Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 3:46:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 756 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Další
 cymbidium 
Autor Zpráva

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek Re: cymbidium
maruška-mám stejný problém a vôbec som nevedela čo mi nto rastie,snád nám niekto povie a ešte prosím dokvitnutý kvet.stvol sa má odstrániť hned?dakujem :oops: :oops:


stř 28. říj 2009 9:18:38
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: cymbidium
maruska...cymbidko chce v zimě chladno a světlo, zalévat méně často. Já ty svoje mám na okně ve studeném špajzu, kde je přes den 13-14 a v noci míň, podle potřeby jim otvírám okno, potřebují co nejchladněji to v bytových podmínkách jde.


stř 28. říj 2009 14:33:56
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: cymbidium
Sem tu svoju potforu strčila k východnímu oknu na výminek a taky jen sem tam trochu zaliju,spíš je teda na suchu.Jestli nepokvete ani letos jde do kompostu,to už fakt není možné...tak snad si tu výhružku vzala do pahlíz... :lol:


stř 28. říj 2009 15:46:21
Profil

Registrován: pát 16. říj 2009 9:17:33
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: cymbidium
Zdravím,
cymbidium je vysoce náročné na světlo. V létě snese rostlina až 80 klx. Zálivka se přizpůsobuje teplotě, v zimě se silně omezí, ale substrát se udržuje mírně vlhký. Svoje rostliny v polovině dubna hodím na jihozápadní terasu na plné slunce a nechám je tam do listopadu. Otužené vydrží i přímrazek. Zalévám a hnojím, když si vzpomenu, od srpna nehnojím a rostliny nechávám pořádně vyschnout. Zabírá to. Když jsem je měla v polostínu a pečlivě jsem se starala, nekvetly. U mě platí, že čím míň o ně pečuju, tím líp. Mám jen problém v létě s vlhkostí, terasa je betonová, takže je tam pěkná výheň. Musím občas polévat beton vodou. Na zimu rostliny přenesu do nepoužívaného pokoje za JZ okno, zatáhnu topení a větrám. Mírně je zalévám, když je povrch substrátu suchý.


čtv 29. říj 2009 11:02:53
Profil

Registrován: pát 16. říj 2009 9:17:33
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: cymbidium
maruska:
nejspíš vám roste nová pahlíza. Dejte rostlinu do chladné místnosti(já je mám při 15 stupních a často zároveň kvetou i rostou nové pahlízy) a mírně zalévejte. Jižně orientované okno je dobré místo.

Milka: květní stvol můžete celý odstřihnout


čtv 29. říj 2009 11:20:39
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: cymbidium
Maruško, jižně orientovaný byt vůbec není podle mně problém, ač jsem si to taky myslela. Sama jsem toho důkazem.
Cymbidko jsem koupila loni na podzim, kvetoucí a pak jsem začala studovat podmínky pěstování. Když jsem zjistila, že je chladnomilné, rozloučila jsem se v duchu s možností, že by opět vykvetlo. Celou zimu bylo v ložnici v bytě, kde je nějakých 18-20°C. Z jara začaly rašit další pahlízy a v květnu jsem ho vyhodila na balkón. Pak jsem ho nějak střídavě zalévala a taky někdy na něj zapomněla...Každopádně, v září jsem našla dvě cosi, co všichni říkali, že jsou nové pahlízy. Jsem optimista, doufala jsem v květy a ony to květy jsou. Cymbidko má dva květní stvoly, od října přenesené opět do ložnice, růst květních stvolů pokračuje, napočítala jsem 29 poupat.
Takže já jsem zdárným příkladem, že Cymbidium se dá přivést do květu i v relativně teplém bytě.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 29. říj 2009 12:20:42
Profil

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: cymbidium
Mě také cymbo konečně nasadilo na květ, zatím jsem našla jen jeden puk,ale i to je dobré. Tak snad pokvete až v prosinci, pokud nebude spěchat.


čtv 29. říj 2009 14:59:07
Profil

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek Re: cymbidium
mysak:dakujem a prosím nevadí mu ked je na plnom slnku? nespáli mu listy? :oops: :oops:


čtv 29. říj 2009 15:28:37
Profil

Registrován: pát 16. říj 2009 9:17:33
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: cymbidium
Milko,
plné slunce nevadí. Moje rostliny si na něm přímo libují,listy chytnou žlutozelenou barvu, ale to je právě znak, že mají dostatek slunce. Přesto zkuste rostliny postupně navykat, dávat je nejdřív ven za podmračeného počasí a večerního slunce. Já se s nimi teda moc nepářu a šoupnu je tam rovnou, nikdy se nespálily. Ze mě si ale pro jistotu příklad neberte a na sluníčko je navykejte postupně.


pát 30. říj 2009 17:17:43
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: cymbidium
mysaku taky se nepářu, týden na jaře je mám v polostínu a pak jdou na celé léto na terasu na plné slunce


pát 30. říj 2009 17:38:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 756 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: