Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 3:49:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Co takhle vzít rozum do hrsti? 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
drroman: Věřte si čemu chcete, ale také stříkám orchideje proti škůdcům, při tom většinou kvůli přilnutí postřiku používám smáčedlo a žádné mapy na listech nemám. Navíc mám nějak odpozorováno, že takovéhle mapy postřik neudělá. Podle mne jde o stříkání tvrdou vodou, což mi při té návštěvě tenkráte sami říkali a stěžovali si. Nevím, možná mají té dešťovky málo. Jelikož Váš názor je zcela protichůdný a navíc píšete že to víte tak se asi každý bavíme o jiném Arboretu :P


pon 28. bře 2016 15:02:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Jak jsem psal,kdysi jsem se na to ptal. Takže jakou informaci jsem měl takovou jsem poskytl. Mně je to osobně zcela ukradené a nemíním se z někým dohadovat a vyvracet mu jeho názor a přesvědčení. Do toho mně netahejte,na to si najděte někoho jiného komplice. Pokud tato odpověď nestačí,tak máte smolíka. Na dohadování nemám ani čas a ani náladu.

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


pon 28. bře 2016 17:29:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
drroman píše:
ta bílé jsou určitě z postřiků.už jsem se na to kdysi ptal.Postřiky jsou pravidělně.

Také nemám náladu se s Vámi dohadovat. Naučil jsem se v životě nevěřit všemu co mi kdo říká, ale srovnávat si tvrzení s vlastními zkušenostmi a pak si z toho vyvozovat vlastní závěry.
Myslím, že velmi důležité pro toto forum je to, aby se tu objevovaly informace, pokud možno odborné a nikoli domnělé. Právě z tohoto důvodu jsem vyjádřil nesouhlas s Vaším tvrzením založeném pouze na tom co Vám řekli. Ano, je to možná dohadování, nebo spíše diskuse nad původem těch fleků. Pokud je Vám to ale "ukradené" jak píšete tak nevím proč jste vlastně reagoval. Navíc mě ta paní povídala tenkráte úplně něco jiného o původu fleků nežli Vám :P
Mě osobně je také jedno čím v Arboretu zalévají, radši mám ale své kytky bez fleků a bílých map na listech a tak jsem tu pouze chtěl ozřejmit jejich původ. Určitě to dvakrát esteticky nepůsobí.
Z naší diskuse ať si každý udělá závěr sám.


pon 28. bře 2016 19:32:44
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Záruba: Tohle by měl okomentovat uživatel Vocabolo:-) Pod skleníky je skutečně velká nádrž na dešťovku, tu jsem viděl na vlastní oči. Větší část roku používají tedy optimální vodu, ale v létě prý občas dojde(poslední roky asi častěji) a pak nezbývá než zalévat tím co je v kohoutku. Ty mapy ale mohou být vskutku z postřiků. Některé fungicidy opravdu takové skvrny dělají, hlavně typ WP, smáčitelný prášek(většinou jdou setřít prstem). Párkrát jsem tam také byl a jednou měli phalaenopsisy po postřiku a vypadalo to podobně. Také jsem se tehdá ptal proč a řekli mi že je to od fungicidu.
Reverzní osmózu mají v Troji. Tam opravdu jedou stále na vodu top quality.
Pokud chcete vidět fakt neskutečný fleky od vodního kamene, doporučuju návštěvu botanky Masarykovy univerzity. Tam maj pouze vodu z vodovodu.


čtv 31. bře 2016 16:08:14
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Jen tak pro zasmání - na první pohled jsem si přečetla..."perverzní osmoza"...a rozesmála jsem se nahlas. Odpusťte prosím toto odlehčení :-D


čtv 31. bře 2016 16:11:21
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Já už jsem dospěl k názoru, že ty fleky asi nestojí za tu diskusi a její rozsah ať jsou od čehokoliv. Myslím že se to trochu blíží ke kompostu :lol:


čtv 31. bře 2016 16:41:57
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Zaruba: s rozumem v hrsti už to nemá co dělat hm?:-) Já jen abych hájil Brňáky, že se snaží zalévat kvalitně.


čtv 31. bře 2016 17:02:12
Profil ICQ

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Mohu potvrdit, že smáčitelný prášek k postřikům dělá skvrny na listech, měla jsem je na voskovkách po postřiku Mospilanem, ale dost brzo se to smylo, zatímco skvrny od tvrdé vody asi jen tak nejdou rozpustit.


čtv 31. bře 2016 17:28:12
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
Karlos: Že by se z toho nakonec vyklubal konflikt Praha-Brno? :lol: Takhle jsem to až doposud neviděl. Problém je v tom, že já proti Brňákům vůbec nic nemám. Naopak v Brně mám i nějaké kamarády. Nerozděluji lidi na Brňáky, Pražáky nebo snad vesničany?
Všude se najdou dobří i špatní.
A tak jak jsem již napsal, já nechávám fleky u ledu :lol: :lol:


čtv 31. bře 2016 19:17:50
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Co takhle vzít rozum do hrsti?
lipo: Nějak nerozumím pojmu "smáčitelný prášek k postřiku". Já jako smáčedlo používám spíše Lenu na nádobí. Dříve jsem používal jar, ale Lena je prý šetrnější jak k pokožce tak k rostlinám. Fleky komentovat nemohu, protože jsem si to zakázal- jinak se z toho nevyhrabem :lol:


čtv 31. bře 2016 19:22:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: