krásné. Poupata vydržela a rozvinula se hezky. Můžete mi prosím poradit jak moc hnojit a zalévat, abych to nepřehnojila a neulila? Teď ho zalévám tak 2x týdně, protože rychle vysychá, je narvané v malém květináči tak, že leze ven a jsou zvenku na plastu patrné obrysy kořenů, takže až odkvete, budu přesazovat. Hnojím poloviční konc. jednou týdně. Už lezou i nové špičky hlíz. Dík za rady a tipy.

Katko, to není nic nenormálního. Tak se pozná starý květ Cymbidia. Jakmile začne měnit barvu pysku tak je během několika dnů pryč. Klidně Vám to udělá i dva dny rozkvetlý květ pokud mu hmyz "urazí" pylové brylky aniž by jej opylil. Je to naprosto normální. Teď už by nové výhony měli mít průměr pórku. Pokud nyní teprve raší, tak nedorostou, nevyzrají a také nekvetou.


Naposledy upravil Míra dne stř 04. kvě 2011 6:34:54, celkově upraveno 1



stř 04. kvě 2011 6:28:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: jak přesazuje Brian "the orchid guy"
Katka píše:
Jen pro srandu, videjko z abecedy zahrady, jak se taky dá rozdělit cymbidium. :shock: Přišlo mi to poněkud brutální, ale kdyby člověk žil na Floridě, kde to roste jako plevel, tak by mu to asi nepřišlo. :D

Není na tom nic brutálního. Vyzrálá Cymba mají mnohdy rhizom tlustý jako palec a některá mají pahlízy tak nahloučené, že se tam nůž nedostane. Prostě jej vytáhnu z kontejneru a rozseknu sekerou. Některá pahlíza to odprdne ale jinak se to nedá. Rostlina o průměru 0,5-1m se jinak dělit nedá.


stř 04. kvě 2011 6:32:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: změny květů
No, tak mě skutečně začínají rašit až teď. Proč, to netuším. Budu ale doufat, že to během roku doženou...


čtv 05. kvě 2011 20:16:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: