Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 3:52:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Palmový olej 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Palmový olej
No ano, musím si drbat hlavu, uznávám, je to dost manipulativní, ale ty ohavné značky už vidím i já téměř všude. A vidím, že i tam bude příště holina a rozmarastěný terén.
A to, že souvislé porosty lesa přitahují vodu pochopil ten Francouz, o kterém je Muž, který sázel stromy, tedy i když je nesázel, ale sel.
Nad námi je Chlum, na hraně je pramínek, tedy byl, dokud nevykáceli nad ním smrčinu. Byl tam 34 roků, co tady bydlím. Že netekla voda v létě v tom suchu chápu, ale tady dost na podzim pršelo, a přesto se pramínek neobnovil.
Snad si příroda poradí, snad.
Čtu si knihu Kolaps od Jareda Diamonda. Jestli znáte. Přemnožení a odlesnění. Tak proto to nevidím optimisticky.
A jestli si někdo myslí, že to do tohoto fora nepatří, tak přece i v našich lesích rostou ještě sem tam orchideje a chceme je tam mít.


úte 29. pro 2015 13:17:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Palmový olej
Lidé jako Zelení, Greenpeace apod. nadělali mnoho zla. K výrobě litru bionafty se spálí 2 litry obyčejné nafty. Škody působené pěstováním řepky, cukrové třtiny a olejové palmy na biopaliva (palmový olej pálí v jedné elektrárně v Německu) na přírodě jsou nedozírné. Dokonce jsem slyšel o pokusech spalovat obilí- u nás. O efektivitě slunečních elektráren tady ve střední Evropě není třeba se rozepisovat, pochopí to i chytřejší žák 9. třídy. Pomalu na to přichází i EU- ale velmi pomalu. U nás to bude nadále nesmyslně dotované. Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly...
Nechápu také hysterii proti geneticky modifikovaným plodinám.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 29. pro 2015 16:18:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Palmový olej
Každá doba má své minusy a klady. Za mě, já bych už starý pořádky taky nevracela. Za Služeb jsme si užili dost . Kdo do věci neviděl ,nemůže tušit s jakou vlasovou kosmetikou a chemii se v kadeřnictví pracovalo a za jakých podmínek. Když se někomu přepálily vlasy byla to normálka. Jéje těch průserů co bylo, vždycky se to nějak ukecalo .Vedení ani nezajímal nějaký růst ,znalost jen tržba .Jako OSVČ mám větší svobodu ,někoho začít poslouchat, to by mě dělalo hodně velký problém.
No a něco víc co sem snad patří víc.
Ve Dvoře Králové za komančů přehrada „Les království „ sloužila jako usazovací jímka pro papírny Hostinné a o kousek dál jako stoka barev pro textilky Tiba. Pěkně po proudu až do Jaroměře. Doba byla prostě taková …voda byla barevná ryby nebyly a nebo prazvláštního zjevu.
Tommy s tím odchodem si to rozmysli určitě by se ti stýskalo. Mě teda jo :!:


úte 29. pro 2015 18:15:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Palmový olej
Tommy. Kdo umí tak cibuloviny?
My, staří, alespoň někteří, jsme už takoví zatvrdlí a stýská se nám po mládí, nemáme rádi změny, tak je vidíme jako ohrožení. To tak bylo vždycky, i za latiníků.


úte 29. pro 2015 19:01:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Palmový olej
Karlos píše:
Tydle ty globální problémy pár nadšenců bohužel nezmění, jakkoliv bych si to přál. Je to jako rozejtý vlak. Řešit se to bude jako obvykle po poslední chvíli. Je až neuvěřitelné, jak rychle výrobci nenápadně tento tuk propašovali téměř všude. Svědčí to o jejich naprosté bezpáteřnosti a čistém zaměření na peníze. Dovedu si představit jejich argumenty, jak se musí přizpůsobit trhu. Např. čokoládu na vaření jako cukrář používám na vánoce každoročně a letos čtu u Figaro, že je tam palmový olej. Sáhnu po Orionce a je tam taky. Tradiční české křupky Secalo....... maj ho tam. On je totiž i tam, kde byste ho nečekali.
V businessu není pro dobré úmysly bohužel místo.

Taky jsem toho názoru...ale šíří se povědomí a to je dobře...Např. ve veganské komunitě je přes12 600registrovaných ... Jestli to bude zastaveno včas? Když už hoří celé Borneo? Pochybuju...i přesto už jsem pár petic podepsala.
O tom že palmáč cpou všude... vím asi rok, byla jsem překvapená v čem všem to je..Stravuju se bezlepkově, takže stejně nekupuju všechny ty blbosti... ale i v bezlepkových sušenkách jsem ho jednou objevila... člověk musí pořád číst... a nejlíp vařit si doma..

Vím, sama to nevytrhnu, ale mám alespoň čisté svědomí, že k tomu nepřispívám...


čtv 31. pro 2015 2:29:40
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Palmový olej
Haki: Lidská rasa má v sobě ten zničující faktor. Pokud se nezničí pralesy kvůli olejné palmě, tak se to nejspíš stane z jiného důvodu. Populační expanze, ta šílená množivost, nemůže být přeci bez problémů. Nejlepší co můžeme udělat je uskromnit se, ale vysvětlete to těm chudákům bez vzdělání se skorumpovanou vládou.
Míra má pravdu že začít bychom měli u sebe a doma. Bohužel dopad globálních změn klimatu postihne i nás.
Vegany zrovna moc nemusím, nemám rád jakoukoliv ideologii vytvářející mantinely, i když mantinely jsou potřeba. Já si nemyslím že myšlenky zelených jsou vyloženě špatné. Tady jde prostě o zneužití dobrých myšlenek pro obohacení zmrdů.


čtv 31. pro 2015 11:23:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Palmový olej
Jasný taky mě pár věcí vadí .
Koukala jsem na BOHEMIA CHIPS. Německá firma (jak se to jen mohlo stát) má na trhu 200druhů výrobků. Jen chci říct od letošního roku fritují brambůrky jen na slunečnicovém oleji ale na HOSO Hich olic sunflower oil .Už nemíchají s palmovým olejem. U nás se zbaští 1kg ročně na osobu třeba v USA 8-9kg .Proto jsou v USA cvalíci. Prý (Bohemia) balili ještě do starých obalů kde je ještě udán - směs slunečnicový a palmový olej. Co to udělalo s cenou nevím .Je to moc tučný a nakonec i slaný.
Taky nevím co je na tom pravdy, že se vše přestěhuje do Afriky a tam bude vláda taky souhlasit s palmovými plantážemi. No a tam jsou např.gorily.


čtv 31. pro 2015 11:57:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Palmový olej
Karlos píše:
. Bohužel dopad globálních změn klimatu postihne i nás.
Já si nemyslím že myšlenky zelených jsou vyloženě špatné. Tady jde prostě o zneužití dobrých myšlenek pro obohacení zmrdů.


No, třeba jejich odpor k jaderné energetice také nechápu. Vždyť je to jediné 100% řešení pro omezení skleníkových plynů, tedy CO2. Přes určité úspěchy nemohou různé větrníky a sluneční elektrárny uhelné elektrárny zcela nahradit

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 31. pro 2015 12:20:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Palmový olej
Se Zelenými je to stejné jako s neziskovkami. Fungují jako propaganda pro obchodní a politické zájmy. Členové jsou většinou hodní lidé se zájmem o přírodu ale organizátoři je využívají coby kanonenfutr pro šíření dezinformací. Zrovna už zmíněné GMO- třeba BT plodiny s toxinem z Bacilus thutingiensis. Už v šedesátých letech byla testována použitelnost bacila s asi třetinou toxinu v sušině- v buňkách jsou vidět krystaly bílkovinného toxinu. Myši bez jakýchkoliv následků sežraly svoji váhu bakterií. Řeči o škodlivosti BT plodin byly mnohokrát vyvráceny, ale zelení bez problémů lžou dál. A výsledkem jsou statisíce tun zbytečně užívaných insekticidů. Já jsem loni zkusil samotný B. thuringiensis na jabloně proti obalači ve staré zahradě. Místo skoro 100% červivosti bylo asi 30%. Letos jsem ho nesehnal a po postřiku insekticidem byly výsledky podstatně horší. Asi bacil budu muset pěstovat.


čtv 31. pro 2015 14:14:44
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Palmový olej
Ptala jsem se všech firemníků, co nabízejí techniku, jestli už se vymyslel kombajn, který by při mlácení obilovin nesel semena plevelů se slámou zpátky na pole. Haha, hehe, no to by přece výrobci insekticidů neměli takové zisky. :x


čtv 31. pro 2015 15:50:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: