Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 28. čer 2024 8:48:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1012 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 102  Další
 Pleione 
Autor Zpráva

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
olaw píše:
No krásné cizí peří. A kdepak se dá tahleta krasavice koupit? Jestli to tady můžeme samozřejmě vědět.... :D :D
Proč byste to nemohli vědět? Padl jsem na ni náhodou u p. Obdržálka, který ji zrovna dovezl od Mistra Mistrů, Iana Butterfielda z Anglie. Měl tři, jednu jsem z něj vymámil; je to velká pahlíza a doufám, že vytvoří aspoň dvě nové plus nějaké ty vzdušné. Má v sobě geny velmi vzácné Pln. coronaria, na pysku je to vidět. Otec zde: http://www.pleione.info/images/species/coronaria-F.jpg
T.


čtv 08. dub 2010 22:45:00
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
Gabča píše:
Já jsem teď koupila údajně speciosu. Mohli by zkušenější pleionkáři posoudit, zda je tomu tak?
Zkušený pleionkář nejsem, ale skoro bych řekl, že je to trefa, vypadá to jako klon Blakeway Phillips. Ovšem já už jsem se při určování párkrát pěkně seknul, takže to je jen odhad, uvidíme, co řeknou ostatní. Jaké číslo je na jmenovce? 32-87SE, nebo 15794?
Jen poznámka, Pln. speciosa se správně jmenuje Pln. pleionoides.
T.


čtv 08. dub 2010 23:39:23
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Pleione
Děkuju, Tommy. Stále listuji pleionkářskými stránkami a tenhle klon jsem také objevila. Tak snad. Pokud jde o název - jak jsem koupila, tak "prodávám". Číslo tam žádné není, však oba víme, odkud je ;-)


čtv 08. dub 2010 23:42:31
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Tomáši, krásný klon. Ian má teprve poupata, takže jak je vidět, u Tebe se jí daří lépe než u autora :D

Gabčo, já bych si nebyl úplně jist, vzhledem k tomu, že je to selekce a variabilita by měla být tedy minimální. Reprezentativní obrázek najdete zde:
http://www.sunsetdreamer.com/Springwood ... kewayp.jpg
Čím jsem si však ale téměř jist a to Vás asi moc nepotěší - podle těch bílých skvrn na petalech se jedná o virózní rostlinu!!!
Bohužel, tento klon je velmi starý a u starších (dlouho množených) položek se dost často vyskytují virová onemocnění. Pokud bych na tokovouto rostlinu narazil já - zlikvidoval bych jí. Ale to záleží na Vás. Virové onemocnění se dá jen velmi těžko léčit. Rozhodně bych jí separoval od ostatních rostlin.

Jinak, včera jsem se vrátil z Anglie, mimo jiné, od Tommym zmiňovaného I. Butterfielda, takže až zpracuji fotky tak je určitě ukáži.
K.


ned 11. dub 2010 13:58:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Pleione
Karle, děkuju, ikdyž ty zprávy opravdu moc potěšující nejsou. Že můžu mít jinou kytku mě až tak netrápí, ale ta viroza... Myslela jsem si, že ty bílé skvrny prostě patří k vybarvení. No, je vidět, že se mám hodně co učit. Jenže se mi nechce ji vyhodit. Je mi jasné, že se ta viroza může přenést, když se do kytky řízne apod. Ale když vedle sebe jen porostou v oddělených květináčích a nebudou mít ani společnou zálivku? Jak je to?


ned 11. dub 2010 14:57:51
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
No, problém může být třeba přelétavý savý hmyz - mšice a pod. Já když takovou kytku najdu - putuje do karantény a pak stejně většinou na kompost.
K.


ned 11. dub 2010 15:07:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Pleione
Jasně. Jistota je jistota a za to riziko to nestojí. Zajímalo by mě, jestli je ta viroza pak uchycená i v semenech. A projeví se nějak víc? Ne že by ta kytka za tu námahu stála.


ned 11. dub 2010 18:01:53
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
karel_t píše:
Tomáši, krásný klon. Ian má teprve poupata, takže jak je vidět, u Tebe se jí daří lépe než u autora.
No dost mě překvapil, na fotkách jsem nic podobného neviděl. Moje zásluha to není, jen jsem ji nestačil zmrvit. Teď ještě abys měl pravdu a dařilo se jí u mně dobře, ne jako těm ostatním, které jsem úspěšně ubezdušil... Ale mám jeden nápad a pokud to vyjde, tak bych příští rok na jaře mohl rašit na světle a při stabilní nízké, nebo jen málo kolísající teplotě!
Na fotky od Butterfielda se těším! Maren dávala na srgc.org.uk fotky naprosto fantastických kytek, tak jsem zvědavej na Tvoje.
T.


ned 11. dub 2010 18:15:01
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Gabčo - semeny se virus nepřenáší. To je kromě množení z tkáňových kultur jediný způsob jak se ho zbavit. Ale pokud se pustíte do výsevu, zcela určitě Vám nevyroste P. p. 'Blakeway Phillips' neboť se jedná o selekci z P. pleionoides.

Tomáši - něco málo jsem dal již na mé stránky
http://pleione.cz/fotojine.html
jsou tam i fotky od Paula.
K.


ned 11. dub 2010 18:27:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Pleione
Karle,
jsem celkem dost překvapený z některých informací, které tady píšeš. Ale zkusím to vzít postupně:
1. Gabčiny fotky jsou dost špatné (zrnité, flekaté a s nevyváženou bílou) a proto bych se moc nechtěl pouštět do spekulací o příčinách skvrn na petalech (pokud tedy nemyslíš jejich špičky - ale podobné bílé špičky jsou vidět i na fotkách některých podobných rostlin Paula Cumbletona).
2. Doposud jsem byl přesvědčen, že viry jsou přenášeny jak škůdci, nevydezinfikovanými nástroji, zálivkovou vodou použitou opakovaně na více rostlin, tak i při veškerém vegetativním i generativním množení.

Asi si budu meset doplnit vzdělání ;)
Hezký den
Pavel


ned 11. dub 2010 20:37:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1012 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 102  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron