Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 23:19:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 změny květů 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: změny květů
Dík za informaci, to o tom uražení brylek jsem nevěděla. Jinak ten dotaz už byl poněkud dva roky fousatý ;) Je pravda, že si od té doby všímám víc a ta barvoměna, nebo spíš změna intenzity odstínu je mnohem častější u víc druhů orchidejí, než jsem dřív tušila. Tenkrát jsem z toho byla dost překvapená :roll:

Míra píše:
Katka píše:
Ahoj při neděli. Taky se vám cymbidia chovají jako chameleon? :?: Koupila jsem si krásný hybrid, zatím můj první, květy z obchodu vydržely 2 měsíce, začínají odkvétat teď a zjistila jsem, že změnily barvu středu. Nově vykvetlé z již narašených stvolů jsou o něco menší a víc proužkaté (asi jsem míň hnojila, než bylo třeba?)i když jsou taky krásné. Poupata vydržela a rozvinula se hezky. Můžete mi prosím poradit jak moc hnojit a zalévat, abych to nepřehnojila a neulila? Teď ho zalévám tak 2x týdně, protože rychle vysychá, je narvané v malém květináči tak, že leze ven a jsou zvenku na plastu patrné obrysy kořenů, takže až odkvete, budu přesazovat. Hnojím poloviční konc. jednou týdně. Už lezou i nové špičky hlíz. Dík za rady a tipy.

Katko, to není nic nenormálního. Tak se pozná starý květ Cymbidia. Jakmile začne měnit barvu pysku tak je během několika dnů pryč. Klidně Vám to udělá i dva dny rozkvetlý květ pokud mu hmyz "urazí" pylové brylky aniž by jej opylil. Je to naprosto normální. Teď už by nové výhony měli mít průměr pórku. Pokud nyní teprve raší, tak nedorostou, nevyzrají a také nekvetou.


sob 18. čer 2011 21:50:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: