Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 19:50:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další
 Kapradiny 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kapradiny
HAKI píše:
zahradnik píše:
A taky by mě zajímalo, co bude, až rozeseje po zahradě svoje výtrusy.

Tak jsem tam vlezla brrr vždycky se bojí že tam na mě něco vyskočí .Chlupatýho z dlouhejma nohama ….Kapradiny který dole ve sklepě rostou nejsou žádný zázrak jednou se nakrknu a vše vytrhám –možná ;) .Kde je mokrá zídka je všehochuť různá . Nahoře v zz se drží jedna jediná Chamaeranthemum venosum Foster –(nebo FORSTER-mám dva názvy )A to je potvora která je v každém koutu protože vystřeluje semena.Jak chodím v zz i po ní tak se jí moc nedaří –zatím ji nechávám osudu.


Haki, co je pls na tom posledním obrázku? Líbí se mi to, přišlo mi to jako "příloha" u Cattleya pumilla od Radka, ale nevydrželo....tak nevím, kde to sehnat....

Jinak mám také Lecanopteris, docela dost roste. Mám ho v malé vitrínce, takže kvůli tomu kapradí budu muset sehnat něco většího.... ale do konce roku jsem nestíhala, tak snad letos.... :)


úte 07. led 2014 20:57:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kapradiny
Teta píše:

Haki, co je pls na tom posledním obrázku?

Já se omlouvám kdeže to je? ;)


úte 07. led 2014 21:25:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Kapradiny
HAKI píše:
Chamaeranthemum venosum Foster –(nebo FORSTER-mám dva názvy )
Správně je Foster, ale není to jméno kytky, ale člověka, který ji popsal (Mulford Bateman Foster, 1888 - 1978). A vlastně ani to "Foster" není správně, mělo by tam být "M. B. Foster ex Wassh. & L. B. Sm.", protože Fosterův popis měl nějaké nedostatky, a tak ho (ten popis ;) ) opravili Wasshausen a Smith (v roce 1969 v časopise nebo sborníku Flora Ilustrada Catarinense, vycházejícím ve městě Itajaí v brazilském státě Santa Catarina, v monotematickém čísle nebo svazku věnovaném čeledi Acanthaceae, kam tahle kytka patří). V běžné praxi je zbytečné psát na jmenovky jméno/a autora/ů, to se dělá jen v taxonomických pracích. Tvoje kytka je dostatečně určena jen tím dvouslovným názvem Chamaeranthemum venosum - jestli to tedy není spíš Ch. gaudichaudii, které tu taky koluje... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
T.


úte 07. led 2014 21:58:49
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kapradiny
tommy píše:
HAKI píše:
Chamaeranthemum venosum Foster –(nebo FORSTER-mám dva názvy )
Správně je Foster, ale není to jméno kytky, ale člověka, který ji popsal (Mulford Bateman Foster, 1888 - 1978). A vlastně ani to "Foster" není správně, mělo by tam být "M. B. Foster ex Wassh. & L. B. Sm.", protože Fosterův popis měl nějaké nedostatky, a tak ho (ten popis ;) ) opravili Wasshausen a Smith (v roce 1969 v časopise nebo sborníku Flora Ilustrada Catarinense, vycházejícím ve městě Itajaí v brazilském státě Santa Catarina, v monotematickém čísle nebo svazku věnovaném čeledi Acanthaceae, kam tahle kytka patří). V běžné praxi je zbytečné psát na jmenovky jméno/a autora/ů, to se dělá jen v taxonomických pracích. Tvoje kytka je dostatečně určena jen tím dvouslovným názvem Chamaeranthemum venosum - jestli to tedy není spíš Ch. gaudichaudii, které tu taky koluje... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
T.


Aha - už mi to došlo....trochu si sedím na vedení....mám teplotu - tím to bude.... :lol: :lol: :lol:


úte 07. led 2014 22:33:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kapradiny
tommy píše:
Chamaeranthemum venosum

Tak to já děkuju za upřesnění já tuhle potvoru která se šíří nekontrolovatelně v mém políčku v zz mám od Paphia. Tam by za chvilku vytvořila hustý koberec a vytlačila vše živé. Nedávno jsem ji trošku víc protrhala.


úte 07. led 2014 22:34:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kapradiny
HAKI píše:
tommy píše:
Chamaeranthemum venosum

Tak to já děkuju za upřesnění já tuhle potvoru která se šíří nekontrolovatelně v mém políčku v zz mám od Paphia. Tam by za chvilku vytvořila hustý koberec a vytlačila vše živé. Nedávno jsem ji trošku víc protrhala.


Je moc hezká, krásná kresba...


úte 07. led 2014 22:35:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kapradiny
Teta píše:

Aha - už mi to došlo....trochu si sedím na vedení....mám teplotu - tím to bude.... :lol: :lol: :lol:

Jo ty myslíš tu potvoru :mrgreen: to není problém ti něco poslat ,roste velice dobře .


úte 07. led 2014 22:36:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kapradiny
HAKI píše:
Teta píše:

Aha - už mi to došlo....trochu si sedím na vedení....mám teplotu - tím to bude.... :lol: :lol: :lol:

Jo ty myslíš tu potvoru :mrgreen: to není problém ti něco poslat ,roste velice dobře .


Tak počkáme na jaro...byla bych ráda...třeba ti budu moct také na oplátku pak něco poslat...


úte 07. led 2014 22:40:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kapradiny
Teta píše:

Tak počkáme na jaro...byla bych ráda...třeba ti budu moct také na oplátku pak něco poslat...

V POHODĚ klidně ti ji pošlu je to takový skoro plevel u mě nízce rostoucí ale má pěkné bílé kvítky.Tak ji nechám zase růst.


Přílohy:
Poznámka: Chamaeranthemum venosum
a.jpg
a.jpg [ 197.91 KiB | Zobrazeno 4243 krát ]
úte 07. led 2014 23:02:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Kapradiny
garnet píše:
HAKI píše:
garnet píše:
Po nákupu v Drážďanech jsem ji rozdělil na 3 kusy a každou dal jinam, abych věděl kde má šanci vydržet...

JEŠTĚ se vrátím k tomuto :) tak jak je u tebe ?U mě začal trochu růst z obou stran.Snad už si zvyknul Lecanopteris je navázaný na kůře umístěn těsně nad roštěm tedy nad sklepem.

Stále žijou, ale nijak extra rychle nerostou. Kupodivu se nejvíc daří kousku, který je na nejstinějším místě , asi metr nad zemí, tzn na relativně chladném místě ve skleníku. Možná proto, že má nejvíc trvalé vlhkosti. Jsou na kmenech kapradin. Zkusín nafotit, jak jsem slíbil.


Tak tady je pár obrázků ode mě, jak jsem slíbil. Foceno při baterce v noci,omlouvám se za kvalitu.


Přílohy:
Lecanopteris 1.JPG
Lecanopteris 1.JPG [ 61.14 KiB | Zobrazeno 4210 krát ]
Lecanopteris 2.JPG
Lecanopteris 2.JPG [ 103.19 KiB | Zobrazeno 4210 krát ]
Lecanopteris 3.JPG
Lecanopteris 3.JPG [ 102.51 KiB | Zobrazeno 4210 krát ]
Lecanopteris 4.JPG
Lecanopteris 4.JPG [ 98.39 KiB | Zobrazeno 4210 krát ]
stř 08. led 2014 15:12:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: