Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 22. čer 2024 12:48:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Další
 Pleione maculata 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
tommy píše:
orchidejky píše:
V Kutné Hoře to zatim vypadá takto ;)
Pln. maculata v naději? Ještě je brzo na rozpoznání...
T.

Doufám, že vykvete, hlízka je o dost větší než v loni, ale i když nepokvete, tak jsem spokojenej, pomalu se hlízka zvětšuje, což je dobré znamení :D
Pro tebe ale narostla malá hlízka, každopádně ji máš u mě, pokud si cheš počkat ne větší příští rok je tvoje, pokud ne, můžeš se zastavit pro tu menší ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 22. lis 2011 21:16:50
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
Přivezu Ti za ní jinou. Doufám, že pokvete a bude úplně jiná než ty, co mám, moje posedlost sháněním nových klonů nabývá obludných rozměrů (karla_t jsem kvůli tomu griloval už nejmíň třikrát, na EvuJ se teprve chystám :mrgreen: , ta její kytka je parádní - i když třeba ji bude mít Karel).
T.


úte 22. lis 2011 21:21:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
tommy píše:
Přivezu Ti za ní jinou. Doufám, že pokvete a bude úplně jiná než ty, co mám, moje posedlost sháněním nových klonů nabývá obludných rozměrů (karla_t jsem kvůli tomu griloval už nejmíň třikrát, na EvuJ se teprve chystám :mrgreen: , ta její kytka je parádní - i když třeba ji bude mít Karel).
T.

Letos určitě nepokvete (myslím tu menší) ta větší je zatim s otazníkem. Má takový pocit, že původ bude nejistý - import z číny, takže by to mohlo být dost překvapení, no uvidíme, asi se nedočkám :? Vím, že máš spoustu klonů, ale proč ne, pokud máš místa dost :mrgreen:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 22. lis 2011 22:32:26
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
orchidejky píše:
Vím, že máš spoustu klonů, ale proč ne, pokud máš místa dost :mrgreen:
Mám jen tři :( . Zatím! Ale vážně, prostě mě zajímá variační šíře téhle krásné plejonky. Ovšem aby to mělo cenu, chtělo by to znát co nejpřesněji původ kytky - pokud byla sbíraná v přírodě, tak lokalitu, tzv. polní číslo nebo GPS souřadnice. Bez těchhle údajů jsou to sice kytky krásné, ale z "vědeckého" hlediska prakticky bezcenné - když máš sérii dobře lokalizovaných kytek třeba z dlouhého horského hřebene, můžeš sledovat, jak se mění v závislosti na zeměpisné poloze - tomu se říká klinální variabilita. Nebo se to dá využít při reintrodukcích - pokud máš materiál bezpečně související s nějakou lokalitou, na které byla v mezičase populace vyhubena, můžeš se po zlepšení podmínek pokusit vrátit tam tu správnou kytku (možná se pamatuješ, jak jsme diskutovali o vysévání střevičníku pantoflíčku :mrgreen: ). Tahle moje snaha najít kytky co "nejhodnotnější" (teď nemám na mysli peněžní hodnotu) byla důvodem, proč jsem se Tě ptal před dvěma lety tady na fóru, odkud ta Tvá kytka je (z Trutnova, vím :mrgreen: :mrgreen: ).
T.


stř 23. lis 2011 1:26:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
tommy píše:
orchidejky píše:
Vím, že máš spoustu klonů, ale proč ne, pokud máš místa dost :mrgreen:
Mám jen tři :( . Zatím! Ale vážně, prostě mě zajímá variační šíře téhle krásné plejonky. Ovšem aby to mělo cenu, chtělo by to znát co nejpřesněji původ kytky - pokud byla sbíraná v přírodě, tak lokalitu, tzv. polní číslo nebo GPS souřadnice. Bez těchhle údajů jsou to sice kytky krásné, ale z "vědeckého" hlediska prakticky bezcenné - když máš sérii dobře lokalizovaných kytek třeba z dlouhého horského hřebene, můžeš sledovat, jak se mění v závislosti na zeměpisné poloze - tomu se říká klinální variabilita. Nebo se to dá využít při reintrodukcích - pokud máš materiál bezpečně související s nějakou lokalitou, na které byla v mezičase populace vyhubena, můžeš se po zlepšení podmínek pokusit vrátit tam tu správnou kytku (možná se pamatuješ, jak jsme diskutovali o vysévání střevičníku pantoflíčku :mrgreen: ). Tahle moje snaha najít kytky co "nejhodnotnější" (teď nemám na mysli peněžní hodnotu) byla důvodem, proč jsem se Tě ptal před dvěma lety tady na fóru, odkud ta Tvá kytka je (z Trutnova, vím :mrgreen: :mrgreen: ).
T.

Vím co máš na mysli, bohužel bližší určení než Trutnov nemám :lol: Co se týká vlivu prostředí, to jsem si letos myslím dost vyzkoušel s kytkama, které mi stále tvrdily, že nepokvetou. Jarda neustále básnil o krásných kytkách na Madeiře, jak jim jdou na přímém slunci, tak jsem dal pár nekvetoucí zeleně na sluníčko. Bylo to na nich okamžitě znát, listy ošklivé skoro spálené. Z počátku přírůstky velmi nevalné, ale jak si zvykli, nestačil jsem se divit, přírůstky skvělé a tři, co mi pět let nekvetly, tak pokvetou a žádné popálené skvrny se nakonec taky nekonaly. Coel. cristata dává za slunečných dnů ven na úpal ještě i teď, světe div se, poupata rostou :mrgreen: Jinak postup pěstování, voda, hnojení vše stejné jako dřív :D

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 23. lis 2011 9:23:48
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Rozkvetl další hybrid - P. Sangay.
... a další maculaty ...
K.


Přílohy:
P.-sangay-01.jpg
P.-sangay-01.jpg [ 199.76 KiB | Zobrazeno 2952 krát ]
Pln.-maculata-03.jpg
Pln.-maculata-03.jpg [ 190.21 KiB | Zobrazeno 2952 krát ]
ned 27. lis 2011 22:36:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
Karle, pěkné. Máš mezi svými Pln. maculata nějaké se "stříkanými" petaly (já ne...)?
T.


ned 27. lis 2011 22:41:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pleione
Sangay je také krásná. Ta moji péči bohužel nepřežila :|


pon 28. lis 2011 22:56:45
Profil ICQ

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek Re: Pleione
Pekné kúsky :) :) , moje zatiaľ ešte nekvitnú , ale už to nebude dlho


pon 28. lis 2011 23:14:35
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Pleione
Letos méně květů než vloni, rozsázel jsem pahlízy po jedné. Klon 51 - menší, velmi světlé květy.
T.


Přílohy:
klon 51b 009resize.jpg
klon 51b 009resize.jpg [ 79.42 KiB | Zobrazeno 2899 krát ]
úte 29. lis 2011 21:16:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: