Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 1:44:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Česká pošta 
Autor Zpráva

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Česká pošta
Klasickým DHL (doručí žluto-červené auto), to vyjde zhruba z německa na 800,- Kombinace DHL a PPL vyjde na nějakých 450-500 a D.post DHL + česká pošta 300-350. Třeba orchids and more posílají kombinací DHL a PPL. Když zásilku doručuje česká pošta, tak to vždy muselo jít přes D.post. Jinak to pošta do rukou nedostane. Na mém předchozím trvalém bydlišti byl problém jak z PPL, tak s poštou. Balíky nedoručovali v termínech, někdy nedoručili vůbec, skoro nikdy nezvonili, rovnou to házeli na spádovou posštu. PPL mně párkrát ztratilo balík úplně. Na nové adrese, kde mám trvalé bydliště zatím bez problému kromě zásilkovny, ta to nechala ležet týden někde na depu, jen tak protože se jim chtělo a bylo mně řečeno, že balík doručí až to bude vhodné pro jejich přepravní kapacity.


pát 13. lis 2020 23:02:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
Z odpovědi na dotaz na PPL, odkud dojdou některé zásilky z Německa: …část zásilek přebíráme my a část Česká pošta, bohužel informace jakým způsobem německý přepravce zásilky rozděluje, nemáme k dispozici. Omlouváme se. ...Ani můj pokus o korespondenci s Němci, ktěří zásilky od některých jihoamerických firem po odbavení papírů přeposílají, mi do věci nevnesl jasno. Ani zřejmě nedokážou, když už zásilku převezme Česká pošta. aby ji převzala jako EMS. Komu Deutsche Post předá zásilku, jestli PPL,DHL či České poště, rozhoduje nejspíš náhoda. Při troše smůly cestují dál 2-3 týdny s ČP.
Dnes překvapení- v pondělí odeslané knihy z Německa došly dnes (středa) s PPL po poledni. Laik žasne, odborník se diví.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 06. led 2021 17:13:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 25. lis 2017 6:36:13
Příspěvky: 376
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio,Vy umíte německy, stálo by možná za pokus, zeptat se přímo u německého DHL na pravidla rozdělování zásilek. Česká pošta neodpoví, PPL neví.


pát 08. led 2021 16:28:16
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Česká pošta
Gabin píše:
Paphio,Vy umíte německy, stálo by možná za pokus, zeptat se přímo u německého DHL na pravidla rozdělování zásilek. Česká pošta neodpoví, PPL neví.


Psal jsem to zde, Záleží jak je zásilka odeslána. Od toho se odvozuje doba doručení


pát 08. led 2021 18:23:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
No to jsem taky pochopil. Jen se mi nepodařilo zjistit, jak to udělat, aby ta naše pošta Česká převzala zásilku jako EMS (byť za vyšší cenu). Němcům se mi to nepodařilo vysvětlit.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 11. led 2021 13:20:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio píše:
No to jsem taky pochopil. Jen se mi nepodařilo zjistit, jak to udělat, aby ta naše pošta Česká převzala zásilku jako EMS (byť za vyšší cenu). Němcům se mi to nepodařilo vysvětlit.


Jsou to konkrétně němečtí prodejci? Nebo o jakého konkrétně prodejce se jedná? U většiny mně nabídli nebo byla možnost si zvolit.


pon 11. led 2021 15:21:39
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 18:08:46
Příspěvky: 270
Příspěvek Re: Česká pošta
Příloha:
Posta.JPG
Posta.JPG [ 85.56 KiB | Zobrazeno 3154 krát ]

:D


pon 11. led 2021 15:26:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
martinmartin píše:
Paphio píše:
No to jsem taky pochopil. Jen se mi nepodařilo zjistit, jak to udělat, aby ta naše pošta Česká převzala zásilku jako EMS (byť za vyšší cenu). Němcům se mi to nepodařilo vysvětlit.


Jsou to konkrétně němečtí prodejci? Nebo o jakého konkrétně prodejce se jedná? U většiny mně nabídli nebo byla možnost si zvolit.

Je tko f.Janke, která přeposílá zásilky od Floralie. Floralia má uzávěrku 20.2. Zásika přišla někdy za 3 dny, někdy za 3 týdny. Už od nich nic nechci.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 11. led 2021 18:57:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio píše:
martinmartin píše:
Paphio píše:
No to jsem taky pochopil. Jen se mi nepodařilo zjistit, jak to udělat, aby ta naše pošta Česká převzala zásilku jako EMS (byť za vyšší cenu). Němcům se mi to nepodařilo vysvětlit.


Jsou to konkrétně němečtí prodejci? Nebo o jakého konkrétně prodejce se jedná? U většiny mně nabídli nebo byla možnost si zvolit.

Je tko f.Janke, která přeposílá zásilky od Floralie. Floralia má uzávěrku 20.2. Zásika přišla někdy za 3 dny, někdy za 3 týdny. Už od nich nic nechci.



Nejsem vševěd, ale zde bych si troufl říct, že bude problém v tom, že volí vždy dopravu "ekonomik" formátu a tudíž pokud má DHL a PPL vhodné kapacity, tak to dojde za tři dny v pohodě, pokud volné kapacity nemají, klidně to nechají ležet a při vhodném místě předají dále. Je tam ve smluvních podmínkách nějaký časový horizont do kdy musí zásilka dojít. Pokud mají kapacity, tak dojde za 2-3 dny jak říkám, ale nic z toho negarantují. U varianty "expres" ty 3 dny garantují. Jenže taková přeprava je pro odesílatele dvojnásobně drahá , z toho vyplývá menší zisk pro přeposílatele a z toho vyplývá menší zisk pro odesílatele. Prioritně u nich žádejte dopravu, kde garantují dodání do 3 pracovních dní a odeslání v pondělí. Pokud tohle negarantují, tak ok ale platba na fakturu, kde si převezmete zboží a když bude na vyhození, tak nedostanou ani euro.


úte 12. led 2021 3:27:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
Nebo o jakého konkrétně prodejce se jedná? U většiny mně nabídli nebo byla možnost si zvolit.[/quote]
Je to f.Janke, která přeposílá zásilky od Floralie. Floralia má uzávěrku 20.2. Zásika přišla někdy za 3 dny, někdy za 3 týdny. Už od nich nic nechci.[/quote]


Nejsem vševěd, ale zde bych si troufl říct, že bude problém v tom, že volí vždy dopravu "ekonomik" formátu a tudíž pokud má DHL a PPL vhodné kapacity, tak to dojde za tři dny v pohodě, pokud volné kapacity nemají, klidně to nechají ležet a při vhodném místě předají dále. Je tam ve smluvních podmínkách nějaký časový horizont do kdy musí zásilka dojít. Pokud mají kapacity, tak dojde za 2-3 dny jak říkám, ale nic z toho negarantují. U varianty "expres" ty 3 dny garantují. Jenže taková přeprava je pro odesílatele dvojnásobně drahá , z toho vyplývá menší zisk pro přeposílatele a z toho vyplývá menší zisk pro odesílatele. Prioritně u nich žádejte dopravu, kde garantují dodání do 3 pracovních dní a odeslání v pondělí. Pokud tohle negarantují, tak ok ale platba na fakturu, kde si převezmete zboží a když bude na vyhození, tak nedostanou ani euro.[/quote]

Mohu jen dodat, že na balíku došlým želvím pochodem byla nálepka PREMIUM.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 12. led 2021 10:51:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: