Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:09:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 řízkování květin 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: řízkování květin
Nehodlám řízkovat růže, ale lagerstroemii, tak jen pro zajímavost sbírám zkušenosti.


čtv 05. lis 2015 15:21:28
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: řízkování květin
orchidejky píše:
Já pěstoval růže z řízků často, je fakt, že první rok po zasazení to vypadalo jako mrtvolka, v druhé sezóně žádná sláva, ale třetí sezona už byla celkem dobrá. Mám tak i růže z kytic, pokud neměla vyštípaná očka. Bydlíme v relativně teplém kraji, takže tu zakořeněné růže prosperují velmi dobře, mnohdy i lím něž růže na podnoži. U růží na podnoži mě rozčiluje, jak potom všude lezou pláňky, to bych vraždil, předloni jsem dal své růže sestře a stálemi tu leze šíper, to je na zbláznění.

Růže kořením pod petkou, uříznu dno a postavím ji na růži tak aby byl spodek alespoň kus pod substrátem víčko odendám a tím otvorem i zalévám. Kořenící přípravky nepoužívám, růži sázím tak aby byla tři očka v zemi a tři očka nad zemí.


Přesně takto jsem to zkoušela a řízek přikořenil dobře, a pak tak nějak seděl a nic a když jsem ho po čase vyrejpla, protože to k ničemu nebylo, měl pár kořínků pod povrchem a vůbec do toho našeho jílu neměl sílu se vedrat. Kdežto na podnoži už třetím rokem jsou nádherné keře. A dotáhnou si vodu z hloubky. Ale je pravda, že podnož někdy proroste. Mám dobrou zkušenost s firmou http://www.ruzepelcovi.cz/, mám od nich už pár let tři sadovky a žádná zatím neprorůstá. Asi kdybych je vykopla, ze zbytků podnože by to chtělo růst, to je vidět, jak ohromnou vitalitu ty podnože mají. :mrgreen:


pát 06. lis 2015 6:51:28
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: řízkování květin
Zdenka píše:
Nehodlám řízkovat růže, ale lagerstroemii, tak jen pro zajímavost sbírám zkušenosti.

No, s lagerstroemií zkušenost nemám, ale na zakořeňování voskovek jsem používala toto https://www.growgarden.cz/potreby-pro-r ... lator.html
Je to husté, dobře drží na stonku a funguje to. ;) Ale pokud budeš kořenit jen pár klacíků, zdaleka to nevyužiješ. Mám tady zbytek, ale jet pro to sem se nevyplatí.


pát 06. lis 2015 7:04:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: