Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:00:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Záchrana Cymbidia 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Záchrana Cymbidia
Asi se mi podařilo přelít cimbidium nebo mělo už od koupi špatné kořeny, nevím... :oops: Každopádně začalo dost žloutnout, tak jsem to nevydržela a mrkla do hlíny, nebyla přemokřelá, ale i tak mělo trochu chycené kořeny, tak co bylo špatné jsem odstřihla a vše zasypala skořicí, nic lepšího mě zrovna nenapadlo (dřevěné uhlí v zimě doma nemáme :roll: ), všechno jsem přesadila. A teď netuším, co dále. Měla jsem ho na západním okně na chodbě - teplota max. 15 -17 stupňů. Mám ho tam nechat, nebo ho dát do tepla ať se trošku vzpamatuje? Mám ho zalívat nebo pár týdnů jenom lehce rosit? Nebo ho rovnou darovat a vrátit se k phalenopsisům :cry: Díky

Gabča

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


pon 13. pro 2010 11:44:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Záchrana Cymbidia
Gabčo, u Cymbidií se jen tak nepozná ztráta kořenů, proto bych se nedivil, že jste jej tak už koupila, protože v krámech to ulévají. Stačí přesadit do nového substrátu a nechat sušší, se zaléváním bych byl opatrný a s teplem také při současné délce dne a světelných podmínkách. Nechte jej v chladu a na světle, neroste. Asi v půlce ledna jemně začít zalévat a zvýšit teplotu. Nesmí se přemokřit, protože sušší vytváří bohatší kořenový systém.


pon 13. pro 2010 12:22:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Záchrana Cymbidia
Míra píše:
Gabčo, u Cymbidií se jen tak nepozná ztráta kořenů, proto bych se nedivil, že jste jej tak už koupila, protože v krámech to ulévají. Stačí přesadit do nového substrátu a nechat sušší, se zaléváním bych byl opatrný a s teplem také při současné délce dne a světelných podmínkách. Nechte jej v chladu a na světle, neroste. Asi v půlce ledna jemně začít zalévat a zvýšit teplotu. Nesmí se přemokřit, protože sušší vytváří bohatší kořenový systém.


Díky moc za radu! Snad to chudinka rozchodí, kořenů ještě mělo docela dost, tak snad bude v pořádku. Dost by mě mrzelo, kdyby odešlo, nebylo z nejlevnějších a já jsem po něm dlouho toužila... :)

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


pon 13. pro 2010 12:43:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 20. črc 2009 9:16:17
Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Záchrana Cymbidia
Prosím poraďte. Mamča koupila na podzim velkou Cymbijku za pár kaček.Chtěla nás děvčata všechny podělit.Rozdělili jsme ji na 3 díly a zasadili.Neměla jsem čas juknout jak se pěstuje,tak jsem ji dala do kuchyně na jih.U nás se topí tím stylem,že večer je tu kolem 22-24C¨.Do rána kotel vychladne a je tu 19-2OC.Zalila jsem ji hodinu ve vodě a nechala byt.Začala nasazovat dost výhonů na listy,ale na těch starých listech se jí vytvořily černé flíčky.čím by to mohlo být?Tím zaléváním?


úte 08. úno 2011 16:07:45
Profil

Registrován: ned 05. pro 2010 17:36:24
Příspěvky: 135
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Záchrana Cymbidia
cymbidka jsou chladnomilná a mají rády hodně svěllaZálivka by měla být jednou za týden. Poznáš to podle špejle kterou píchneš do substrátu. Jo a mají rády vzdušný substrát tedy hodně hrubý.

_________________
Mějte se sluníčkově Renča


stř 09. úno 2011 7:59:08
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Záchrana Cymbidia
Docela mně občas překvapí lidé. Koupí Cymbo za pár kaček a ještě jej dělí. No nechápu. Každá rostlina přesazování a obzvláště dělením utrpí šok a chvíli se z toho vzpamatovává. Mnohdy se stane, že po rozdělení rostlina zajde. Hodně náchylná jsou k tomuto jevu Bulbophyla. Cymbo je ale vitální rostlina a dokáže i přes velké ublížení vyrůst i z bezlisté zadní padlízy. Hlavně nepřemokřovat a nové výhony nechat dobře prokořenit. Teprve potom zvýšit zálivku. Není na škodu provrtat i boky květináče. Substrát lépe vysychá a dostává vzduch.


stř 09. úno 2011 9:27:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Záchrana Cymbidia
Tak , tak. Loni jsem rozřezal Cymbo. Musel jsem už, bylo hodně veliké. Nevím ani proč, ale odešli všechny předky. Mám teď ze statné rostliny několik kousků. Část zadků podrazila, tak se nemusím bát, že bych ji ztratil ůplně. Prostě i to se někdy stává.


stř 09. úno 2011 22:40:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: