Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:04:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Coelogyne flaccida 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
To byl úlovek z loňských Drážďan, takže ještě vliv dobré péče předchozího pěstitele. Ty Coelogyne, když má člověk místo, nejsou marné. :mrgreen:


ned 24. led 2016 9:02:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
lipo píše:
Příloha:
Coelogyne flaccida.jpg

Nejdřív jsem se lekla, že se pálí elektrika ve skleníku. Mrška jedna.

Taky pěkná, škoda že ty do zelena jsou tak drahé 20Eur se mi za ni nechce dávat....Věra


pon 25. led 2016 7:37:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
Prosím pěstitele této krasavice o stručnou radu : jaké má nároky na substrát a zálivku,prosím..Rady na netu se dost rozcházejí i ohledně teploty,tam mám v tom trochu zmatek a velmi nerada bych o ni přišla..


stř 10. úno 2016 23:59:53
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
Máme ji rok, máme teplý vlhký skleník, a manžel je spíš zlévač. Zatím to vydržela. Visí, takže protéká a pouštíme ve skleníku velký ventilátor, tak je tam dost pohyb vzduchu. Ale možná je to úplně špatně, jen kytka je odolná. :x


čtv 11. úno 2016 6:28:41
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
lipo píše:
Máme ji rok, máme teplý vlhký skleník, a manžel je spíš zlévač. Zatím to vydržela. Visí, takže protéká a pouštíme ve skleníku velký ventilátor, tak je tam dost pohyb vzduchu. Ale možná je to úplně špatně, jen kytka je odolná. :x

Děkuji,taky jsem trochu zalévač,ale panelák a bez většího proudění vzduchu..:(..pokud Vám ale vydržela rok v teple tak to není asi moc chladná kytka,což je pro mně dobrá zpráva,balkon(pidiZZ ) není nafukovaci,tak je v obýváku..


čtv 11. úno 2016 7:08:22
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
Věra píše:
lipo píše:
Příloha:
Coelogyne flaccida.jpg

Nejdřív jsem se lekla, že se pálí elektrika ve skleníku. Mrška jedna.

Taky pěkná, škoda že ty do zelena jsou tak drahé 20Eur se mi za ni nechce dávat....Věra

Věrko, člověk se musí rozhodnout co chce a také něco obětovat. Koupil jsem také dva druhy Coelogyne jednu za 35 a druhou za 40 Eur. Specielně pafíkáři mohou za rostlinu dát i 100 Eur. Za 10 E moc velké špeky nepořídíš.


čtv 11. úno 2016 10:02:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
I za 10 euro se dá mnohdy pořídit parádní kytka, nejednou se mi to podařilo. Párkrát i luxusní trs. Ovšem je to dost o štěstí.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


čtv 11. úno 2016 14:32:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
lipo píše:
Máme ji rok, máme teplý vlhký skleník, a manžel je spíš zlévač. Zatím to vydržela. Visí, takže protéká a pouštíme ve skleníku velký ventilátor, tak je tam dost pohyb vzduchu. Ale možná je to úplně špatně, jen kytka je odolná. :x

Ta kytka je absolutně odolná. Mívám ji v temperovaném skleníku, zalévám celoročně dost, v zimě trochu méně. Ventilátor pouštím také, to je podle mě při pěstování orchídejí ať ve skleníku, nebo v bytě nezbytnost. Letos, protože začala nakvétat brzy, tak jsem ji dal do chladna a i tam je spokojená. Půjčuju tu svou do Pražské botanky na výstavu a loni mi ji vraceli ještě kjvetoucí, takže vydrží kvést dlouho. Navíc ji z chladnějšího dali do tropů a úplně v pohodě to zvládla :-) Letos má 4 stvoly tři parádní a jenen trochu zmuchlaný, snažím se jí brzdit aby rozkvetla co nejdéle a dělala na výstavě i letos parádu.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


čtv 11. úno 2016 14:38:39
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
Tedy u nás nevydrží, kvůli smradu. To, co na začátku opravdu je jako koňská stáj (ta je mi milá), to je po týdnu nepříjemný puch. Ven dát nejde, tak šmik. Snad to kytce neuškodí. :mrgreen:


čtv 11. úno 2016 15:18:03
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Coelogyne flaccida
tak jsem přemítala,kde jí bude lépe,jestli v obýváku(20 st C),nebo ten balkon 10-15 v noci..nerada bych o ni přišla mám z O&M..hlízy má celkem dost svraské už,kořeny žádná slá´va..snad bude v pořádku


čtv 11. úno 2016 19:51:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: