Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:24:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Představení 
Autor Zpráva

Registrován: sob 11. čer 2011 17:39:45
Příspěvky: 12
Bydliště: Bruntál
Příspěvek Představení
Dobrý den,
jmenuji se Tereza a jsem z malého městečka na úpatí Jeseníku jménem Bruntál. Moje pobláznění do květin proběhlo před 10 lety, kdy jsem dostala svůj první kaktus, který mám dodnes. Následně jsem propadla navíc orchidejím, sukulentům a masožravkám. Mám jediné štěstí, že moje maminka je stejně "postižená" jako já. Moje malá "sbírka" čítá asi 40 ks kaktusů, 1 banánovník, 2 fíkusy benjaminky, 2 Lithopsíky, 7 Phalíku - převážně z Ikei nebo z výprodejů (něky i za 50 kč) - momentálně se všechny zbláznili a začínají pomaloučku nakvétat. Mám ještě 2 mini phalíky a 1 střevíčník, který se mi podařilo sehnat za 70 kč, jelikož byl odkvetlí a měl pochroumaný lístek - teďka vyhání 2 nové trsíky, tak jsme zvědavá jak bude kvést. Z mého studentského rozpočtu toto moc nekoupím, ale snažím se vždy nějakou krásku z výprodejů zachránit.

Moc bych Vám chtěla moc a moc poděkovat za tento úžasný a neskutečně přínosný web, který mi velice pomohl.


pon 31. říj 2011 8:24:38
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Představení
Terezo, vítej mezi stejně postiženými :lol: :lol: :lol:
Hezký den
Pavel


pon 31. říj 2011 9:04:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Představení
Ať se ti zde mezi námi líbí a najdeš veškeré informace, které hledáš.
Samozřejmě budeme rádi, když se nám pochlubíš i se svými úspěchy a přihodíš nějakou tu fotečku na pokochání. :D :D :D
Jarda

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 31. říj 2011 18:05:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Představení
:D Terezo a z toho masožravého světa máš co?, Jsem jedna z těch postižených především přes tyhle "mouchožravé kytky"... i když pár krásných orchidek mám taky a moc si je pobvažuji... :D


pon 31. říj 2011 21:56:42
Profil

Registrován: sob 11. čer 2011 17:39:45
Příspěvky: 12
Bydliště: Bruntál
Příspěvek Re: Představení
Dobrý den,

děkuji za přivítání. Z masožravého světa mám začátečnickou klasiku - Rosnatku kapskou, rosnatku vláskatou, mucholapku podivnou, 2 tučnice a jednu láčkovici. Vše jsem si vypěstovala ze semínek, které se ke mně omylem doslay :lol: . Teďka si zháním, nějaké větší akvárium, protože jsem si objednala plno semínek, tak až to vyroste ať to mám kam dávat.


stř 02. lis 2011 9:22:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Představení
coloure píše:
Dobrý den,

děkuji za přivítání. Z masožravého světa mám začátečnickou klasiku - Rosnatku kapskou, rosnatku vláskatou, mucholapku podivnou, 2 tučnice a jednu láčkovici. Vše jsem si vypěstovala ze semínek, které se ke mně omylem doslay :lol: . Teďka si zháním, nějaké větší akvárium, protože jsem si objednala plno semínek, tak až to vyroste ať to mám kam dávat.

:o Ze semínek? :) Wauu, tak to má poklona tedy...to je pěkně náročné...dopiplat to z miminek. Tak to už jsi načisto zkušený pěstitel. Až budeš mít čas, ukaž nám v nějakém masožravkovém vlákně svoje výpěstky... :)
A na začátečnické klasice není vůbec nic špatného...sama jsem si teď nedávno vysévala D. capensis...je to pěkná rostlina... 8-)
Ovšem mucholapku bych do lehkých a začátečnických kytek vůbec nezařadila...umí to být pěkná mrška...a Cephalotus už vůbec ne!... Moc se mi líbí ale těch jsem už umrtvila!!! :? Jestli ti jde dobře tak to jsi borec!


stř 02. lis 2011 10:22:27
Profil

Registrován: sob 11. čer 2011 17:39:45
Příspěvky: 12
Bydliště: Bruntál
Příspěvek Re: Představení
Tak nahrála jsem fotky a doufám, že se budou líbit. Láčkovici vyfotím později


http://coloure.rajce.idnes.cz/


stř 02. lis 2011 10:46:24
Profil

Registrován: pát 28. říj 2011 12:09:32
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Představení
Nádhera!!!
Gratuluji k úspěchům, jsou naprosto fantastický


stř 02. lis 2011 22:35:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Představení
:) Jsi vážně moc šikovná...ze semen - no to je bomba... :D


čtv 03. lis 2011 1:12:08
Profil

Registrován: sob 11. čer 2011 17:39:45
Příspěvky: 12
Bydliště: Bruntál
Příspěvek Re: Představení
No jenom ta láčkovice je pořád takový malinkatý cvrček. Má asi 2 cm. Mám jí v čisté rašelině, ale přemýšlím že bych ji dala do rašeliníku. Stejně jí čeká zimování tak ještě uvidím co se z toho vyklube.


čtv 03. lis 2011 17:00:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: