Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 07. črc 2024 17:35:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 634 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 64  Další
 Coelogyne cristata 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Uf…..já jako tzv. „průserář“ kterého vyštípali ze dvou fór o orchidejích (není potřeba jmenovat-netrpím tím) se začínám pomalu těmto nepříjemným situacím vyhýbat. Ale…….. tak ještě něco dnes napíšu :) i když to sem přímo do pěstování nepatří.Když si vše přečtu co bylo napsáno výše - vše jde rozebrat ,napadnout. Na obhajobu -Míra má neskutečné spojení z přírodou (neumím) je fakt ,že psané slovo od něj vyznívá jaksi jinak než mluvené slovo!!! Pravdu kolikrát lidi ani nechtějí slyšet. Já pravdu tady na fóru snesu od Virense-zlatej člověk, Paphia-dlouho jsem ho nechápala(taky se může zdát jako drsnej-není), tommy-chlape občas ti taky nerozumím jsi chytrej a to se mě líbí(poznámka-líbí se mě to na všech), Mila.J- může říct cokoli a nenašvete se(ale to je dar) ,Míra –přírodní člověk , myslí to dobře ale neumí říct zakulaceně pravdu(mám to stejné jsem ve znamení štíra) on mnohdy brání kytky proti lidem. Prostě to na vás hodí a je to-a je to? Je jasný že fórum je rozděleno na víc skupin (tomu nezabráníte)do které patřím já ?Snažím se aby do žádné.Teď váhám z odesláním no ........... ;)


čtv 01. pro 2011 11:35:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Citace:
Jen trochu sluníčka
Co ale věda je (tedy alespoň pro mě), je najít ve Vašich příspěvcích nějakou opravdu přínosnou radu. Je dobré si uvědomit, že před většinou z nás máte dobrých 20-30 let náskok. Naše rostliny jsou přinejlepším několik málo let staré oddělky, navíc pěstované ve zcela odlišných podmínkách a tak je myslím pochopitelné, že jeden nebo pár květů je pro nás úspěch. Srovnávat přirozené podmínky, podmínky ve skleníku a podmínky v domech či bytech není docela dost dobře možné. Každé chce svoje. A my na to přijedeme s Vaší pomocí i bez ní.
Hezký den
Pavel


Takže pane Hegere, nechci nikoho ani napadat ani ponižovat či jinak ostouzet ale myslím, že v mých příspěvcích je mnoho a užitečných rad. Svědčí o tom spoustu mailů a SZ, které mi chodí. Zřejmě bude dobře, pokud si je přečtete několikrát a pozorně bez zaujetí. Jinak k Coelogyne. Tuto rostlinu jsem měl jednu z prvních a také ne obrovskou. V té době jsem měl k dispozici také pouhý parapet. Navíc v té době byla k dispozici naprosto ubohá literatura i informace, protože orchideje lidé znali jen z botanické zahrady. Nebylo se na koho obrátit a s kým poradit, protože ty možnosti, které jsou dnes tehdy nebyli. V té dpbě byl pro mně hnací motor chtít a hlavně fotografie z roku 1920 kdy mému dědovi, kterého jsem nikdy nepoznal kvetla Coeligyne cristata tak, jak kvete dnes mně a také za oknem. Tehdy jsem si řekl, že to přece musím také dokázat. Trvalo mi to tři roky, kdy jsem dokázal z průměrné rostlinky vypěstovat slušnou rostlinu s bohatou násadou květů. Jediné co jsem měl k dispozici je zde ve fotodokumentaci. To co jsem napsal a na co jste reagoval není o výsměchu ale o tom, že lidé jdou snažší cestou "jedna paní povídala" než aby šli cílevědomě za svým. Proto jim rostliny mnohdy nejdou, protože chtějí všechno hned a když se jim půl roku něco nedaří hurá zkusit něco jiného, co někdo někde uvedl a tak to pořád opakují. To bylo gro toho, na co jsem chtěl upozornit. Vaše poslední věta je navíc velice zajímavá a hlavně vyhýbavá. Stačí napsat, že Vám tu vadím a není problém. Už zde bylo od Vás takových kontroverzních vložek povícero. Hrajme tedy na rovinu. Přeji všem mnoho úspěchů a moje rada zní: Jděte svou cestou a nedívejte se nalevo a napravo. Knihy se mýlí což jsem zažil nejen já. A hlavně, pokud vám rostlina dobře jde neexperimentujte, byť váš způsob pěstování zepsuje víc lidí, protože jim to tak nejde. Každý si musí najít svojí cestu ve svém prostředí, protože každé z nich je jedinečné a nenapodobitelné.


Přílohy:
orchideje 562.jpg
orchideje 562.jpg [ 67.84 KiB | Zobrazeno 2363 krát ]
orchideje 561.jpg
orchideje 561.jpg [ 64.31 KiB | Zobrazeno 2363 krát ]
orchideje 563.jpg
orchideje 563.jpg [ 113.74 KiB | Zobrazeno 2363 krát ]
pát 02. pro 2011 14:09:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
...S konduktoměray a podobnými nesmysly?...
Rostliny v bytě kvůli vysoké teplotě a suchému vzduchu mají zvýšený výpar z listů, který při zasoleném substrátu nestačí vyrovnávat příjmem vody z kořenů. Phalaenopsis a některé hybridy sice přežívají i při vodovodní vodě, ale pokud chceme dopěstovat semenáče či přivést do květu Brachypetala, P. sanderianum nebo C. aclandiae či dowiana, bez kontroly zálivkové vody se neobejdeme.
Jinak, pane M, snažíte se i z tohoto fóra udělat žvanírnu. Bohužel se Vám to víceméně daří.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 02. pro 2011 16:15:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
proč zrovna žvanírnu.. od Míry jsem četl spousty příspěvků a našel jsem v nich spousty užitečných rad a postřehů

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


sob 03. pro 2011 0:41:29
Profil

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Barbez2 píše:
proč zrovna žvanírnu.. od Míry jsem četl spousty příspěvků a našel jsem v nich spousty užitečných rad a postřehů



A určitě nejsi sám.


sob 03. pro 2011 0:47:48
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Je na čase vrátit téma do původních kolejí a to o Coel cristatě.
Díky. :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 03. pro 2011 10:37:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
olaw píše:
Je na čase vrátit téma do původních kolejí a to o Coel cristatě.
Díky. :mrgreen:

Pavle, zaujal mě tvůj postřeh o množství světla během léta. vloni jsem měla cristatu venku ve stínu celé léto, sice kvetla, ale nic moc. Letos byla částečně na slunci, tak uvidím, co to s ní udělá.


sob 03. pro 2011 10:48:54
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Já mohu potvrdit, že mi pokvete trojnásobně lépe, než loni a to právě díky slunci. :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 03. pro 2011 11:47:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Já ji měla také celkem na sluníčku (až jsem se bála, aby jí nebylo horko), tak uvidím. Výhon pořád nedokážu určit, jestli je to květ nebo další rostlina...


ned 04. pro 2011 17:18:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Já měla jednu na sluníčku a jednu stíněnou. Tu ze sluníčka jsem prodala a nový majitelce pokvete. Ta ze stínu nic :(. Příště jí dám taky na slunce a to by bylo, aby nekvetla...


ned 04. pro 2011 17:24:58
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 634 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 64  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron