Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:23:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1012 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 102  Další
 Pleione 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pleione
Pokud se zadaří mám objednanou P.barbarae,P.forrestii,P.maculata,P.praecox

Tak uvidíme....


čtv 21. led 2010 19:54:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Věra píše:
Pokud se zadaří mám objednanou P.barbarae,P.forrestii,P.maculata,P.praecox

Tak uvidíme....

Hodně štěstí, kromě Pln. x barbarae to není zrovna začátečnický výběr... Ale na druhou stranu, odvážnému štěstí přeje.
T.


pát 22. led 2010 0:39:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pleione
Tommy, myslíš,že se jich mám vzdát ta moje první vykvetla bez problémů,líbí se mi hlavně proto,že mají odlišnou barvu květu....


pát 22. led 2010 9:56:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Věra píše:
Tommy, myslíš,že se jich mám vzdát ta moje první vykvetla bez problémů,líbí se mi hlavně proto,že mají odlišnou barvu květu....
To já nevím, já jsem posera a do Pln. forrestii bych se jako do první asi nepustil. To že kvetl ten mohykán před x lety s prominutím nic neznamená - s vysokou pravděpodobností to byla nějaká Pln. formosana, která snese dost... Pokud jde o barvy, tak žlutou může nabídnout některý ze série Shantung (Dukat, Golden Jubilee...). Místo bíločervené Pln. maculata bych si třeba pořídil Pln. formosana Cairngorm - pravda, v pysku bude chybět žlutá, ale je to snadná kytka. Pln. praecox nahradí jakýkoli růžový hybrid - nádherný a snadný je Stromboli 'Fireball', který se mně osobně líbí víc než Pln. praecox - květ je sice menší, ale je uzavřený a barvy jsou přímo zářivé. Ale samozřejmě si každý může dělat, co chce, a uznávám, že člověk těžko odolává, když má možnost si takové špeky pořídit. Z vlastní zkušenosti bohužel dobře vím, že zklamání pak hodně bolí...
T.


Naposledy upravil tommy dne úte 26. led 2010 23:34:32, celkově upraveno 1



pát 22. led 2010 21:36:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Pleione
Věra píše:
Tommy, myslíš,že se jich mám vzdát ta moje první vykvetla bez problémů,líbí se mi hlavně proto,že mají odlišnou barvu květu....


Rozhodně souhlasím s Tommym, mohla to být náhoda nebo také pahlíza ve skvělé kondici. Ale tím samozřejmě nechci nijak podceňovat Věřiny pěstitelské kvality. Však jak jsem dopadl já, jsem tu už popsal. :oops: ;)

_________________
Ať se daří.


úte 26. led 2010 20:43:43
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pleione
Pleione speciosa? Chtěl bych se zeptat nějakého Plejonkáře, jestli tuto Plejonku doma máte? Jak vám roste a jak se o ní staráte? Také si chci potvrdit, jestli to opravdu je P. speciosa, protože jsem ji koupil jako formosanu, ale s ní se to opravdu nedá srovnat. Trochu jsem googlil, ale podle fotografií mě napadá pouze ta speciosa. Máte někdo zkušenosti? Byl bych za ně vděčný. Nerad bych udělal nějakou chybu a přišel o ní jen kvůli tomu, že si myslím, že je striktně chladnomilná....


Přílohy:
pleione speciosa 13.JPG
pleione speciosa 13.JPG [ 128.97 KiB | Zobrazeno 4892 krát ]
pleione speciosa 12.JPG
pleione speciosa 12.JPG [ 113.79 KiB | Zobrazeno 4847 krát ]

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil olaw dne stř 01. pro 2010 21:34:02, celkově upraveno 1

pát 12. úno 2010 21:16:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
Hm, mě to teda připadá spíš jako hybrid s podílem Pln. aurita - žlutý flek v pysku, chybějící červené fleky při dolním okraji... Ale nevím, netroufnu si vynášet kategorický soud, ale Pln. formosana to opravdu nebude. Odkud ta kytka je?
Co se týká pěstování, tak teplo chce jen Pln. maculata, všechno ostatní včetně kříženců je spíš studenější. Tady na stránkách je dost podrobný návod. Podle mne je největším problémem v tuhle dobu a dále na jaře vysoká teplota, ta kytky spolehlivě odrovná. Se zálivkou teď ještě opatrně, chce to počkat, až bude mít dobře vyvinuté kořeny a pak teprve zvyšovat. Jak dlouho ji máte?
T.
P. S.: Pln. speciosa je neplatný název, momentálně se používá Pln. pleionoides.


sob 13. úno 2010 1:14:43
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pleione
Koupil jsem ji loni od Terra koruny jako formosanu, no nevadí. Každopádně děkuji za info. O tom, že se přejmenovala na pleionoides, vím od včera, protože jsem si koupil knihu od pana Sekerky,Obdržálka,Ponerta - Plejonky a další chladnomilné orchideje. Roste celkem statečně. Má nasezené květní pupeny a jen čeká na to jaro....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 13. úno 2010 10:48:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Dobrý den,
pokud mohu také se svou troškou do mlýna, tak se jedná skutečně o P. formosana. Typoval bych to na klon 'Iris'.
Na 100% to není P. pleionoides (dříve speciosa) a Tomáši, bohužel Tě zklamu i s kultivarem s příměsí aurity. Vzhledem k tomu, že květ má lamely, nebude v tom aurity ani za mák.
Olaw - Na Vašich stránkách máte mnohem ilustrativnější fotografie, kde je jasně vidět hnědopurpurová pahlíza a hlavně rozložení lamel a červenohnědá skvrna mezi prostředními lamelami. To vše spolu s velmi brvitým okrajem pysku jsou dostatečné znaky pro určení formosany. Jinak musím říci - krásný klon.
Zdravím všechny v tomto fóru.
Karel.


Naposledy upravil karel_t dne sob 13. úno 2010 18:09:21, celkově upraveno 1



sob 13. úno 2010 11:50:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Pleione
olaw, Karel ví, na jeho určení je spoleh. A mně nezbývá než přemýšlet, jestli se to taky někdy naučím...
T.


sob 13. úno 2010 13:55:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1012 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 102  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron