Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 8:24:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Epifytní kapradiny 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
radzak píše:
Pěkné kapradiny, ale i jiné epifytní rostliny nabízí pan Ježek: http://www.bromelia.cz

Děkuji, s panem Ježkem jsem v kontaktu. dělám si zálusk na jeho Lecanopterisy...slibuje je ale až na jaro... :cry:


čtv 13. říj 2011 1:33:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
HAKI píše:
Ahoj Já mám Platycerium bifurcatum to je běžně k sehnání ale ty ostatní druhy se tu seženou asi těžko -nevím jak v botanických zahradách.Grande mám z Drážďan z pravidelné výstavy orchidejí. Tam se parožnatky seženou hravě, různý druhy ,všude se povalují .Angličtina není třeba stačí ukázat a zaplatit.No ale ta grande jak jsem na ni koukala roste do pěkného hovádka. ;) http://haki1.rajce.idnes.cz/Platycerium_grande/#paroznatka.jpg

Tak výstavu v Drážďanech jsem promeškala...ještě jsem tam nikdy nebyla. :cry:
Tvoje Plat. grande je parádní!!! :D Bledě závidím ... to moje je ještě drobek. :shock:
normálně se drze zeptám , nebyl by odděleček toho vašeho Huperzia phlegmaria? To je taky krasavice...
A to kapradí které mášte OD P.KLÁTA Mám podobné...není to ono? Také tomu bohužel ale nevím jméno....Pokud je to vaše jiné...ráda vyměním oddělek.
ObrázekObrázek


čtv 13. říj 2011 1:49:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Tak Drážďany jsou za chvilku :)
Ano ty jakoby listy jsou od p.Kláta Romča mě napsal o nich toto- "Jde o Pyrrosia hitotuba syn. P.lingua . Rod Pyrrosia pochází z jv.Asie a je obdobou jihoamer. rodu Microgramma. "(viz zde fota- http://g-kamu.com/htm/hitotuba.htm )
Když mají dobré podmínky časem narostou i docela velké listy.
Huperzia phlegmaria-to se omlouvám nebudu měnit to bych se bála oddělení . Prodávají ji na kusu kůry tak je taky daná do košíku .Možná tam už kůra za ten rok není to nevím, začala mě růst až tak po jednou roce.. V tom košíku je strašný propletený chaos jednou to bude na sekeru. Ale na výstavě mají víc druhů a pěknějších. No stále je na co se těšit.
Ještě se zeptám -kde jsi k těm parožnatkám přišla?


čtv 13. říj 2011 15:36:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Koukám ještě jednou na to kapradí na tvojí fotce. Listy jsou skoro stejné(moje jsou tuhé) ale rhizom máš jinej -chlupatej. :P To já mám něco jiného to bychom mohly někdy vyměnit .Ještě pošlu fotku -je to jiný.


Přílohy:
013-11.7..jpg
013-11.7..jpg [ 100.66 KiB | Zobrazeno 3819 krát ]
čtv 13. říj 2011 18:04:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Mně se teda víc než to kapradí líbí ta nakvétající Rhyncholaelia glauca. Nebo se pletu? :roll:

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 13. říj 2011 20:13:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Jen malinko ;) je to Cattleya forbesii x Rhyncholaelia digbyana fimbripetala už tu byla ale na fotce to není až tak vidět ,to je jasný. http://haki1.rajce.idnes.cz/Cattleya_forbesii_x_Rhyncholaelia_digbyana_fimbripetala/#015-12.7..jpgno má trošku chybičky v kráse -ale dobrý .Mám ji teď nově na akátu jako pokus -ještě nekvetla.


čtv 13. říj 2011 20:22:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Tak to jsem se netrefil. :? A já se těšil, že za pár dní přidáte fotky. Ale rostlina i poupě jsou jí velmi podobné.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 13. říj 2011 21:12:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
HAKI píše:
Koukám ještě jednou na to kapradí na tvojí fotce. Listy jsou skoro stejné(moje jsou tuhé) ale rhizom máš jinej -chlupatej. :P To já mám něco jiného to bychom mohly někdy vyměnit .Ještě pošlu fotku -je to jiný.

Ano , je to trošku jiné, můj rhizom je chlupatej a nezavrtává se moc pod povrch...spíše leze ...také mé listy se mi zdají pevnější a ne tak výrazně žilkované, ale to může zkreslovat foto. V každém případě ráda vyměním... a uvítám nový druh. :D pokud je to Pyrrosia ...Mám ještě Pyrrosia abreviata...ale tu asi máte taky , že...?
Obrázek
Huperzia - nevadí ...budu de těšit so Drážďan... ;) ,
a Parožnatky - P.bifurcatum a P.grande mám normálně z květinářství, P.weitchi mne obdaroval Vlastik Rybka z Faty Morgany Praha....


pát 14. říj 2011 0:13:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
radzak píše:
Tak to jsem se netrefil. :? A já se těšil, že za pár dní přidáte fotky. Ale rostlina i poupě jsou jí velmi podobné.

Tak někdy jindy :) Rhyncholaelia glauca je u mě navázaná na kůře, dostala jsem ji darem.Možná příští rok by mohla kvést.


pát 14. říj 2011 15:55:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifytní kapradiny
Šarik píše:
pokud je to Pyrrosia

Určitě je byla určena p.Dr. Haagerem ředitelem botanické zahrady v Teplicích.
Šarik píše:
Mám ještě Pyrrosia abreviata...ale tu asi máte taky , že...?

Tak tu asi nemám má možná kratší listy? Tak ok vyměníme uvidíme -domluvíme se přes sz. Jo a na jednou foru jsme si tykaly já bych to už neměnila ;)


pát 14. říj 2011 16:05:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: