Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 3:34:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Kuličky v substrátu 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Kuličky v substrátu
Omlouvám se za nové téma, ale fakt jsem nevěděla, kam můj dotaz strčit.
Dostala jsem od kamarádky Restrepii trichoglossu. Ona si s ní neví rady. Za téměř rok, co ji má, nevyrostl jediný lísteček, naopak některé odcházely, o květu ani nemluvě. Listy jsou pevné, ale matné, jako bez lesku, dost flekatých a žlutých. Zasazená byla v rašeliníku, v tom problém nevidím, pěstuju svoje taky tak.
Kytku jsem vyklopila z květináče, kořeny jsou dobré, obrala jsem špatné lupení, očistila a pak jsem si všimla v substrátu něčeho podivného. Našla jsem tam šest kuliček, zelené barvy, velikosti malého hrášku. Nejprve jsem si myslela, že jsou to nějaká vajíčka, protože špatně vidím nasadila jsem brýle a začala jsem zkoumat. Dvě kuličky byly dokonale kulaté, další čtyři různě mírně promáčklé. Protože jsem netušila co to je, jednu jsem na igelitu rozmáčkla. Vystříkla z toho nějaká modrá tekutina, kulička se nerozpadla, jen promáčkla a praskla. Přijde mi to jako plastové nebo něco podobného, první co mě napadlo, jako miniaturní kuličky na paintball. Nikdy jsem nic podobného neviděla.
Kytka pochází z OB v Praze, koupená loni od Peruflory, ti balí kořeny bez substrátu do alobalu, od nich to být nemohlo. Kamarádka tvrdí, že taky neví co to je, nic podobného nezná.
Tak se ptám jestli vás nenapadá, co by to mohlo být? A máte pocit, že by to mohlo způsobovat špatný stav rostliny? Napadlo mě, že pokud to je nějaká chemie a je to tam delší dobu, mohlo se to postupně uvolňovat a rostlina to sála kořeny. Díky za odpovědi

Tři z šesti kuliček
ObrázekObrázekObrázek

Kořeny
Obrázek

Rostlina po přesazení
Obrázek

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 19. srp 2013 23:23:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kuličky v substrátu
Vypadá to jako vajíčko Vetřelce. :lol:

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 20. srp 2013 6:19:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Kuličky v substrátu
Má to sice jinou barvu, ale připomíná mi to Osmocote, to je obalený pryskyřicí, aby se to postupně uvolňovalo. Tak třeba něco podobnýho? To ja fakt zajímavý :shock:


úte 20. srp 2013 7:41:47
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron