Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:32:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Oranžoví slimáci-HILFEEEE! 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Proto prodávají kryté pasti, kde se dá atrktant s jedem (třeba ten Vanish) a slimák se od tamtud už nedostane. Je fakt, že ježci by to jinak mohli sežrat.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 18. čer 2011 9:43:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Karlos,mě nic jiného nezbývalo,než to poházet kde se dalo,jak už sem psala,byla úplně oranžová zahrada a kolem dokola se stále slízají z luk další a další.Tak sem neviděla jinou možnost.
Dostala sem dnes tip na granule pro psy,že potom jedou jak blázni.Zkusím zakopat misky s granulama a vodou a snad tam nalezou a bude po nich..


sob 18. čer 2011 13:43:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
hanka2 píše:
,byla úplně oranžová zahrada a kolem dokola se stále slízají z luk další a další.

Fuj to je jak v hororu- uplně to vidím :D :shock: No na přednášce v ČOS tvrdila p.Gothardová že lze použít i VANISH myšleno jako prášek na praní .Ale řeč byla o nástrahách ne o posypu zahrady.Jednou jsem někde četla že tyhle bestie jsou hodně žravý a sežerou i vločky -ty v nich pak nabobtnají a no je to jejich konec 8-) ale odzkoušeno to nemám.


sob 18. čer 2011 17:48:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Na nějaké kryté pastičky s granulema Vaniše bych nedal. Vaniš také sypu, ale pokud jich není nasypáno i hustěji, tak nic moc. Že by ty granule nějak vyhledávali to teda ne. Když jsou trochu dál, od jejich cesty tak si jich nevšimnou.


sob 18. čer 2011 20:02:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Právě ten atraktant, který obsahuje je láká a tak jsem přestal vanish sypat k rostlinám, které chci ochránit, protože je to k nim akorát táhlo. Sice je to nejspíš všechny pozabíjelo, ale sem tam si nějaký dřív kousnul orchideje a pak se teprve odslinil k vanishi.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 18. čer 2011 20:08:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 08. lis 2010 23:03:02
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Vloni to byl na chalupe uplny horor, zvedal se mi z toho zaludek. Za cca 1 hodinu vecer jsem posbirala 1 kybl. Muj otec je v tom kyblu zasolil, ja daval prednost varici vode coby rychlejsi smrti prednost. Jen jsem uz pak nemela silu ten mrtvy material vyhazet na kompost. S tema jezkama....zluti spanelsti plzaci jsou velkym probleme prave proto, ze namaji v nasich podminkach prirozeneho predatora, tedy ani jezka. Proste nećhutnaji. Letos se zda byt invaze mensi, mozna je to tim, ze jsem tak uzkostlive sbirala lloni a nestacili naklast vejce. Letos budu preventivne pouzivat Vanishe. I kdyz tam je mi lito, ze za obet padnou i neskodni zahradni hlemyzdi a klasicky cerni plzaci.


sob 18. čer 2011 21:36:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Tak jak loni bylo slimoušů hafo, letos nejsou. Nerada bych to zakřikla, ale našla jsem zatím jen čtyři a několik velkých šneků. Prostě klídek, žádný nervy. Nevím, jestli třeba nevymrzli přes zimu. Prostě je klid.


pon 20. čer 2011 22:43:26
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
Jestli to není tím, že zatím bylo celkem sucho.


úte 21. čer 2011 2:35:13
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
No oni jim daly ty poslední mrazy na sucho. Opravdu jich je letos méně. Množí se proto, že je spoustu neobdělávané a neošetřované půdy. Vyšší traviny jsou pro ně množící ráj. Chce to udržovat čistou zahradu jinak je to jejich semeniště. Bohužel spoustu restituentů se o pozemky nestará byť ze zákona to mají nařízeno leč nikdo to nepostihuje, takže to je ono. Nejen slimáci ale neskutečný nárůst náletových plevelů. Jinak se chystám letos vyzkoušet co jsem četl a sice rozpůlit meloun vyjíst ho lžící a pak celou půlku položit na stinné místu. Prý se tam hromadně stahují a pak je zlikvidovat. Uvidíme, jak to pomůže. To samé byl krtek hajzl. Zkoušel jsem také všechno možné od jedovatých nástrah po psí chlupy a lidské vlasy v chodbičkách, pasti, karbid a nic platné. Potom jsem odělal větrníky z pet lahví a na bambusových tyčkách zapíchal po cca 3-5m od sebe okolo celé zahrady a místy i středem. Vím, není to nic krásného ale každý větřík s tím otáčí a ten hajzlík nemá klid a musím říci, že letos ryje u sousedů ale ke mně se mu nechce.


úte 21. čer 2011 6:25:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. úno 2011 18:22:12
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Oranžoví slimáci-HILFEEEE!
My jsme sypali do krtcich hromadek kocouri trus a máme klid. Tak bud to bylo tema kočičincema, nebo tou malou zahradou, ze se jim to ne platilo s namáhání bojovat. :lol: :lol: :lol: Hana


úte 21. čer 2011 7:29:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: