Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:20:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Epifytní kapradiny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Tak jsem narazila na pěknou věc, nevím možná to znáte, ale já na to natrefila prvně.....jak si nadšenec vybudoval pěkný epifitník... koukám jako blázen...jsem jako ve snu....taky bych to chtěla...a moooc!!!! :shock: :shock: :shock:
http://www.cloudjungle.com/portal/Pictures/tabid/191/AlbumID/534-990/Default.aspx


pát 04. lis 2011 18:08:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
tak to je nádhera ! Kdyby tam byla jen první a poslední fotka, člověk by nevěřil té přeměně. je to opravdu moc pěkné.


pát 04. lis 2011 18:47:43
Profil ICQ

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
To je krasne! A uplne super je ta zabka na konci co sedi na tej vrisei ci co to je. :)


sob 05. lis 2011 10:23:04
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Líbí se mi i ta korýtka s převislými rostlinami. Ale celé je to skvělé


ned 06. lis 2011 21:54:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Ahojte lidičky, mám pěstitelské dilema... :roll:
Potřebovala bych(respektive chtěla bych :) ) nějak navázat a zavěsit platycerium, nejlépe ještě aby viselo na zdi... ovšem nevlastním žádnou zimní zahradu...a nevím zda to nějak půjde, aniž by mi zplesnivěla zeď v obýváku... :geek:
Nemáte někdo nějakou zkušenost, případně tip jak by to mohlo jít?


úte 15. lis 2011 23:55:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Haki - Koukala jsem po Huperziích...neboť jsem měla to štěstí a mám novou rostlinku Huperzia squarosa :D ...
...a našla jsem ...Huperzia tetrasticha http://www.rareferns.com/huperzia_tetrasticha.htm není to ta tvoje? Podle fotky kterou jsi sem dávala je jí podobnější než Huperzia phlegmaria, kterou jsi uváděla... nebo se mi to zdá? :geek:


čtv 24. lis 2011 2:54:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Šarik píše:
Podle fotky kterou jsi sem dávala je jí podobnější než Huperzia phlegmaria, kterou jsi uváděla... nebo se mi to zdá? :geek:

Je to možné.Rostlinu jsem kupovala v Drážďanech válí se to tam všude po stolech bez názvu. Pak ti na papírek napíší název.Mohli se seknout. Ta moje Huperzia jedna část snad roste a trošku žloutne druhá je zelená snad taky roste.Nové výhony jsou silnější jak původní rostlina.Jak to bude dál ví bůh. Něco podobného jsem viděla v Troji můžu ji o víkendu vyfotit jestli by věděli ,jen tak pro zajímavost Ale tam mají pěkný silný rostliny –taky bez názvu-nebo jsem tam žádný neviděla.Ta tvoje nově získaná je pěkná ještě tady je něco http://www.flickr.com/photos/tags/huperzia/?page=6


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 197.7 KiB | Zobrazeno 3843 krát ]
čtv 24. lis 2011 17:09:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Našla jsem foto dvou rostlin

Ted to teda střelím od boku –na snímku 3.je asi moje rostlina.V Botanický zahradě Troja ji mají u masožravek (horská část,chlazená) nejnižší teplotu píší 10-15°C s mýmí 13°C je to dobré-nevíme jestli je to právě ona.Na snímku2 snad Huperzia squarrosa tu jsem fotila určitě ve střední části skleníku (nížinná část)a rázem se mění teploty noční 20-26°C –třeba snense míň fakt nevím.Líbila se mě v Dráždanech taky ale do mých podmínek je moc teplomilná.Jestli je to takto měla jsem při výběru i kliku.Máš o ni(Huperzia squarrosa) nějaký info k pěstování?


Přílohy:
2.jpg
2.jpg [ 200.5 KiB | Zobrazeno 3832 krát ]
3.jpg
3.jpg [ 199.22 KiB | Zobrazeno 3832 krát ]
čtv 24. lis 2011 17:59:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Šarik píše:
Ahojte lidičky, mám pěstitelské dilema... :roll:
Potřebovala bych(respektive chtěla bych :) ) nějak navázat a zavěsit platycerium, nejlépe ještě aby viselo na zdi... ovšem nevlastním žádnou zimní zahradu...a nevím zda to nějak půjde, aniž by mi zplesnivěla zeď v obýváku... :geek:
Nemáte někdo nějakou zkušenost, případně tip jak by to mohlo jít?
Co pověsit na zeď nízké akvárium položené na bok, aby dnem přiléhalo k té zdi a "horní" strana hleděla do obýváku? Na to dno vevnitř přilepit akvaristickým silikonem plát borové borky, na kterém by kytka byla namontovaná, a vepředu přilepit proužek skla, aby voda po rosení/zálivce nevytékala ven? Tím by se vlastně jedna boční stěna stala novým dnem, mohl by tam být keramzit, případně by to mohlo být porostlé nějakými drobnými liánkami. Tvarem něco jako předozadně zploštělý rehkovník... Chtěl jsem si to takhle kdysi dělat, kupodivu taky kvůli platyceriím, ale než jsem se k tomu dostal, už to nebylo potřeba.
T.


čtv 24. lis 2011 20:30:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
tommy píše:
Šarik píše:
Ahojte lidičky, mám pěstitelské dilema... :roll:
Potřebovala bych(respektive chtěla bych :) ) nějak navázat a zavěsit platycerium, nejlépe ještě aby viselo na zdi... ovšem nevlastním žádnou zimní zahradu...a nevím zda to nějak půjde, aniž by mi zplesnivěla zeď v obýváku... :geek:
Nemáte někdo nějakou zkušenost, případně tip jak by to mohlo jít?
Co pověsit na zeď nízké akvárium položené na bok, aby dnem přiléhalo k té zdi a "horní" strana hleděla do obýváku? Na to dno vevnitř přilepit akvaristickým silikonem plát borové borky, na kterém by kytka byla namontovaná, a vepředu přilepit proužek skla, aby voda po rosení/zálivce nevytékala ven? Tím by se vlastně jedna boční stěna stala novým dnem, mohl by tam být keramzit, případně by to mohlo být porostlé nějakými drobnými liánkami. Tvarem něco jako předozadně zploštělý rehkovník... Chtěl jsem si to takhle kdysi dělat, kupodivu taky kvůli platyceriím, ale než jsem se k tomu dostal, už to nebylo potřeba.
T.

:o :o :D :D Aha, zajímavý nápad... začíná mi to šrotovat v hlavě a nabývat ostřejších obrysů...Díky za inspiraci. Promyslím. :D


čtv 24. lis 2011 22:49:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: