Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:59:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
 Zkušenosti s prodejci orchidejí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Ludo má jak kuru v různých velikostech, tak míchané substráty na pafíčka, mix s korkem, apod. Je možné se domluvit a přivézt i určité množství na Živou exotiku nebo si zajet k němu. Rád Vám vše předvede......Věra


úte 21. dub 2015 6:11:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Psal jsem mu už několik mailů ,na všechny adresy,proste nic.
Kvetinka píše:
Lukscheiter komunikuje opozdene. Bud po tyzdni sa ozval alebo po dvoch dňoch. Dosť často ho otravujem. Skúste ešte raz napísať.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 22. dub 2015 22:20:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 07. čer 2014 14:32:58
Příspěvky: 87
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Já jsem také pořad bez odpovědi. I kdyby měl někde nějakou výstavu, tak e-maily snad vyřizovat musí i kdyby jednou za pár dní. Já už čekám dva týdny :(


čtv 23. dub 2015 4:58:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Nevím jak s emailem,ale zprávy co byly zapsané na jeho www. stránkách jsem všechny minulé pondělí napsala.....Věra


čtv 23. dub 2015 5:59:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
eleonen píše:
Já jsem také pořad bez odpovědi. I kdyby měl někde nějakou výstavu, tak e-maily snad vyřizovat musí i kdyby jednou za pár dní. Já už čekám dva týdny :(

Eleonen má na svých stránkách telefon , tak mu zavolej , já se vždy dovolala...Eva


čtv 23. dub 2015 8:00:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
zaruba píše:
O víkendu mám jet s orchideáři do Mnichova do Orchids&more. Nikdy jsem tam ještě nebyl tak jsem zvědavý co si přivezu.

Nemáte někdo zkušenost do jaké míry je tato firma solidní co se týče správného uvádění nabízených druhů?


Tak to ti Miloši přeju štastnou ruku při výběru .V Evropě se výsevy skoro nedělají(jen snad Bauch) Všichni v Německu kupují od Asijců a následně dopěstují a tam může přijít překvapení . Tvoje myšlenka cituji:
zaruba píše:
Pro mně je ale důležité u většiny svých sbírkových rostlin, abych věděl, že tento druh roste, nebo alespoň rostl tam a tam a stvořila ho příroda.
není možná, mluvím za pafíčkáře se špatnou zkušeností v O+M. Třeba jsem jediná.


stř 27. črc 2016 16:30:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Haki: Díky za příspěvek, takže asi za moc solidní je nepovažuješ. Tohle má být sice nějaká soukromá návštěva přes pána který zná majitele. Tak se uvidí jestli pro nás budou mít něco extra. Pokud to ale bude mrňous tak záměna může být poznat třeba až za několik let. Co s tím ale nadělám -třeba si nic nepřivezu.
Myslím, že to ale spletou spíše v té Asii. Popisoval jsem to u těch Psychoušů od Kacerovského. Pro zákazníka je ale jedno kde to spletou protože výsledek je stejný. Nakonec to co nakupuje p, Kacerovský pochází také s Asie.
Citace je dobrá: Jinými slovy jsem tím myslel, že se snažím mít druhy čisté, nekřížené. To že se to občas nepovede a člověk zjistí že má něco jiného než chtěl se stane. Už proto také nemám moc v lásce tu hybridizaci- což sis už asi všimla :P Přináší to další možnosti pro nepoctivé prodejce podvádět zákazníky. Také už jsem se napálil s několika orchidejemi.
Jistý si mohu být pouze u toho co jsem si dovezl. Na Google najdu i strom z kterého rostlina pochází- tedy pokud tam ještě stojí.
To jsou pro mne opravdové klenoty :P


stř 27. črc 2016 18:13:42
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Příloha:
P1190409.JPG
P1190409.JPG [ 85.09 KiB | Zobrazeno 4650 krát ]
Tak nakonec jsem něco botaniky objednal v Orchids&More a dneska to přišlo. Co se týče kvality a velikosti rostlin tak jsem spokojený i když z těch korků to vydolovat nebude úplně jednoduché. Dva vzorky jsou dokonce na nějakých dřevech která vypadají jako staré nařezané plaňky z plotu :P Cena je také docela dobrá. Myslím ale, že minimálně rok bude trvat než ty kytky zakoření po přesazení. Prodávat to na těch lisovanejch korkovejch blocích mi nepřipadá jako nejšťastnější řešení- co se dá ale dělat.
Měl jsem obavu, že rostlinky budou malé, protože byly některé druhy objednané jako mladé rostliny. To se naštěstí nepotvrdilo a doufám, že i druhově to bude sedět. Největší pinďata jsou pořád ty vylahvený psychouši :lol:


stř 24. srp 2016 22:22:33
Profil

Registrován: pon 08. úno 2016 22:10:29
Příspěvky: 131
Bydliště: od Prahy na ssv
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Takhle ty rostlinky vypadají velmi pěkně :-)


čtv 25. srp 2016 7:29:01
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zkušenosti s prodejci orchidejí
Vzhledem k velikosti nebyly ani nijak drahé. Cena 10 - 16Euro za kus mi připadá přijatelná. Mile mne překvapilo, že platba probíhá až po vybalení rostlin vloženou fakturou. Prý důvěřují svým zákazníkům- to je myslím ojedinělý přístup.


čtv 25. srp 2016 9:20:43
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: