Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 9:42:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 100 + 1 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
Karlosi,nevím,které střevičníky máte na mysli... :?:

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 24. lis 2012 18:25:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: 100 + 1
Je to ta druhá fotka -web.paph.Leeanum.jpg ukážu svoje poupata(bacha není to vše) a můj brloh :) je teda fakt že se kloní ke světlu-tyhle nepřisvětluju.Když jsem měla ještě(zelenolistý velkokvětý) doma na jižním okně v zimě a v létě venku není přisvětlování ani třeba.Indukcí je pokles teplot.Zase fakt že mě i v zimě rostli.No nejsou nic moc protože jsem je trochu drsněji rozdělila .Ve snaze mít zálohu.


Přílohy:
paph..jpg
paph..jpg [ 193.18 KiB | Zobrazeno 3437 krát ]
sob 24. lis 2012 18:48:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
Jestli jde o tu ranní fotku,tak ta je focená na stole,a natočená tak,aby bylo vidět,že jde o identickou kytku s tou únorovou.
Jinak-je to jednoduchý hybrid na pěstování,dva měsíce byl venku.Ale je první... :mrgreen:
Ovšem- není to žádný louda,od rána zase o kus povyskočil... :shock: 8-)


Přílohy:
web.p.leeanum.jpg
web.p.leeanum.jpg [ 96.43 KiB | Zobrazeno 3422 krát ]

_________________
www.orchids.webnode.cz
sob 24. lis 2012 19:03:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: 100 + 1
Těším se na květ,ta rostlina je ukázková


sob 24. lis 2012 20:00:11
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: 100 + 1
marťan píše:
Ať to pročítám křížem krážem,o prodojeném substrátu píšete jenom vy... :shock: :roll:
A že jste slevil z několika desítek let na let pět-no,toho si budu muset považovat... :mrgreen:
O paphiopedilech jste sám prohlásil,že vám moc nejdou,tak já dám raději na pěstitele typu Paphia-když dovolíte... :roll:
P.S...neustále a pořád dokola zdůrazňuji,že se nejedná o mé vlastní zkušenosti.Připadá mi až neuvěřitelné,že to někdo pořád dokola neustále ignoruje... :(

"
Slevil, protože je to nejzažší mez, kdy ty zkušenosti budou již Vaše. Já se také necpu do Paphiopedil ale uvádíte další, z kterými mám velice bohaté zkušenosti a vlastní. Prozatím tady dáváte rady ale vyčtené ne svoje a to samé je o substrátech a je jedno, že uvádíte, že jste je četl. Pokud byste ty rostliny dělal alespoň těch pět let dá se něco povídat o nějakých zkušenostech. Vesměs každý ví, že téměř dva roky jsou rostliny úspěchem toho, od koho je máte včetně květů a teprve potom můžete hovořit o svých úspěších. Od začátku tady tvrdím a nejen na tomto vlákně, že si musí každý najít ten svůj substrát na svoje prostředí. Leč mnoho zkušeností s mokrem mám nejen já. Navíc znám lidi, kteří jsou PÁNI PAFÍKÁŔI a byť je nedělám, tak díky nim o nich dost vím. Kdybych chtěl, tak mi dělat problémy nebudou, protože jich pár mám a jdou docela dobře ale prostě se mi nelíbí a nejsou moje krevní skupina jako například Restrepie a další mrňky což ale neznamená, že o nich nic nevím. Když sem něco dávám, tak vím, o čem píšu z vlastní zkušenosti a ne z knížek a v tom je mezi námi veliký rozdíl. Nikdo na Vás neútočí ale přečtěte si svoje mnohé reakce na p.Hegera, Karlose, tommyho a pod a zamyslete se. Souhlasím, že každý jdeme svou cestou ale nikdo tady neprotěžuje jen a jen svou metodu a k tomu ještě vyčtenou. Také jsem viděl soukromou překrásnou sbírku orchidejí z Ameriky, kdy člověk padá na prdel ale bylo to z Floridy a ten človíček to měl na záhonech a volně vyvázané a narostlé na stromech. Jeho rady pěstování se ale tudíž podstatně liší od našich podmínek. Také jsem viděl zkušené pěstitele, kteří si kupovali nové a nové rostliny stejného druhu aby zastřeli. že jim prostě některé nejdou, viděl jsem už dost věcí a dobrý pěstitel se netají ani se svými neúspěchy. Jak jsem již psal, toto vlákno není a nebylo o tom, že by Vás někdo lámal nebo k něčemu nutil. Byly zde vyřčeny jen názory a upozornění na různá úskalí, které nese Váš způsob. Nicméně stále platí, že až to budou Vaše zkušenosti a rostliny budou prosperovat tak budu první, který před Vámi smekne a věřte, že to udělám, i pokud Vám to nevyjde ale budete schopen to přiznat. V každém případě Vám ty úspěchy přeji, protože tyto kytky jsou nádherné.


ned 25. lis 2012 11:07:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
Já jsem na začátku svého pěstování dal výhradně na informace získané tady na fóru.
Na základě toho jsem zasadil své kytky (phragmipedia) podle návodu jednoho místního,opravdu zkušeného pěstitele.
A po půl roce jsem jich musel 20 přesadit,protože jsem si zjistil,že je to špatně,květy nedokvétaly,nebo byly deformované.
Byla to jen a jen moje chyba,měl jsem se snažit získat více informací už od začátku, a nespoléhat se na jeden zdroj,byť velmi zkušený.
Od té doby jsem velmi opatrný na to,co se kde říká a píše,a snažím se získat informace nejen tady,ale i od uznávaných světových kapacit.
A co se týče té slušnosti-na sarkasmus jsem použil zase sarkasmus,na slušnost slušnost.
Je zábavné poslouchat rady o slušnosti od člověka,který dokáže veřejně pozurážet svou kolegyni pěstitelku kvůli oddělku kytky.
To zase mně hlava nebere,a s někým takovým já diskutovat nemohu... :cry:

_________________
www.orchids.webnode.cz


pon 26. lis 2012 8:35:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: 100 + 1
Přátelé, kamarádi,
dlouho jsem tuto diskuzi pozoroval jen z povzdálí a nezasahoval do ní, byť mě několikrát svrběla ruka. Nyní už ale nečinně přihlížet nemůžu :( . Navrhuji okamžitě a bezodkladně složit zbraně a dál se k tématu (vlastně mimo téma) už nevyjadřovat! Vaše poslední příspěvky již neobsahují nic, co by se vázalo k problematice pěstování orchidejí, ale pouze rozebírají kdo, co, komu, kdy a jak řekl, co jinému nebylo po chuti. Zdržte se prosím pro příště jakéhokoliv hodnocení dalších členů fóra. Nikdy z toho nic dobrého nevzešlo a nepočítám, že by se v tomto ohledu do budoucna něco změnilo.
Děkuji a přeji hezký den
Pavel


pon 26. lis 2012 9:03:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: 100 + 1
Pavle nebojte, reakce nemá cenu. Přesně jak to udělal tommy. Nemá cenu reagovat na to, kde se kladem stanou převrácené hodnoty.


pon 26. lis 2012 13:38:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: 100 + 1
Pavel: Já čekal napomenutí už dlouho!:-) Vlastně už ve vláknu o bulbofylech.


pon 26. lis 2012 18:00:48
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: