Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 9:11:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 593 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 60  Další
 Masožravé rostliny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Ahoj Zdenko... ráda sem za váma občas nakouknu...ale dočítat všechna témata bohužel nestíhám.... :)
Pěkně vám to tu na fóru kvete... jste moc šikovní. :)


pát 04. říj 2013 20:55:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Zdravím všechny ve fóru....a zároveň se musím ospravedlnit, že zde už tak často nepřispívám. Nicméně ne vše druhy co se za okna doposud vešly, jsem zde již představil a tak se časem opět trochu připomenu v podobě dalších fotek květů či jiných životních podob zajímavých rostlin.
Tentokrát to bude opět ze soudku masožravých rostlin, s nimi jsem coby laik pěstitel začínal a rozhodně na ně nehodlám zanevřít. Sbírka se rok od roku rozrůstá....a dnes jsem napočítal přesně 35 druhů rosnatek, co se mezi masožravkáři nazývají běžně trpasličí rosnatky. Je to poměrně slušná přehlídka, protože celkově jich je popsáno asi necelých 70 druhů, takže mám doma co pozorovat a porovnávat :mrgreen: .
Pro ty z vás, kdo ještě ve svých také za jisté přeplněných sbírkách najdou nějaké to místečko na zajímavou poměrně nenáročnou masožravku, je určena následující nabídka přebytků gemmů, což jsou malé částečky, z nichž během půlroku vyroste kompletní rosnatka, a to vše daleko rychleji , než kdyby jste od stejného druhu vysadily semínko. Ta částečka totiž v sobě obsahuje zárodek celé budoucí rostlinky, jak kořenů, tak prvních asimilačních lístků děložních. Stačí gemmu jemně odebrat z navlhčeného ubrousku párátkem a vysadit do kvítníčku na povrch (nezahrabávat!!) vlhké rašeliny....když jim trochu přes zimu přisvítíte, rostliny to ocení ke kvalitnějšímu rozvoji, ale nutné to není. Kolem dubna až května vám rostlinka již hezky papá veškerý drobný poletující hmyz, a v létě při dobré péči i zakvete. V říjnu až listopadu opět vytvoří ve svém centru další tělíska (gemmy), pomocí nichž si můžete vypěstovat další novou generaci , či je někomu darovat k vysetí . samozřejmě starou rostlinu nevyhazujeme, může se dožít až klidně šesti a více let a o to je bohatší jak květenství tak úroda gemmů.
Zde je konečně nabídka Australských trpasličích rosnatek:

Drosera barbigera 10g/70Kč
Drosera callistos Gemmů je prozatím jen omezené množství, možno dopředu zarezervovat 10g/60Kč
Drosera citrina Gemmů je prozatím jen omezené množství, možno dopředu zarezervovat 10g/75Kč
Drosera echinoblastus Gemmů je prozatím jen omezené množství, možno dopředu zarezervovat 10g/70Kč
Drosera ericksoniae 10g/45Kč
Drosera gibsonii Gemmů je prozatím jen omezené množství, možno dopředu zarezervovat 8g/100Kč
Drosera grievei 15g/55Kč
Drosera nitidula ssp. omissa (syn. D. patens) 10g/55Kč
Drosera nivea Gemmů je prozatím jen omezené množství, možno dopředu zarezervovat 10g/75Kč
Drosera paleacea 10g/40Kč
Drosera stelliflora 10g/55Kč
Drosera trichocaulis 10g/50Kč
Drosera platystigma 15g/50Kč
Drosera pulchella (varianta - lososově růžové květy = salmon flower) 10/50Kč
Drosera pycnoblasta 15g/55Kč
Drosera roseana 10g/45Kč
Drosera scorpioides 15g/45Kč -
Drosera sewelliae Gemmů je prozatím jen omezené množství, možno dopředu zarezervovat 10g/55Kč
Drosera stelliflora 10g/55Kč
Několik názorných fotografií květů druhů z mé sbírky najdete zde:
http://epifytman.rajce.idnes.cz/Trpaslici_rosnatky/

U mnoha druhů konkrétně zatím jde o D.grievei, D.platystigma, D.scorpioides, D.pycnoblasta, budu dávat na jednu porci rozhodně minimálně 15-20gemmů, je jich opravdu dostatek, a je škoda aby na rostlinách zbytečně uschnuly a přišly tak nazmar. Nemusíte se obávat klíčení, gemmy vzklíčí 100%, protože jsou čerstvě sklizené z rostlin, případně je můžete pozdržet do výsevu v lednici originálně zabalené. Na každý druh budete potřebovat jeden 8x8 cm velký květináček, výšky 10 cm .
V případě jakkéhokoliv dotazu mne kontaktujte prosím na mailu- RRossler(zavináč)seznam.cz....vše dotazy rád zodpovím.
Ohledně zásilky, vše vás mimo cenu gemmů navíc bude stát jen 20 Kč - gemmy obdržíte v zazipovaných PE sáčcích ve vlhkém ubrousku- nesmí uschnout!, vše uložené do bublinkové protinárazové obálce.
Pokud chcete objednávku urychlit, kromě požadovaných druhů rovnou napište i svou adresu....děkuji.
Hezký večer přeje Roman Rössler


úte 29. říj 2013 20:23:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Tady se ještě pochlubím letošním vybarvením Cephalotus follicularis - na tu jsem vážně hrdá :mrgreen:
ObrázekObrázek


pon 16. pro 2013 1:31:59
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Ani se nedivím. Vypadá opravdu skvěle.
Hezký den
Pavel


pon 16. pro 2013 8:30:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Lenko, máš ho nádherný ;) . Mě také pěkně roste a dokonce letos kvetl :D

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 17. pro 2013 15:41:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Koukněte, jak se mi "vybarvila" tučnice. Jaké má naděje na další růst ta bílá růžice?
Obrázek


sob 11. led 2014 17:11:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Zdenko - "pěkně" se ti zbláznila... :D
Vypadá to velmi hezky - kdyby se ta bílá barva udržela, tak ti jistí lidé(co se zabývají masožravkami komerčně) utrhají ruce ...ale myslím, že se barva za nějakou dobu vrátí....
Je to určitě nějaký vícenásobný hybrid, že? A navíc - dělá letní(velké) listy teď v době, kdy by už tučnice měly být na suchu, pěkně spát a mít jen zimní růžici. Možná je zblázněná také tím letním počasím, co teď v lednu máme - ta jak kvetou stromy...

Každopádně je to zajímavé - ještě jsem to neviděla.... tak prosím sleduj a informuj jak se to vyvíjí :mrgreen:


sob 11. led 2014 22:00:44
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Ahoj Šárko, to jsem měla kliku, že ses sem podívala. Máš pravdu - je to bezejmenný hybrid z obchodu a měla by spát, ale asi jsou vážně poblázněné. Zatím mi nespí žádná z nich. A to už je jen lehce vlhčím, aby nevyschly úplně. Dám vědět, jak se to vyvíjí.


sob 11. led 2014 23:30:15
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Pozdrav z Pyrenejí. Co říkáte masožravkáři. Je to P. grandiflora ?


Přílohy:
Pinguicula sp..JPG
Pinguicula sp..JPG [ 111.94 KiB | Zobrazeno 4517 krát ]
ned 27. dub 2014 14:20:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
zahradnik - P. grandiflora to podle mne určitě je, a krása ji potkat v přírodě - gratuluji k úlovku :D


Léto v plném proudu - Pokvete byblis liniflora - žádná velká sláva, je to bezproblémová masožravka(letnička), ale mám ráda ty něžné konečky rozvíjejících se nových listů... a pak ta záplava lněných květů, když se zadaří - těším se. ;)
Obrázek


čtv 07. srp 2014 0:36:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 593 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 60  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: