Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 23. čer 2024 22:11:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1012 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 102  Další
 Pleione 
Autor Zpráva

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Věro - včera ráno bylo -1°C, já bych se ven moc nehrnul ... sice jsem včera nasázel asi 30 pahlíz pod roďáky, ale to byli takoví mrzáčci, takže jestli chcípnou, tak mi to nebude vadit.

Orchidejky - forrestii je velice nevyzpytatelná, jak Vám potvrdí Tommy, přijít o květ je u tohoto druhu velice snadné, stačí "ofouknutí". Zimovat je nutné kolem +2°C - lednice se mi neosvědčila, zjara co nejchladněji a pokud možno vyvarovat se výkyvům teplot v noci a ve dne. Kromě toho, je to ten druh, který Vás opustí v plném růstu během léta a vy nikdy nepřijdete na to co se stalo. Angličani tomu říkají "sudden dead syndrome" - i když já na to nevěřím. Substrát musí být co nejpropustnější - hrubá kůra, sphagnum, perlit nebo jen čisté sphagnum. No, držím palce. Jo a ještě, pokud jste koupil rostlinu, která je importovaná z přírody, tak bych Vám doporučil stříknout ji fungicidem já používám Physan 20. Zjistěte si od prodejce odkud ji má.

Jinak s vámi všemi souhlasím, Pleionky jsou úžasné rostliny pro založení sbírky. "Bohužel" se velmi rychle množí a tak když máte přesadit přes tisíc kytek tak vám to leze i ušima. :roll:
K.


ned 04. dub 2010 18:51:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Od Orchidejky z vlákna Pleione nebo Bletilla:
(Myslím, že omluva je zbytečná, já v letošní nabídce pleione cz myslel, že je všechno faux pas, ceny kolem tří stovek za jednu, P. forrestii za 500 a nakonec jsem koupil krásnou velkou hlízu za 299 Je to hold kšeft Taky se trochu pochlubím, tady je odkaz na moje letošní kvetení P. formosana http://orchidejky.rajce.idnes.cz/Orchid ... 10_166.jpg )

Orchidejky - Řekl bych, že forrestii za necelé 300,- je import z Číny, což není tak úplně košér ;)
Co se týče cen kultivarů, které v ČR jen tak neseženete - no ať si to každý rozmyslí zda je to OK, ale rozhodně v nabídce nenajdete rostliny, které prodává kde kdo po tuctech protože neví co s nimi. Rozhodně bych vše neposuzoval podle cen P. formosana. :!:


ned 04. dub 2010 19:26:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
karel_t píše:
Od Orchidejky z vlákna Pleione nebo Bletilla:
(Myslím, že omluva je zbytečná, já v letošní nabídce pleione cz myslel, že je všechno faux pas, ceny kolem tří stovek za jednu, P. forrestii za 500 a nakonec jsem koupil krásnou velkou hlízu za 299 Je to hold kšeft Taky se trochu pochlubím, tady je odkaz na moje letošní kvetení P. formosana http://orchidejky.rajce.idnes.cz/Orchid ... 10_166.jpg )

Orchidejky - Řekl bych, že forrestii za necelé 300,- je import z Číny, což není tak úplně košér ;)
Co se týče cen kultivarů, které v ČR jen tak neseženete - no ať si to každý rozmyslí zda je to OK, ale rozhodně v nabídce nenajdete rostliny, které prodává kde kdo po tuctech protože neví co s nimi. Rozhodně bych vše neposuzoval podle cen P. formosana. :!:


Základní faktor, který ovlivnil můj úsedek je to, že koupit kytku za 500 a pak nemít jistotu, že jí zvládnu, protože p forrestii je náročná jak všichni píšou a pak o ní přijít je pro mě dost špatná představa, radši to zkusím s tou levnější a když se zadaří, nebudu mít strach koupit za větší peníz. Kdybych jí koupil za pět set a pak by mi odešla byl bych víc naštvanej, než když odejde za 300. Na jaře cibulky vykoupu v sulce, jen pro jistotu, takže snad žádné nežádoucí houby ani hniloby u mě nebudou, uvidíme, zatím jsem ve fázy pokusu a když to vyjde budu šťastnej jak blecha :lol: Všem moc děkuju za rady ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 05. dub 2010 8:35:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pleione
Karle , děkuji za odpověď stejně jsem ji dala na severní stranu v domku,je tam chladno. Mám sice ještě jeden nevytápěný skleník,ale když vysvitne slunce mám problém s otvíráním jelikož jsem v práci a bohužel na mladé se nemohu spolehnout. Myslím,že stačí zasvítit slunce a je ve skleníku odkvetlá....samozřejmě si pořídím ještě nějakou lehčí. Líbí se mi vaše žlutá, to nemůžu popřít....


pon 05. dub 2010 12:19:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pleione
Věra píše:
Karle , děkuji za odpověď stejně jsem ji dala na severní stranu v domku,je tam chladno. Mám sice ještě jeden nevytápěný skleník,ale když vysvitne slunce mám problém s otvíráním jelikož jsem v práci a bohužel na mladé se nemohu spolehnout. Myslím,že stačí zasvítit slunce a je ve skleníku odkvetlá....samozřejmě si pořídím ještě nějakou lehčí. Líbí se mi vaše žlutá, to nemůžu popřít....

Věrko, nebyla by fotka ?


pon 05. dub 2010 12:22:16
Profil ICQ

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pleione
Taky bych ráda mrkla na fotku,jakou sis pořídila. :)


pon 05. dub 2010 12:29:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pleione
Tak tady je fotka i nového Platyceria veitschii, ještě sháním grande
Příloha:
DSC03195.jpg
DSC03195.jpg [ 84 KiB | Zobrazeno 3584 krát ]
Příloha:
DSC03196.JPG
DSC03196.JPG [ 139.91 KiB | Zobrazeno 3567 krát ]
Příloha:
DSC03194.jpg
DSC03194.jpg [ 72.94 KiB | Zobrazeno 3565 krát ]


pon 05. dub 2010 12:54:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pleione
Příloha:
DSC03193.JPG
DSC03193.JPG [ 145.71 KiB | Zobrazeno 3573 krát ]

Tady mám chladnomilné Dendrobium a mám ho venku ve skleníku a už tam pučí,je to trochu vidět.....Potřebuji Evy školu


pon 05. dub 2010 12:55:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Pleione
Věro, jakou lehčí máte na mysli? Formosana je dostatečně jednoduchá, pak je již jen limprichtii nebo nějaké hybridy.

Orchidejky - Sulku bych zrovna nepoužil, je dost agresivní. Co to znamená zjara? Znamená to, že Vám ještě neraší? To by již měla! Je to jeden z nejrannějších druhů.
Samozřejmě chápu vaše pohnůtky - je každého věc, když prodává ilegálně dovezené rostliny z přírody. Jen na to mám svůj názor. Takový prodejce obvykle rostliny neudrží přes jednu sezónu a ani se o to nesnaží, a tak cena odpovídá. Pokud bude fungovat zdroj, budou k dispozici i takovéto ceny :(
K.


pon 05. dub 2010 18:04:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Pleione
karel_t píše:
Věro, jakou lehčí máte na mysli? Formosana je dostatečně jednoduchá, pak je již jen limprichtii nebo nějaké hybridy.

Orchidejky - Sulku bych zrovna nepoužil, je dost agresivní. Co to znamená zjara? Znamená to, že Vám ještě neraší? To by již měla! Je to jeden z nejrannějších druhů.
Samozřejmě chápu vaše pohnůtky - je každého věc, když prodává ilegálně dovezené rostliny z přírody. Jen na to mám svůj názor. Takový prodejce obvykle rostliny neudrží přes jednu sezónu a ani se o to nesnaží, a tak cena odpovídá. Pokud bude fungovat zdroj, budou k dispozici i takovéto ceny :(
K.


Už raší, má krásný list, přišla i s poupětem, to ale už bylo hnědé, takže nekvetla, to že by byli rostliny ilegálně sbírané mě nenapadlo, asi jsem nějak moc naivní a připadá mi veřejný prodej jako jasně z kultury pocházející rostliny :( Pro orchideje sulku ředím orpavdu hodně, zatím to zvládly všechny :)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 05. dub 2010 19:53:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1012 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 102  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron