Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 22:28:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další
 Kapradiny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kapradiny
Hani je to ze zbytku hliníkových profilů, které jsem měla na vnitřní konstrukci na zavěšení rostlin. Jsou přišroubovaný k betonovým sloupkům ze starého plotu -prostě co dům dal. Spodní část je taky z betonových sloupků -ty byly na původním sklepu jako strop .Nad sklepem byla dřív skalka ještě za mojí babičky(tam mám ted skleník)-tak to bylo děláno tak všelijak. Výška sestavených části profilů je tak 10cm.Pod substrátem je něco vrstev folie. Nějaká izolace co byla původně pod skalkou . Vlastně jsme to udělali z toho co se rozebralo ze skalky a sklepa už jsme v tom všelijak jen pokračovali :D .No jak se říká zahrada je hra tak skleník je .......nemám rým .Není problém až mě to rafne bude vše lítat a předělám to. ;)


Přílohy:
hliníkový profil.jpg
hliníkový profil.jpg [ 192.58 KiB | Zobrazeno 4978 krát ]
úte 18. říj 2011 20:08:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Kapradiny
Děkuju Haki,něco podobného bych chtěla taky časem spáchat,fakt moc pěkné.. :P


stř 19. říj 2011 14:38:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Kapradiny
Haki tu psala o signalizaci vysychání substrátu. Co se na to dá použít za rostlinku, aby přežila bez újmy? Kapradiny mi při vyschnutí hned opadají...


pon 24. říj 2011 12:17:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Kapradiny
kajmii píše:
Haki tu psala o signalizaci vysychání substrátu. Co se na to dá použít za rostlinku, aby přežila bez újmy? Kapradiny mi při vyschnutí hned opadají...

Já mám u některých orchidejí tořivku, to je spolehivý hlásič, ovšem hohně utlačuje, takže se musí dost protrhávat, aby orchidej neumořilla, mám ji i u Phaiusu, nebo Ludisie ;)
Obrázek

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 24. říj 2011 13:32:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Kapradiny
Děkuji, u toho phaiusu vypadá super, ale k mým menším kytkám by byla asi moc velká. Píšou, že chce přes zimu chladněji, je to nutný?


pon 24. říj 2011 14:40:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Kapradiny
kajmii píše:
Děkuji, u toho phaiusu vypadá super, ale k mým menším kytkám by byla asi moc velká. Píšou, že chce přes zimu chladněji, je to nutný?

Mám ji v teple i v zimě a nepozoruju rozdíl. Po Vánocích přestane kvést a začne zase v květnu a kvete nepřetržitě. Jen k těm malým kytkám se opravdu nehodí, ale třeba by šla nějaká její menší příbuzná ;) Určitě taky nepůjde k epifitům pěstovaným v hrubém substrátu ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


Naposledy upravil orchidejky dne pon 24. říj 2011 18:23:46, celkově upraveno 1



pon 24. říj 2011 14:51:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kapradiny
kajmii píše:
Co se na to dá použít za rostlinku, aby přežila bez újmy?



Kapradiny mám jen u střevičníků to je asi důvod proč mě nikdy neopadaly. K té signalizaci je to Biophytum sensitivum ale fakt nevím jestli se na to až tak dá spoléhat.V substrátu ji vídám u p.Kláta. Další pošlu foto-nemám název. Myslím, že to nebude žádný zázrak ,ale na sucho reaguje velice rychle.Tuhle rostlinku (mě už umřela,zapomínala jsem rosit)měl ing.Zima -ale ve skleníku . Byla jsem se podívat na jeho pěknou sbírku . Má Bulbophylum převážně navázaný na kůře doprovodem byla tato rostlinka.Které se v jeho podmínkách a ve spojení z Bulbem dařilo velice dobře .Musím říci že má pěkný kytky.Protože nemám odzkoušeno je to kajmii na tobě ;)


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 197.84 KiB | Zobrazeno 4884 krát ]
pon 24. říj 2011 17:51:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kapradiny
orchidejky píše:
kajmii píše:
Děkuji, u toho phaiusu vypadá super, ale k mým menším kytkám by byla asi moc velká. Píšou, že chce přes zimu chladněji, je to nutný?

Mám ji v teple i v zimě a nepozoruju rozdíl. Po Váocích přestane kvěst a začne zase v květnu a kvete nepřetržitě. Jen k těm malým nytkám se opravdu nehodí, ale třeba by šla nějaká její menší příbuzná ;) Určitě taky nepůjde k epifitům pěstovaným v hruém substrátu ;)


Tedy Romane, že ty sis zase šlehnul?


pon 24. říj 2011 18:15:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Kapradiny
Teta píše:
orchidejky píše:
kajmii píše:
Děkuji, u toho phaiusu vypadá super, ale k mým menším kytkám by byla asi moc velká. Píšou, že chce přes zimu chladněji, je to nutný?

Mám ji v teple i v zimě a nepozoruju rozdíl. Po Váocích přestane kvěst a začne zase v květnu a kvete nepřetržitě. Jen k těm malým nytkám se opravdu nehodí, ale třeba by šla nějaká její menší příbuzná ;) Určitě taky nepůjde k epifitům pěstovaným v hruém substrátu ;)


Tedy Romane, že ty sis zase šlehnul?

:oops: :oops: :oops: Už jsem to opravil, nějak se mi nedaří psát, či co :roll: :lol: Jo a nešlehnul, makám jako divej, krom ještě kvetoucích kytek na zázonu jsou všechny ostříhané, zazimované a i balkónovky už jsou ve sklepě, mám radost a zima už může (ale klidně nemusí) přijít ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 24. říj 2011 18:27:13
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Kapradiny
HAKI píše:
Další pošlu foto-nemám název. Myslím, že to nebude žádný zázrak ,ale na sucho reaguje velice rychle.Tuhle rostlinku (mě už umřela,zapomínala jsem rosit)měl ing.Zima -ale ve skleníku.
Pilea microphylla.
T.


úte 25. říj 2011 0:46:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: