Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:05:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 593 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Další
 Masožravé rostliny 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
A další přírustek... :lol: :lol: :lol: :lol:
Utricularia longifolia
ObrázekObrázek

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 05. zář 2010 17:34:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Hezký večer všem.
To olaw - bubliny nejsou problém, jak velký trs si přeješ?....semena Drosera anglicy potřebují chladovou periodu, nicméně klidně se ti může stát (tak jako mě s D.intermedia-rosnatka prostřední), že ti vzejde v květináči třeba až příští rok po přezimování zimy v suchém zmrzlém substrátu. Jinak semena našich rosnatek bohužel momentálně žádná nemám, mám jen roční semenáče D.intermedia. Mohu ti ale poslat kolik chceš semen jiných druhů...D.capensis D.nidiformis a dalších mám po stovkách. Jinak k těm tvým trpaslíkům, D.pygmaea jako jediná trpasličí rosnatka má čtyřčetné korunní plátky, takže ji od ostatních snadno poznáš- ostatní mají pětičetné květy ;) PS:Adélku a U.longifolilia máš opravdu výstavní...ani já takovou nemám. :o :o
To EvaJ - výsev rosnatek se provádí na čistou rašelinu, nejlépe kolem Února až Března, jen posypem na povrch-nezahrabávat!, je dobré kvůli vyšší vhkosti květináč přikrýt průhledným materiálem-folií atd,rašelina se zalévá spodem do podmisky, ale aby byl substrát jen vlhký, ne bahno!...až semenáče (obvykle do 2 týdnů) vzejdou,tak se ta folie postupně poodkrývá, a semenáče se navykají na menší vlhko a větší větrání. Mám na odbyt kromě semen dostatek i už větších semenáčů , případně mohu zaslat oboje. Rosnatky dorostou do dospělé velikosti většinou až za dva roky, ale již v prvním roce kolikrát i kvetou.
To lm26 - platí to samé, jak jsem popsal Evě, ta tučnice není semínko, ale jedná se o přirozeně namnožené oddělky mé původní rostliny. Už se mi jaksi pomalu nevejde do květináče. Ty oddělky jsou defacto poloviční velikosti té dospělé, to je asi 5 cm v průměru. Krásně kvetou a jsou to velmi dobří lovci smutnic a dalších menších hmyzáků.
Z rosnatek všeobecně nejvíce doporučuji na okno tu D.capensis, je to asi nejméně náročná rosnatka,rostoucí celoročně. Jinak ven do rašeliniště jsou pochopitelně nejlepší na zimu zatahující rosnatky- D.intermedia,rotundifolia,anglica, dále severoamerická D.filiformis (mám semena).
Stačí takto?
Rád zodpovím případné další dotazy.


ned 05. zář 2010 19:43:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Za 100 kaček to je dobrej trsík ne? Jsem na ní zvědavej. Ještě bych chtěl Utricularia humboldtii, i když jen tak nekvete. Ty plácačky jsou prostě supr....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 05. zář 2010 22:11:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Zdravím, ráda využiju odborníka na masožravky, také se jich pokouším pár pěstovat. Momentálně mám problém s druhem Sarracenia purpurea - roste hezky, ale nevytváří lapací zařízení....takže mám jen trs zelených listů. Co dělám špatně? díky za odpověď


pon 06. zář 2010 12:38:19
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Chtělo by to vědět alespoň základní údaje. Jak, v čem a kde jí pěstujete. Jestli venku na přímém slunci (kde by jí bylo nejlépe), tak je mi divné, že nedělá pořádné listy, ale pokud jí máte doma na parapetě ve stínu, tak nikdy dobře neporoste. Zkuste plné oslunění, ale zvykejte jí pomalu....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 06. zář 2010 13:10:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 23. čer 2010 13:13:05
Příspěvky: 19
Bydliště: Český Brod - Liblice
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Pokud vím, tak saracenie nemají klasické listy, ale pouze lapací pasti. To že jsou zelené a nevybarvené je, jak podotkl olaw, důsledkem malého osvětlení.
Nebylo by od věci dát sem fotografii, vaší rostlinky.


pon 06. zář 2010 17:00:29
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Tak nějak. Ono je to někdy tak slabé, že to jako listy vypadá. :lol: :lol: :lol: Tu fotku by to chtělo, ale pravděpodobně to tím světlem bude....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 06. zář 2010 17:06:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Karlos píše:
Obrázek
Obrázek
Tímto narušuju Olawovo území.(echm)

To Karlos: Tak si procházím toto vlákno a koukám na vaše fotky a vedle těch rosnatek okrouhlolistých, to je nějaká evropská tučnice?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 06. zář 2010 17:13:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
Úplně obyčejná P. vulgaris.


pon 06. zář 2010 18:36:02
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masožravé rostliny
P. vulgaris by měla růst někde tady v okolí, na mělnicku s P. bohemica a jejich křížence P. xDostalii. Ještě jsem neobjevil, kde to přesně je, ale chtěl bych nějakou místní lokalitu najít. P. bohemica rostla kdysi i v Čečelicích (kde sídlí Terra koruna), teď už zde prý není, ale kdo ví. Místní usedlíci tvrdí, že tu ještě roste. Já pěstuju zatím akorát P. grandifloru, ale taky bych se k vulgarisce chtěl někdy dostat. Máte fotku? :?: :?: :?:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 06. zář 2010 19:48:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 593 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: