Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 17:20:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Zeleň v nové budově FA 
Autor Zpráva

Registrován: stř 14. pro 2011 0:09:44
Příspěvky: 2
Příspěvek Zeleň v nové budově FA
Dobrý den,
ve škole (FA ČVUT) dělám projekt, kde bych chtěl vytvořit zelenou pletivovou "předstěnu" v atriu nové budovy Fakulty architektury (http://www.archiweb.cz/buildings.php?ty ... ow&id=2883). Představoval jsem si tam nějakou nenáročnou popínavku (ale ne břečťan) a nebo nějaké epifytní rostliny, např. orchideje. Mohl by mi někdo poradit jaká rostlina by byla schopná žít v atriu (8x8x25) velké budovy, kde je poměrně stín, asi dost suchý vzduch ... A případně poradit, jaké další podmínky by rostliny potřebovaly (je to pouze teoretické, takže třeba kropení by neměl být problém). Cílem je samozřejmě předstěnu co nejvíce pokrýt.
Děkuji,
Štěpán Cibulka


stř 14. pro 2011 0:21:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zeleň v nové budově FA
Stín snesou některé epifytní kapradiny a popínavé fikusy.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 14. pro 2011 9:14:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zeleň v nové budově FA
Přidala bych rafidoforu (potos), ta vydrží taky nemožné. Jako epifyty některé bromelie, jsou odolnější než orchideje. Důležité je, jak to bude zavlažované. Co takhle nějaká tekoucí voda? Tady dávám fotku z orchidária MUZL Brno. Jedná se o nějakou syntetickou tkaninu na rámu, která je dolním koncem namočená do vody. Mohlo by to být dolní patro: Obrázek


stř 14. pro 2011 15:40:11
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Zeleň v nové budově FA
Limitující bude ten suchý vzduch, to Vás asi v sortimentu dost zbrzdí. Letos jsem v jednom kongresovém centru viděl moc pěkné živé stěny, ale byly dosvěcované. I tak to ale vypadalo, že postupně dosazují chcíplé rostliny. Základní osazení tvořily liánovité peperomie, větší pileje, párkrát tam byla vidět i Pellionia (dauveauana, pulchra, tu třetí jsem neznal), hnízdovitá drobnější anturia; z kapradí Pellea rotundifolia a nějaký Nephrolepis, z podpětovitých tam byly nematanty, kodonante a kupodivu saintpaulie, ostatní se mi už vykouřilo z hlavy a foťák jsem bohužel s sebou neměl. Na orchideje bych asi zapomněl, být Vámi - moje estetické cítění je sice pod kritiku, ale aby stěna dobře vypadala, měla by podle mého názoru být osazena drobnými rostlinami, a tam to bude těžké něco vybrat.
T.


stř 14. pro 2011 19:34:15
Profil

Registrován: stř 14. pro 2011 0:09:44
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Zeleň v nové budově FA
Děkuji za všechny tipy, snad to bude stačit.
C.


stř 21. pro 2011 6:51:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: