Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:41:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
 Zkušenosti s prodejci orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Zkušenosti s prodejci orchidejí
Založil jsem toto téma, protože se mi zdá čím dál víc aktuálnější.
Končí letošní sezóna a za sebe můžu říci, že s letošními nákupy moc spokojený nejsem. Vykvetlo dost kytek pod jinými názvy, komunikace s některými firmami vázne, kvalita rostlin se celkově zhoršila a v mnoha případech bývají napadeny škůdci. Někteří dodavatelé už tradičně objednané rostliny nedodávají. Nechci být konkrétní, abych případně svou špatnou zkušenost nezevšeobecňoval a tím na zmíněnou firmu uvrhl špatné světlo, ale zajímaly by mne a možná i ostatní vaše zkušenosti. Nemusí to být jen kritika. Dobré příklady by mohly být inspirací do budoucna.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 20. říj 2013 13:22:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Já musím letos říct, že jsem byl naopak spokojen. Všechny kytky co jsem po různu nakoupil byly v pořádku a dobré kvalitě, takřka bez škůdců. Nicméně to byly vždy rostliny, které jsem si osobně vybíral, nebo mi je vybral někdo jiný. Rostliny zaslané byly pouze od Pokojovky.cz a i tam bylo vše v pořádku. Letošní rok mi přinesl do cesty hodně kytiček o kterých jsem vážně snil, no už si opravdu hodně vybírám, čím posílím sbírku. Nepočítám kytky, které mám v plánu nechat ve skleníku i kdybych měl odejít.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 20. říj 2013 14:48:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Ze začátku jsem přistupovala ke koupi orchidejí rodu Paphiopedilum následně.Nějakých 20-25euro mě nezabije tak si koupím od více prodejců v Německu,třeba to vyjde a třeba některý vykvete podle názvu.Jo ještě si koupím to samé pafíčko u Ching Hua Orchids tam jsem byla vždy spokojená.Ale ouha… :roll: proč dělám takovýhle koniny.Proč budu mít doma víc kytek nebo i to co nechci v podobě hybridů a sečtená cena?Navíc v Německu nestojí o nějaké vyřešení problému nebo nedej bože trochu odškodnění,když se občas něco nepovede .Snad můžeme věřit že všichni prodejci v Německu nejsou stejní.Pak přišla příležitost koupit si pafíčka v USA.No pár orchideářů mě varovalo že kytky nepříjdou v pořádku.Není to pravda pafíčka vždy měli kořeny a byli v dobrém stavu .Ani jedno neumřelo –tedy zatím ,ale to už by bylo mojí vinou.Pravda mnohdy to není za cenu jak v Německu, ale budu mít to co chci a tomu u Orchid Inn věřím. Taky nemusím mít hned vše. Koupím si pěknou kytku a příští rok je zase příležitost.Nespěchám.Tohle je ale na každém z nás …
Ještě je mě záhadou proč skoro všechny Stanhopeje které mám koupený od prodejců nakonec vykvely u mě jinak.I když může se stát ale v ten moment člověk posuzuje snahu prodávající strany o nějakou nápravu. ;)


ned 20. říj 2013 14:51:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Nakupuji pouze z Pokojovek a nebo Lukscheiter a nebo přímo od pěstitele. U všech jmenovaných se mi stalo , že byla některá rostlina bez kořenů a buď jsem ji dlouho zachraňovala a nebo prostě odešla. Vím , že nedávám horentní částky jako jiní , ale i 350Kč za rostlinu je dost a pak to mrzí. Jednou jsem napsala pěstiteli o dvou špatných rostlinách ze třech a ani se nenamahal odpovědět, prostě kšeft je kšeft :cry: Takže riziko je vždy...akorát mně mrzí , že u jednoho dodavatele jsem byla vždy moc spokojená a v poslední době se to už párkrát také nepovedlo. Je pravda ,abych byla spravedlivá tak je to menšina , ale nakonec peníze musím vydělat, tak bych za ně chtěla odpovídající kvalitu, ale poslední dobou je to všude spíš o kvantitě.... :roll:


ned 20. říj 2013 16:10:38
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
radzak píše:
Založil jsem toto téma, protože se mi zdá čím dál víc aktuálnější.
Končí letošní sezóna a za sebe můžu říci, že s letošními nákupy moc spokojený nejsem. Vykvetlo dost kytek pod jinými názvy, komunikace s některými firmami vázne, kvalita rostlin se celkově zhoršila a v mnoha případech bývají napadeny škůdci. Někteří dodavatelé už tradičně objednané rostliny nedodávají. Nechci být konkrétní, abych případně svou špatnou zkušenost nezevšeobecňoval a tím na zmíněnou firmu uvrhl špatné světlo, ale zajímaly by mne a možná i ostatní vaše zkušenosti. Nemusí to být jen kritika. Dobré příklady by mohly být inspirací do budoucna.


Já kupoval několikrát z Německa od Schwerterorchidea a musím říct ze skvele . Vše došlo skvěle zabalené i za chladných období a zdravé a vše roste. Ceny od 6 do 25 eur. Vždy to bylo rychle a bez problému. Už jsem od nich bral asi třikrát. U nás Lukcheiter , měl co jsem si objednal,ale kvalita .... No, rostlo to a po určitě době byly rostliny ke koukani . Ostatní materiál výstavy, tak jak ostatní tady.


ned 20. říj 2013 17:35:26
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
když to vezmu jmenovitě jen za letošní rok, tak
- p. Kacerovský z Pokojovek - super kytky, perfektní komunikace
- Lukscheiter - kvalita kytek otřesná a to co jsem viděla nedávno u kamarádky byla tragédie, mrtvá Ascocenda a polomrtvé Dendrobium, ale na reklamaci zareagoval bez řečí a poslal nové kvalitní rostliny
- Elsner orchideen - perfektní kvalita, komunikace, rychlost dodání, jen v jednom případě vykvetlo něco jiného
- Orchid&More - tři objednané kytky, jedna dobrá, druhá diskutabilní, třetí katastrofa (Cleisocentron jste tu viděli). Na reklamační email nezareagovali ani po několika urgencích, dělají mrtvého brouka
- Radzak - perfektní kytky, skvělá domluva (i přestože jsem mu to v jednom případě nechtěně zkomplikovala)
- p. Ryšavý - skvělé ceny, kvalita diskutabilní, dělí na příliš malé oddělky, dost často jedna pahlíza
- p. Gothradová - perfektní kytky, dobrá komunikace

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 20. říj 2013 19:24:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Ja som dosť nemilo prekvapená momentálne, lebo mi ide kvitnúť údajné red, ale červené rozhodne nie je. Teším sa z kvetu tak či tak, ale po roku a pol čakania to zamrzí. Je od Nemcov. Sama za seba môžem spomenúť pozitívnu skúsenosť s rastlinami od Wichmanna. Síce zatial nekvitli, je to dosť čerstvé, ale majú sa k svetu a prosperujú, sú silné a prišli bez škodcov a pre mňa velké pozitívum, že boli dobre zapestované v kôre, nie v čistom zdusenom rašeliníku ako zvyknú často dodávať iní Nemci. Nebolo ich treba ani presádzať.


pát 25. říj 2013 23:03:13
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Nevíte prosím někdo ,opět se nemohu domluvit s panem Kacerovským, před měsícem jsem objednávala, nereagoval, po telefonické domluvě slíbil poslat až skončí výstava. Výstava už skončila, tak jsem se nyní připomenula a opět nic. Na jejich webovkách jsou naposledy přidané orchideje v únoru, od té doby mrtvo. Nechci stále telefonovat ...už mi to přijde hloupé, tak pokud by jste někdo věděl něco bližšího..děkuji Eva ;)


pát 03. dub 2015 13:14:30
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Před týdnem mi přišel balíček s klipsama na chytání voskovek, ale taky to chvíli trvalo. :evil: Takže tehdy byl v Táboře.


pát 03. dub 2015 17:02:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. črc 2014 20:10:27
Příspěvky: 128
Bydliště: Zvolen, SR
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
tiez uz mesiac cakam na pokojovky a nic..je tam mrtvo


pát 03. dub 2015 17:16:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron