Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 1:00:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Radek mi vnuknul svým tématem myšlenku, že nejsou jen orchideje, se kterými je člověk spokojen a Ráthovsky si nad nimi chrochtá. :lol:
Jsou i ty, které člověka rozčilují, třeba tím, že jsou absolutní nekvět a nebo to je s nimi růstově na houpačce a nebavím se o kytkách, které si člověk přinesl domů a hned chcíply z důvodu pěstitelské chyby nebo nekvalitní rostlinou už od prodejce. Myslím tím rostliny, které člověk už několik let přemlouvá, aby vykvetly a nebo aby vůbec rostly.
Mezi ty mé patří bezesporu Catasetinae. Tato celá skupina je pro mě začarovaná. Již několik let se tu snažím vychytat Catasetum pilatum a je to s ním opravdu na té houpačce. Cycnochesy šly do háje rychle.
Další je Eria javanica. Tahle kytka mi po asi pěti letech poprvé jde na květ, ale z ničeho nic zflekatěla, že se ji budu stydět vyfotit. :lol: :lol:
Další je Coelogyne dayana. U ní je to nejspíš tím, že nemám možnost ji mít v teple. No, možnost by byla, ale to zase hrozně usychá, ať zalévám jak chci.
Druhou skupinou jsou Bulbophylla, to je pro mě absolutní nekvět. Rostou parádně, ale květy se neobjevují a neobjevují a neobjevují.

Tak tyhle kytky mě teda čílí. :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 12. čer 2012 19:35:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Tak to já mám oncidium sphacelatum (možná). Ta kytka roste jak hloupá, ale květ jsem ještě neviděla. Jednu z nich už mám v samozavlažovacím truhlíku, protože se jinam nevejde. A nekvete a nekvete...


úte 12. čer 2012 19:55:41
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Zdenka píše:
Tak to já mám oncidium sphacelatum (možná). Ta kytka roste jak hloupá, ale květ jsem ještě neviděla. Jednu z nich už mám v samozavlažovacím truhlíku, protože se jinam nevejde. A nekvete a nekvete...

Jo, tak to jsme na tom stejně. :lol: :lol: :lol: Rostlina jak tele a květy jsem ještě nikdy neviděl. :twisted: :evil: :evil: :evil:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 12. čer 2012 19:58:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Když pominu všechny rostliny, které jsem zničil nebo poškodil svou vlastní blbostí, tak první která mne napadá je Otoglossum coronarium. Ne, že by rostlina nerostla, ale tak pomalu, až mám pocit, že původní velikosti nikdy nedosáhne. Na květy zatím ani nepomýšlím. Navíc mě rozčiluje, že je to šplhavec :evil:

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 12. čer 2012 20:12:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Tak pro mě jsou určitě nejhorší Miltonie. Mám dvě - spectabilis a hybrid Guanabara a ty opravdu trápím, nejsem schopná vychytat zálivku a přesně jak píše Jarda, je to jak na houpačce, chvíli rostou, chvíli chcípají a pořád dokola, takže boj o přežití.


úte 12. čer 2012 20:19:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
No hezké téma -tak z pravdou ven.Ale je to trochu trapný .............štve mě Dendrobium kingianum.Nemá květ .Asi málo v zimě suším či co.Všem kvete mě houbeles.


úte 12. čer 2012 20:30:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
radzak píše:
Když pominu všechny rostliny, které jsem zničil nebo poškodil svou vlastní blbostí, tak první která mne napadá je Otoglossum coronarium. Ne, že by rostlina nerostla, ale tak pomalu, až mám pocit, že původní velikosti nikdy nedosáhne. Na květy zatím ani nepomýšlím. Navíc mě rozčiluje, že je to šplhavec :evil:

Zrovna to je tak nádherná kytka. Takže žádná sranda s ní nebude co? Já ji přirovnával k Cyrtochilům, že bude mít podobné nároky a podobné podmínky i v přírodě.
No, je to tedy zajímavý.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 12. čer 2012 20:36:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
HAKI píše:
No hezké téma -tak z pravdou ven.Ale je to trochu trapný .............štve mě Dendrobium kingianum.Nemá květ .Asi málo v zimě suším či co.Všem kvete mě houbeles.

To je přesně ono Hani. Někomu ty kytky jedou jako blázen a někomu zase ne. Srovnáš podmínky a zjistíš, že děláš do puntíku stejné věci a prostě ne a ne a ne. Jinak, jsme na tom stejně. Dendrobium kingianum var. alba mi ještě nekvetla, Dendrobium x Delicatum mi kvete kdy se mu chce a normální kingianum jsem poslal dál.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 12. čer 2012 20:38:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Kyra píše:
Tak pro mě jsou určitě nejhorší Miltonie. Mám dvě - spectabilis a hybrid Guanabara a ty opravdu trápím, nejsem schopná vychytat zálivku a přesně jak píše Jarda, je to jak na houpačce, chvíli rostou, chvíli chcípají a pořád dokola, takže boj o přežití.

Miltonia spectabilis mi roste jak zelí, ale taky ještě nekvetla. Teď zjišťuju, že je toho nějak víc. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 12. čer 2012 20:40:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Orchidej, která mě nejvíc rozčiluje. :D
Tak zde je mnohem jednodušší vybrat "favorita" než u paralelního tématu :mrgreen: Mě nejvíc rozčiluje Bletila striata. Kvetla jedinkrát a to ten rok co jsem ji koupil. Od té doby nic :( Někdy to není sranda ani s takovými plevelnými druhy :lol:
Hezký den
Pavel


úte 12. čer 2012 20:42:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: