Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 14:04:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 určení neznámých rostlin 
Autor Zpráva

Registrován: pon 23. dub 2012 14:42:58
Příspěvky: 7
Příspěvek určení neznámých rostlin
Zdravím všechny přátele rostlin !
Byl jsem sem přesměrován ze Superfora - Abecedyzahrady, kde jsem hledal odborníka na středozemskou floru.
Moje internetová přítelkyně - amatérská botanička, mi posílá snímky rostlin z Libanonu. Něco společnými silami, nebo s přispěním jiných botanických webů určíme, ale leccos odolává.
Najdu zde někoho, kdo tuto floru zná nebo mi poradí, kde hledat a nebude mu líto minut, které tomu bude věnovat ?
Kromě toho, že by pomohl dobré věci, to může být obohacením i tohoto fora. Děkuji za tipy.Honza39


stř 29. led 2014 16:23:56
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: určení neznámých rostlin
Pokud by se jednalo o orchideje, tak by se tu pomoc myslím najít dala. S ostatními druhy to bude horší. I když jsou zde i rozliční odborníci, takže věřím, že by se to dalo zkusit.
Hezký den
Pavel


stř 29. led 2014 21:45:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: určení neznámých rostlin
honza39 píše:
Zdravím všechny přátele rostlin !
Byl jsem sem přesměrován ze Superfora - Abecedyzahrady, kde jsem hledal odborníka na středozemskou floru.
Moje internetová přítelkyně - amatérská botanička, mi posílá snímky rostlin z Libanonu. Něco společnými silami, nebo s přispěním jiných botanických webů určíme, ale leccos odolává.
Najdu zde někoho, kdo tuto floru zná nebo mi poradí, kde hledat a nebude mu líto minut, které tomu bude věnovat ?
Kromě toho, že by pomohl dobré věci, to může být obohacením i tohoto fora. Děkuji za tipy.Honza39

Hezký den. Váš dotaz mě zaujal zvláštní rétorikou, která mi připomíná, svým stylem, různé podomní prodejce. :D Ne nic ve zlém. Jednoho jsem potkal před místním obchodem, tak se mi to nyní vybavilo. Proč, když chcete určit nějakou rostlinu, sem nedáte fotku s jednoduchým dotazem " Co to je ? " A buď to někdo bude vědět a nebo ne a v tom případě budete muset hledat dál. Jednoduchá věc. Tak s chutí do toho. ;)


čtv 30. led 2014 10:19:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 23. dub 2012 14:42:58
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: určení neznámých rostlin
Přirovnání k podomnímu prodejci poněkud pokulhává - já nikomu nic nenabízím, jen jsem se nejdřív slušně zeptal, abych sem necpal něco, co není zrovna orchidea.
V současnosti čekám, až mi autorka pošle originální snímky, pak se pokusím je sem umístit.


stř 05. úno 2014 17:13:38
Profil

Registrován: pon 23. dub 2012 14:42:58
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: určení neznámých rostlin
Jen zpráva o neznámé rostlině : Autorka snímků neznámé rostliny mi poslala originální snímky, ty se mi podařilo umístit na německé forum ( uvozovky jen proto, aby bylo odděleno ) :"forum.garten-pur.de". Je to velmi zajímavé a podnětné forum, účastníci fora byli velmi vstřícní a ochotní pomoci, přestože museli mít se mnou trpělivost, jak pokud se týká samotného obtížného umístění snímků na foru, tak zčásti i potíží jazykových. Vše však proběhlo úspěšně, rostlina byla správně určena jako Wigandia urens,(syn. W. caracasana ).
Je to strom nebo keř, původem z Mexika, z čeledi brutnákovité - Borraginaceae, s velikými střídavými listy, délka listů uváděna až 60 cm, a krásnými modrofialovými květy, podobnými květům rhododendronů. Jeho mladé větévky a listy jsou pokryty drobnými chloupky, které se při neopatrné manipulaci ( např. když si fotograf chce větévku přiblížit, což se stalo i autorce snímků ) dobře zapichují do prstů a mohou způsobit až i záněty - z toho pochází druhové jméno "urens" = pichlavý n. žahavý. Po odkvětu produkuje tisíce drobných semínek. Pěkné snímky jsou na googlu. Do Libanonu a pravděpodobně i jinam do subtropů byla introdukována právě kvůli její okrasné hodnotě, ale prý léčí i reumatismus a nespavost.
Pokud jste dočetli až sem, děkuji za trpělivost, protože vím, že jsem se vloudil na forum, vyhrazené orchidejím.Ale nejen orchidejemi "živ jest člověk".


Naposledy upravil honza39 dne pát 21. úno 2014 11:38:30, celkově upraveno 1



čtv 20. úno 2014 18:41:07
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: určení neznámých rostlin
A já děkuji za představení nové (pro mne) rostliny, neboť jak píšete, nejen orchidejemi živ jest člověk.


čtv 20. úno 2014 18:53:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: