Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 7:52:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
 100 + 1 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: 100 + 1
marťan píše:
Evo,klidně přijeď... :mrgreen:

děkuji za pozvání, určitě přijedu. Ale necháme to na jaro, je to trochu z ruky. A pak podám referát, jak ti to roste. ;)


pát 23. lis 2012 22:59:12
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
Evo,to pozvání samozřejmě platí trvale.... :!: :P
Jenom k dokreslení - kdo pěstuje tropické orchideje z rovníkové oblasti v místnosti,kde je laguna 28-30 o C teplé vody o objemu 25 metrů krychlových (bazén),kde je teplota a vlhkost vzduch přesně kopírována podle tropického pralesa?Kde jedou větráky celý den a někdy celou noc,kde v létě nevystoupí teplota nad 32 st.C a v zimě neklesne ve dne pod 25 a v noci pod 18 oC?Kde je vlhkost 90 %RV ve dne a 60 %RV v noci...?Kde jsou okna na východ,a když je třeba,tak se svítí... :?:
Jestli to takhle někdo pěstuje,měl bych pár technických dotazů,např. jakou plachtou na noc zatahovat bazén apod.... :mrgreen:
Nicméně-celá filozofie samozřejmě platí i pro intermediální a cool zónu,kterou má doma skoro každý a téměř grátis... 8-)
P.S...nemluvím o sklenících,nemám žádnou zkušenost.

_________________
www.orchids.webnode.cz


pát 23. lis 2012 23:16:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 02. kvě 2012 7:26:43
Příspěvky: 222
Bydliště: Manchester, Lancashire
Příspěvek Re: 100 + 1
Míra píše:
Karlosi nemá cenu cokoliv vysvětlovat, protože není nad vlastní zkušenost. Nechci nikomu stranit ale víme, jak to chodí a prostě jsou jedinci, kteří pokud nenarazí hubou do zdi tak budou stále trvat na svém, že ta zeď je z pěnové hmoty. Je naprosto bezpředmětné plýtvat místem na diskusi, protože marťan má své přesvědčení, z kterého prostě neustoupí ani o krok byť se nezakládá na jeho zkušenostech. Nechme ho tedy ty zkušenosti získat.


Ja si nemyslim, ze je to zbytocne plytvanie. mne takato diskusia vela dava, urcite viac, ako 20 prispevkov pod fotografiou ''nadherne'' atd.. Ja nemam skusenosti aby som sa priklonil n na jednu ci druhu stranu, ale myslim, ze kazdy moze mat pravdu ciastocne a fakt sa uvidi casom, ako to pokracuje a ako sa takto dari orchidkam. snad sa ovysledky martan podeli ci uz budu dobre alebo zle.

_________________
Na reči ma fascinuje to množstvo výrazov pre veci, ktoré neexistujú. Napríklad pravda, sloboda, spravodlivosť,...


pát 23. lis 2012 23:54:39
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: 100 + 1
Tady je opravdu těžké říct, zda se jedná o špatné pěstování, či ne. Je to stoprocentně individuální. Ať chcete nebo ne, nedosáhnete v bytě toho, čeho se dá dosáhnout při letnění nebo při celoročním pěstování venku pod širým nebem a vůbec při růstu rostlin na přirozeném stanovišti.

Málokdo znás viděl tropické rostliny takzvaně in situ a podle internetu se to opravdu nedá odhadnout (jak popisoval Tommy, že kopec od kopce jsou podmínky výrazně odlišné). Já osobně na žádné výpravě nebyl a tak také čerpám z knih a třeba již mnou zmiňovaný pan Ježek píše, že v hustém deštném pralese dvakrát mnoho orchidejí neroste. Zda je to kvůli přílišnému množství srážek nebo nedostatku světla, to se nezmiňuje, ale píše, že nejvíce rostlin nalezl na otevřených plání, na okrajích lesa či na osamocených velikánech. Věřím, že podíl vody je zde stejný, vysychací cyklus ale podstatně jiný.

Marťanův způsob pěstování neodsuzuji, jak bych mohl, ani na to nemám právo, ale v mých podmínkách je jaksi nevhodný, protože bych musel bydlet buď na Madeiře a nebo v oblastech, kde teploty neklesají pod patnáct stupňů a já bych je nemusel pěstovat za sklem. Díky uzavřenému a malému prostoru se nedostává potřebného čerstvého vzduchu a na rostlinách je to hned znát. Ventilátor neventilátor, když prostě mrzne, tak okno neotevřu. Mimochodem, na Madeiře si mohou dovolit pěstovat Pescatorey zatopené do půli květináčů ve vodě a tady by dopadly více než bledě.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 24. lis 2012 1:53:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
to olaw-souhlasím,i jeden jediný strom v lese poskytuje různé podmínky-na severní straně jsou mechy,na jižní nee.V hustém tropické pralese rostou obrovské trsy orchidejí epifytně na vrcholcích stromů,a člověk je uvidí až tehdy,když se koruna pod jejich tíhou zlomí a padne na zem.
Nikomu neříkám,že to má pěstovat jako já.K tomu by také musel přemýšlet,jako já.Ani nemíním dělat vědecké práce,či kopírovat knihy,ve kterých se o tom píše.
Budu prostě i nadále ukazovat orchideje,které budou nakvétat.
Dole na fotce je můj první střevičník-P.Leeanum,koupený v lednu tohoto roku, a fotka květu z počátku února.
Na dnešní fotce téže rostliny (list vlevo dole je identický-nekrotická rýha uprostřed) jsou vidět dvě nakvetlé růžice.Jestli tam někdo vidí květináč plný shnilých kořenů,nebo jestli tvrdí,že shnijou za pět let-to je mi opravdu jedno... :roll:
Já za sebe mohu říct,že tato orchidej rostla tak,jak jsem si přál,a nevidím důvod,aby ji další nenásledovaly.A když nevykvetou,budu hledat chybu a snažit se ji napravit.Rozhodně odmítám cestu pokusů a omylů,na to je mi těch kytek příliš líto,mám málo času-a hlavně mám k dispozici návody,jak se to dá dělat dobře,včetně techniky,která je pro takové pěstování nezbytná.


Přílohy:
web.paph.Leeanum.jpg
web.paph.Leeanum.jpg [ 110.75 KiB | Zobrazeno 2881 krát ]
web.paph.Leeanum.jpg
web.paph.Leeanum.jpg [ 89.49 KiB | Zobrazeno 2881 krát ]

_________________
www.orchids.webnode.cz
sob 24. lis 2012 6:41:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: 100 + 1
marťan píše:
Evo,to pozvání samozřejmě platí trvale.... :!: :P
Jenom k dokreslení - kdo pěstuje tropické orchideje z rovníkové oblasti v místnosti,kde je laguna 28-30 o C teplé vody o objemu 25 metrů krychlových (bazén),kde je teplota a vlhkost vzduch přesně kopírována podle tropického pralesa?Kde jedou větráky celý den a někdy celou noc,kde v létě nevystoupí teplota nad 32 st.C a v zimě neklesne ve dne pod 25 a v noci pod 18 oC?Kde je vlhkost 90 %RV ve dne a 60 %RV v noci...?Kde jsou okna na východ,a když je třeba,tak se svítí... :?:
Jestli to takhle někdo pěstuje,měl bych pár technických dotazů,např. jakou plachtou na noc zatahovat bazén apod.... :mrgreen:
Nicméně-celá filozofie samozřejmě platí i pro intermediální a cool zónu,kterou má doma skoro každý a téměř grátis... 8-)
P.S...nemluvím o sklenících,nemám žádnou zkušenost.


A světlo- mnoho kW, zvláště přes zimní půlrok...A moje D. spectabile přírodou předepsané podmínky nemá, a přesto razí asi 40 květů.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 24. lis 2012 9:01:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
to Paphio,moje kytky také nemají 100% přírodní podmínky.Je to o umění možného,ve Vašem případě ještě o UMĚNÍ pěstovat orchideje i mimo jejich optimum... 8-)
P.S...na východě a západě teď svítím cca 14 hod. denně.Jestli to nebude stačit k indukci,přidám další zdroje.To musím vyzkoušet,luxmetr zatím nepoužívám.

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 24. lis 2012 9:21:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: 100 + 1
Mě spíš vadí, že marťana baví mít odlišný, často až opačný názor a být origo..... o tom to jeho pěstování, nebo spíš jeho prezentace je. Tak to dělá většina alternativistů. Ať si klidně zkouší, v tom nic špatného nevidím, ale v tom srovnávání s přírodou je prostě mimo. Kdyby napsal: "Zajímá mě jak to poroste v mokrém, i za cenu ztrát", napíšu mu že se to obecně nedoporučuje, ale v zásadě bych nic nenamítal, však ať si každej zkouší se svýma nakoupenýma kytkama co chce, příkladem může být Petr Turecký hm. Jenže on to tu prezentuje jako jakési know how, vycházející z pochopení přírodních zákonitostí(vyšší level) a stále prosazuje svou, naprosto neprůstřelně. Fotky má ale parádní!


sob 24. lis 2012 12:45:39
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: 100 + 1
Karlosi,jakmile někdo začně vynášet soudy o tom,jaký je ten druhý- je po diskusi.
Ale dobrá,řeknu Vám,proč to chci dělat jinak.
Můžete za to Vy, a Vaše prezentace zavirovaných orchidejí... :|
Takhle já to určitě dělat nechci,a tak hledám alternativy... :mrgreen:
Jinak jsem totiž velmi konzervativní člověk... :ugeek:

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 24. lis 2012 13:55:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: 100 + 1
EvaJ píše:
mě by zajímalo, tak se jak se vzájemně navštěvujeme a tedy víme, kdo v jakých podmínkách a substrátech pěstuje, kdo byl na návštěvě u marťana, že ví, že má substrát takový a makový, který je prodojený atd.
Každý máme svůj způsob a podmínky, v kterých pěstujeme více či méně úspěšně. Ale nikdy se tady nikdo tak nezatracoval jako marťan. Že by proto, že si trvá na svém a nechce přebrat praktiky všeobecně používané ?
Já bych nejdřív chtěla vidět ty podmínky a pak bych teprve vyslovovala nějaké moje soudy.
Vůbec se nedivím, že někteří přestali na fórum psát svoje příspěvky, to, co zkouší, jak jim co roste či neroste a píšeme si SZ nebo maily. Většina z nich totiž nechce být na pranýři, že si dovolili zkusit něco, co nepraktikují jiní.

Velmi souhlasím... :cry:


sob 24. lis 2012 14:09:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: