Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 9:34:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Autorská práva fotografií 

Vykrádání fotografií nebo presentace květů
Jedná se o protiprávní čin a absolutně s ním nesouhlasím. 13%  13%  [ 2 ]
Sice je to nezákonné, ale proč by se nemohly pro ilustraci použít? 19%  19%  [ 3 ]
Pro osobní použití mi nevadí, že si kdokoliv fotografii stáhne. 63%  63%  [ 10 ]
Je mi to jedno, na mých fotografiích mi nezáleží. 6%  6%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 16

 Autorská práva fotografií 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Autorská práva fotografií
Zdá se, že toto téma by mohlo tedy být zajímavé a tak se mu pojďme věnovat v diskuzi.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 26. led 2012 1:02:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Osobně se domnívám, že anketa není postavena příliš šťastně. Jsem toho názoru, že fotografie lze pro vlastní potřebu stahovat bez omezení (vlastní potřebou myslím uložení v osobním archivu bez možnosti další veřejné prezentace). Využití cizích fotografií ke komerčním účelům (včetně predeje na ebay, aukro...) bez předchozího souhlasu autora a upozornění, že se jedná pouze o ilustrační foto, tedy nikoliv o foto konkrétní nabízené rostliny, považuji přinejmenším za nemorální.
Tady jak napsala Haki v tématu Pterostylis, chtělo by to víc možností :lol:
Hezký den
Pavel


čtv 26. led 2012 8:41:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Je to i takto .Za tou fotografií karla_t je spousta práce ,umu ,radosti možná i zklamání-jak kdo chce. Ten kdo nepěstuje –prostě neví, že i k té fotografii máme pěkně hlubokej cit a vzpomínky. Pak si někdo přijde a jen tak jako by se nic nedělo chce na fotce vytěžit. Mě se tohle nelíbí a proto jsem pro text na prvním řádku a basta. :ugeek:Leda leda další možnost, že by nějaké to procentíčko z prodeje spadlo na Karla no :mrgreen:TEĎ UZNÁVÁM ŽE MĚ PO RÁNU VYŠLA BLBOST .


čtv 26. led 2012 9:00:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Tady naprosto souhlasím s p. Hegerem. Využití pro komerční účely je odsouzení hodné ale použití jako demonstrační s tím, že to dotyčný uvede nepovažuji zase za velký prohřešek. Ono je totiž mnohdy dost složité dopátrat autora fotografie, pokud to není přímo z jeho stránek. Taktéž myslím, že ty tři otázky jsou velice špatně formulovány obzvláště bod tři, kdy to, že mi nevadí použití mých fotografií pro případnou prezentaci ještě neznamená, že si jich nevážím. Je to stejné, jako někoho prostě nemusím a to zcela, protože je to prostě trubec ale další, kterého nemusím může být velký odborník a navzájem se nevylučuje, abych si ho nevážil pro jeho um. Už jen ten nadpis.


čtv 26. led 2012 9:31:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Jéžinkote, nechcete se zase začít bavit o kytkách? Kdybych věděl co tím spustím, tak jsem si raději "povzdechl" večer u večeře s manželkou.
K.


čtv 26. led 2012 10:21:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Jasně, anketa byla udělaná na rychlo, aby zde alespoň něco k diskuzi bylo. Bohužel nejsem tak zdatný, abych v rychlosti formuloval desítku možností a tak pokud máte nějaký nápad, vše se dá doplnit, aby anketa vyhovovala vašim nárokům. Hlasování si pak může kyždý dle libosti doopravit.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 26. led 2012 11:17:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Hlasovala jsem pro variantu dvě, ale s výhradou. Chápu, že je složité zformulovat odpovědi do jednoznačných kategorií. Moje výhrada je subjektivní a týká se mých fotografii - pokud by je někdo použil, uvedl, že je to ilustrační foto a popř. i odkud je má (ne vždy je to možné), nevadilo by mi jejich použití. Ale u někoho, kdo fotí "pro obživu" to neplatí. ten asi bude trvat na dodržování autorských práv a já tomu rozumím. Proto píšu, že se to týká mých fotografií.Myslím, že lepší je odkaz na stránky toho kterého autora než přímá kopie fotky.


čtv 26. led 2012 17:32:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Já hlasovala pro třetí možnost, protože jakkoliv mám stejný výhrady jako Zdena (u toho kdo se fotografiema živí), tak když jsem zvážila "klady a zápory" , vychází mi jako větší přínos použití fotek i při prodeji kytiček někým cizím. Vycházím z toho, že pokud moje fotka způsobí, že si někdo řekne - to je krásná kytička, začnu se o ně zajímat víc protože bych jí chtěl pěstovat - je to pro mě mnohem víc důležitý než to, že "prodejce (nebo ten kdo fotku nějak prezentuje) nemá moje svolení ke zveřejnění mého fota". Ale to je asi na naturelu člověka a na jeho vyhodnocení - prospěje to versus uškodí MI to (a jak moc).


čtv 26. led 2012 18:15:37
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Autorská práva fotografií
Omlouvám se, že jsem nechtěně anuloval výsledky ankety. Nečekal jsem, že dalším dotazem vše zmizí. :cry:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 26. led 2012 21:34:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: