Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 21. říj 2024 21:27:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Tak jsem si chtěl udělat radost, když už mi nezahynuly ty dvě kataseta a objednal si v pokojovkách tu Wine Delight, černou Monnieraru a aby jsem měl o starost víc tak Mormodes ephippilabium. Předpověď slibovala oteplení, tak jsem ještě objednal do balíku 3 výhřevné sáčky a nechal kytky poslat. Kytky ve středu večer vyrazily z Tábora přes ČB do Ostravy, kde dorazily ve čtvrtek ráno v 7:20. Když tam ještě v 10 byly tak jsem volal na centrálu, co se děje. Prý se to nestihlo naložit , ale v pátek to dovezou. Tak jsem vyslovil požadavek, že si kytky vyzvednu osobně, synej na telefonu mi oznámil, že to nejde, musím čekat až mi to dovezou. V pátek se situace opakovala , zapomněli to naložit a nedá se nic dělat. O víkendu nejezdí, tak až v pondělí ( expresní služba Geis ). Vysvětloval jsem, že to není nějaký mobil nebno mixer, ale živé kytky. Nějak to nezabralo. Tak jsem nechal poslat kytky zpět do Tábora, že už budou nachlazené a tedy k ničemu. Jaké bylo překvapení, když v sobotu o půl desáte balík přijel. Se smíšenými pocity jsem ho tedy převzal. Odbalil vrchní bublikatou folii a zapíchl teploměr, ten ukázal 15,2oC. Což nebyla taková hrůza, ale v květináčích bylo naměřeno 10,9 u mokrého substátu, Wine Delight měl v kvetináči sucho a teplotu pahlízy 14,4 oC (měřeno laserovým teplomerem ). Černá Monnierara 15,1 oC,
Mokrý mech jsem odstranil, byl tedy porádně studený, ale nic jsem neulomil a nechal jsem kytky v teple pořádně oschnout, Sluníčko svítilo tak to šlo.
Má někdo zkušenosti zkušenosti z nízkýma teplotama kolem 11 a jak by se projevily.


ned 11. pro 2016 8:46:30
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Catasetinae
Pokud bch k tomu nějakou drobnost mohla poznamenat, tak to, že ty sáčky chladnou postupně a naměřené teploty byly ty nejnižší, konečné. Předtím tam pravděpodobně bylo tepleji. Dobré by bylo vědět, v jakém stádiu vývoje rostliny jsou. Jestli jdou do dormance, nemuselo by to být nijak tragické. Já je nezimuju vyloženě teple, spíše malinko temper, teplota tak kolem 17 st. I když je pravda, že je celou zimu nezalvám a jsou zcela v suchu.


ned 11. pro 2016 9:31:25
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
S posíláním je to někdy oříšek. Mě nyní již týden jde pahlíza Catasetum schunkei, kterou jsem získal asi dost unikátním způsobem.
Chtěl jsem ji dražit na E-bay. Dvě hodiny před koncem aukce kytka najednou zmizela. Myslel jsem si, že ani není možné aby kytku z aukce prodejce stáhnul. Kontaktoval jsem přímo autora a ten sdělil, že se nakonec kytku rozhodl stáhnout, ale když o ní mám zájem, tak že mi ji prodá. Nakonec mi ji prodal za vyvolávací cenu a poslal ji v mrazech a ještě teď před vánoci.
Sledovat nemohu nic a tak jsem zvědavý jestli dorazí a v jakém stavu. Nebyla levná a pokud někde zmrzne tak by mi jí bylo líto. Navíc je to druh, který se velmi těžce shání. Radoval jsem se že už budu mít i C. denticulatum i C. schunkei. Obě jsem si přál a teď nevím jak to dopadne.
Těžko člověk dopátrá v jakých teplotách kytka byla po celou dobu přepravy. Známý který dělá u PPL tak mi jednou říkal, že když nestihnou adresáta doma tak nechají zbylé balíky v autě, ráno doloží nový náklad a rozvážejí znovu. Auto parkuje venku a nevím jestli někdo řeší podnolové teploty a jejich případný vliv na některé zásilky.
Toho nachlazení bych se zase tolik nebál, pokud Vámi naměřené teploty byly ty nejnižší při přepravě. Pouze kombinace chlad a týdenní mokro může být problém. Asi by ale odešly kořeny a budete zachraňovat jako tu předchozí :P .


ned 11. pro 2016 9:52:41
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetinae
Nejsem v tomto směru odborník, ale taky jsem si udělala radost těsně před vánocemi 2013, :) koupila jsem si zde dříve zmiňovanou ,,černošku´´(Fdck. black.....) sice už si nepamatuji jaké bylo počasí, ale teplo určitě nebylo a byla maličká.(přikládám foto) a rozchodila to v pohodě. Budu držet pěsti, snad to dobře dopadne. No a protože v zimě nakupuji kytky nejčastěji ( forma terapie :lol: ) tak si je nechávám posílat klasickou poštou s necháním na poště, aby necestovaly v zimě a zatím jsem měla štěstí.


Přílohy:
018 (5).JPG
018 (5).JPG [ 96.6 KiB | Zobrazeno 2673 krát ]
ned 11. pro 2016 11:35:22
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Pane Zárubo tady je starý seznam peruflory z 2015 je tam docela výběr.


ned 11. pro 2016 14:27:13
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
Díky za seznam. Počkám v jakém stavu dorazí pahlíza a uvidím. Je fakt že už mám v ZZ plno a moc zahušťovat nechci. Navíc ty kytky bohužel rostou a zabírají stále více místa :lol: :lol:


ned 11. pro 2016 15:43:20
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Tož jsem dnes vyfotil kytky, jak vypadají po sobotním vybalení ze zatoulaného balíku.
Cycnodes Wine Delight byla úplně proschlá, takže tu neřeším a nechám po suchu. Horší je Mormodes pahlíza začala měknout a jak je vidět na snímku sice ne moc výrazně, ale opět bal z mechu a ten by zastrčen do většího květníku a obsypán pemzou/perlitem, kořeny vypadaly živě tak jsem je dnes navlhčil , jen ty volné pod balem.
Monnierara ta byla celá v mokrém studeném mechu , ten jsem obral ohřál a načepyřil a kořeny do něj zlehka zabalil .


Přílohy:
Cycnodes Wine Delight_13122016.jpg
Cycnodes Wine Delight_13122016.jpg [ 102.93 KiB | Zobrazeno 2618 krát ]
Monnierara Millennium Magic Witchcraft.jpg
Monnierara Millennium Magic Witchcraft.jpg [ 106.95 KiB | Zobrazeno 2618 krát ]
Mormodes ephippilabium.jpg
Mormodes ephippilabium.jpg [ 103.23 KiB | Zobrazeno 2618 krát ]
úte 13. pro 2016 17:14:41
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Catasetinae
Mně přijde ten mormodes docela dorostlý, raději bych ho už snad ani nezalévala. Mormodesy jsou drobnější rostliny, víc toho stejně asi neudělá. Tady bych si opravdu hlídala tu hnilobu, takže podle mého spíš sucho. Monnieraru bych asi držela vzhůru, pokud to půjde, je to drobeček. Cycnodes je na uspání.


úte 13. pro 2016 17:57:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Catasetinae
já bych hlavně dala úplně pryč ten rašeliník. Jak vlhký, tak i ten suchý.


úte 13. pro 2016 18:43:03
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Catasetinae
To je fakt, taky to v něm moc neumím uhlídat.


úte 13. pro 2016 18:48:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: