Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:45:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Další
 Pleione maculata 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pleione
Přidávám se tak a opravdu upřímná gratulace....Věra


sob 20. lis 2010 18:50:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Ale tak jo, nestěžuju si... :lol: . Ovšem letošní zimu už bych chtěl mít za sebou. Koukal jsem na spodek květů a už raší kořínky pro příští rok, jakmile to odkvete, budu to muset ihned přesázet, aby mi to nezůstalo pohromadě - chci mít každý klon pěkně separovaný.
Pro orchidejky: psal jste, že jste koupil pahlízu v tuzemsku - můžete prosím třeba do SZ napsat, od koho? Chtěl bych jich získat co nejvíc klonů. Moje kytky jsou asi čínské, ty z indického Ásámu by měly mít větší květy a více červené, ne fialové, jak píše Černý ve svém článku v Živě. Takže co kdyby...
T.


sob 20. lis 2010 21:18:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
tommy píše:
Ale tak jo, nestěžuju si... :lol: . Ovšem letošní zimu už bych chtěl mít za sebou. Koukal jsem na spodek květů a už raší kořínky pro příští rok, jakmile to odkvete, budu to muset ihned přesázet, aby mi to nezůstalo pohromadě - chci mít každý klon pěkně separovaný.
Pro orchidejky: psal jste, že jste koupil pahlízu v tuzemsku - můžete prosím třeba do SZ napsat, od koho? Chtěl bych jich získat co nejvíc klonů. Moje kytky jsou asi čínské, ty z indického Ásámu by měly mít větší květy a více červené, ne fialové, jak píše Černý ve svém článku v Živě. Takže co kdyby...
T.


Když se zadaří a vykvete, kouknete na ní a pak bych vám mohl příští rok nabídnout jednu na výměnu ;) Je z aukra od prodejce Radimblue ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 20. lis 2010 21:22:19
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Výborně, díky!
T.


sob 20. lis 2010 21:26:07
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Tak (letos) naposledy budu otravovat s tím mým květináčkem (když on se mi tak líbí... :D ). Zasadil jsem na jaře 9 rostlin, 7 jich teď kvetlo, u 2 poupata nedorostla. 3 pahlízy udělaly po dvou výhonech vždy s jedním květem, 1 pahlíza udělala jeden dvoukvětý výhon, 4 pahlízy udělaly po jednom jednokvětém výhonu - celkem tedy na 8 pahlízách 12 květů (jedna rostlina se rozdělila na dvě a každá kvetla jedním květem). Musím opravit svůj názor, že jde o rostliny z přírody - vzhledem k tomu, že jsou to jen dva klony (ne tři, jak jsem si myslel :cry: ) jde určitě o kytky z kultury. Zítra květináč rozeberu a rozsadím kytky jednotlivě - chci v příštím roce trochu experimentovat a pokusit se dosáhnout výsledku, o kterém píše Černý ve svém článku v Živě - u dobře narostlé pahlízy dosáhl pěti květů... Tím končí statistické okénko :D .
T.


Přílohy:
Snímek 010resize.jpg
Snímek 010resize.jpg [ 77.86 KiB | Zobrazeno 3635 krát ]
Snímek 013resize.jpg
Snímek 013resize.jpg [ 76.31 KiB | Zobrazeno 3635 krát ]
pon 22. lis 2010 18:19:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
tommy píše:
Tak (letos) naposledy budu otravovat s tím mým květináčkem (když on se mi tak líbí... :D ). Zasadil jsem na jaře 9 rostlin, 7 jich teď kvetlo, u 2 poupata nedorostla. 3 pahlízy udělaly po dvou výhonech vždy s jedním květem, 1 pahlíza udělala jeden dvoukvětý výhon, 4 pahlízy udělaly po jednom jednokvětém výhonu - celkem tedy na 8 pahlízách 12 květů (jedna rostlina se rozdělila na dvě a každá kvetla jedním květem). Musím opravit svůj názor, že jde o rostliny z přírody - vzhledem k tomu, že jsou to jen dva klony (ne tři, jak jsem si myslel :cry: ) jde určitě o kytky z kultury. Zítra květináč rozeberu a rozsadím kytky jednotlivě - chci v příštím roce trochu experimentovat a pokusit se dosáhnout výsledku, o kterém píše Černý ve svém článku v Živě - u dobře narostlé pahlízy dosáhl pěti květů... Tím končí statistické okénko :D .
T.


Co dodat, prostě paráda ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 22. lis 2010 18:57:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pleione
tommy píše:
Tak (letos) naposledy budu otravovat s tím mým květináčkem
T.

Těmhle kytičkám moc nerozumím -ale mě přijdou srandovní tím květem .Pěkný.


pon 22. lis 2010 19:15:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Pleione
Já sice taky ne, ale moc se mi líbí.


úte 23. lis 2010 21:14:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
Tak ta moje P. maculata asi raší listy, jsou vidět dvě špičky, takže květy nebudou, doufám, že neraší moc brzo, no uvidíme příští rok :( Mimochodem pan Týbl nás dlouho nenalákal nějakou pěknou fotkou :D Jakpak to u vás vypadá s podzimníma pleionkama, pochlubte se ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 07. pro 2010 22:37:15
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Nemyslím, že by rašila nějak extrémně brzo. Jak jsem říkal, rozsekal jsem ten květináč na jednotlivé pahlízy a byl jsem hodně překvapen, jak měly vyvinuté nové kořeny - některé byly dlouhé přes pět centimetrů. Čím déle tuhle kytku mám, tím víc jsem přesvědčen, že alespoň některé formy nevyžadují striktní období klidu jako ostatní pleionky (byť při trochu vyšších teplotách než u těch ostatních). Pokud má trochu vyšší teplotu, začne pomalounku rašit už na podzim; asi se to s tou teplotou nesmí přehnat, protože při vysoké teplotě a intenzivnějším růstu v tomto období by hrozil nedostatek světla a vysílení pahlízy.
T.


stř 08. pro 2010 0:06:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron